Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Spacerem przez... Szczecin!

Dodano 27.07.2017 09:33

     Polska to kraj charakteryzujący się wysoką rozmaitością atrakcji. W chwili kiedy potrzeba odskoczni od codzienności, wystarczy przejechać palcem po mapie i znaleźć miejsce na idealną wyprawę. Takich miast jest od groma, lecz Szczecin zdecydowanie stoi na czele tych najciekawszych. Poniżej prezentujemy 10 atrakcji, które z pewnością ubarwią weekendową wycieczkę w to niezwykłe miejsce.

     

     1. Park im. Jana Kasprowicza

Jeśli kiedykolwiek Waszym marzeniem było odwiedzenie Central Parku w Nowym Jorku, teraz możecie spełnić je bez większego problemu. Nie potrzeba drogich biletów lotniczych, ani wizy. Jak to możliwe? Park im. Jana Kasprowicza w Szczecinie doskonale oddaje klimat spokojnego miejsca, w którym można odciąć się od zgiełku miasta i po prostu się zrelaksować. Obiekt położony jest na zboczach Doliny Niemierzyńskiej, nad jeziorem Rusałka, które idealnie wtapia się w malowniczy krajobraz tego miejsca. Można w nim również zobaczyć rzadko spotykane sosny oraz brzozy. Dla osób uwielbiających naturę i wyciszenie park ten stanowił będzie idealne miejsce na relaks i odpoczynek.


     2. Jezioro Szmaragdowe


Sztuczne jezioro położone na Zdrojach szczecińskich gwarantuje niesamowity widok, który zapamięta się na długo. Zbiornik wodny wyróżnia się charakterystycznym, szmaragdowym zabarwieniem wody, które jest wynikiem zawartego w nim węglanu wapnia. To kolejne miejsce w Szczecinie chętnie odwiedzane przez entuzjastów natury. Wokół jeziora zlokalizowane są piękne trasy, idealne na rodzinne spacery, podczas których można podziwiać widoki na cały Szczecin oraz naturalne krajobrazy Puszczy Bukowej tj. wzniesienia, polany czy strumyki.


    3. Kompleks basenowo-rekreacyjny „Arkonka'


Podczas zwiedzania Szczecina w towarzystwie dzieci, grzechem jest nie odwiedzić „Arkonki”. To świetne miejsce na rodzinną rozrywkę, gdzie oprócz czterech dostępnych basenów o różnych długościach i głębokościach, znajdują się także korty tenisowe, miejsce do urządzenia sobie grilla czy restauracja. Baseny dysponują trzema zjeżdżalniami: rodzinna (o długości 14,75 m), falowana (o długości 52,5 m) i kamikadze (o długości 20 m). Na terenie każdego basenu znajdują się różne atrakcje m.in. sztuczne wyspy, parasole wodne, strefy spa czy miejsca do opalania. Taka różnorodność tylko sprzyja temu, że każdy, kto odwiedzi kompleks „Arkonka”, znajdzie sposób na upragnione zagospodarowanie wolnego czasu.


     4. Filharmonia Szczecin


Dla melomanów lubiących klasykę, poleca się odwiedzenie wielokrotnie nagradzanej Filharmonii Szczecin im. Mieczysława Karłowicza. Organizowane są tam koncerty kameralne, wystawy oraz koncerty edukacyjne, a w tym: warsztaty muzyczne dla dzieci, koncerty rodzinne oraz koncerty szkolne. Najstarsi odnajdą tu szlachetne tony muzyki symfonicznej, dla młodych to przestrzeń na alternatywne doświadczenia brzmieniowe połączone ze sztuką wizualną. Goście odbywają tu podróż do świata nieznanych dotąd dźwięków, poznają kompozytorów, a instrumenty muzyczne i artyści są dla nich na wyciągnięcie ręki.


     5. Muzeum techniki i komunikacji w Szczecinie


Dla osób interesujących się motoryzacją to miejsce to prawdziwy raj. W muzeum techniki i komunikacji można przenieść się w czasie i zobaczyć jak wyglądały pierwsze pojazdy, które do dnia dzisiejszego ułatwiają ludziom poruszanie się po ulicach swoich miast. Na miejscu można znaleźć m.in. „Sokoła 1000” – ciężki motocykl powstały w latach 30-tych, bolid Formuły 1 „Ester”, stworzony na przełomie lat 1979/1980, który niejednokrotnie przyczynił się do zdobywania tytułów mistrzowskich czy „Mikrusa” - samochód będący marzeniem wielu Polaków w latach 50-tych, który pomimo słabego silnika, wad konstrukcyjnych i wysokiej ceny potrafił sprawić, że jego użytkownicy zakochiwali się w nim od pierwszego przekręcenia kluczyka. Na miejscu znajduje się także symulator, dzięki któremu każdy będzie mógł poczuć się niczym motorniczy tramwaju rodem z lat 70-tych! Niewątpliwie jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich pasjonatów wszelkich pojazdów, którzy chcą zasięgnąć trochę wiedzy na temat tego jak od samego początku funkcjonował przemysł motoryzacyjny.


     6. Cafe Niebko


Po odwiedzeniu Muzeum techniki i komunikacji warto skierować się do znajdującej się na jego terenie kawiarni rodzinnej. Oprócz pysznej kawy i ciast, które są dostępne w ofercie, Cafe Niebko oferuje atrakcje dla całej rodziny tj. taras z trampoliną, boisko do squasha. Dla wyczerpanych zwiedzaniem czekają leżaki, a dla najmłodszych zestaw starannie wyselekcjonowanych książek. Kto by pomyślał, że takie atrakcje można znaleźć w tej (nie)zwykłej kawiarni. Pozycja obowiązkowa dla ludzi chcących dobrze zjeść, a potem błyskawicznie spalić zjedzone kalorie.


     7. „Eureka” - interaktywna wystawa doświadczeń z dziedziny nauki i techniki


Celem wystawy jest promowanie nauki w zabawny sposób, dzięki czemu goście ani na chwili nie skojarzą tego miejsca z czymś nudnym i monotonnym. Odwiedzający będą świadkami eksperymentów, których z pewnością nie mieli okazji doświadczyć na lekcjach fizyki czy chemii. Pokazy tornada, wiele złudzeń optycznych, trójwymiarowe obrazy czy zabawa gigantycznymi bańkami mydlanymi, to tylko niektóre rzeczy mogące zapewnić najmłodszym niezapomniane wrażenia, a dorosłym ekspresowy powrót do dzieciństwa. Na miejscu znajduję się również salon duchów, a także wiele logicznych łamigłówek, które trzeba będzie rozwiązywać podczas zwiedzania. Wszystko odbywa się pod okiem wykwalifikowanego przewodnika. Wystawę zlokalizowana jest przy ulicy Malczewskiego 10 w Domu Marynarza i jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16, a soboty i niedziele od 11 do 16.


     8. Podziemne trasy turystyczne w Szczecinie


Szczecin zachwyca sobą nie tylko z zewnątrz. Od pewnego czasu można go także zwiedzać pod ziemią dzięki specjalnie udostępnionym szlakom turystycznym. "Podziemne trasy Szczecina" to rekonstrukcja schronu przeciwlotniczego z II Wojny Światowej oraz przeciwatomowego z okresu Zimnej Wojny. Obiekt umieszczony jest na głębokości ok. 5 pięter, w skarpie opasanej Murem Oporowym. Od najwyższego wyjścia (Plac Zawiszy) do podłogi dolnego poziomu mierzy aż 17 metrów wysokości. Posiada ściany wykonane z żelbetonu o grubości 3 metrów, natomiast najdłuższy korytarz ma około 100 metrów. Schron posiada 2,500 m2 powierzchni całkowitej i 1,900 powierzchni użytkowej. Na miejscu organizowane są zwiedzania sezonowe, podczas których oprócz standardowych tras („II Wojna Światowa” czy „Zimna Wojna”) zwiedzający mogą zdecydować się na tajemniczy wariant drogi zatytułowany „Zwiedzanie z dreszczykiem”, gdzie zwiedzanie odbywa się w ciemności, a drogę oświetlić można tylko za pomocą latarki. „Podziemne trasy Szczecina” to niewątpliwie ciekawa propozycja dla osób, które lubią odkrywać historię samodzielnie, a przy tym wszystkim poczuć dreszczyk emocji.


     9. Szczecińska Wenecja


Central Park w Szczecinie odhaczony, więc może teraz czas na podróż do Wenecji? To też jest możliwe! Szczecińska Wenecja to zespół zabudowy fabrycznej nad Odrą, w ciągu ulic Kolumba i Chmielewskiego, który tworzy niesamowity włoski klimat. Imponujące budynki wyrastające prosto z wody sprawiają, że ciężko oderwać od nich wzrok.


     10. Finał regat wielkich żaglowców


Dla odwiedzających Szczecin w dniach 5-8 sierpnia czeka nie lada atrakcja! Wtedy miasto zamieni się w żeglarską stolicę Europy – odbędzie się tu finał regat wielkich żaglowców. Przepiękne, położone nad wodą Wały Chrobrego, ponownie wypełnią się niezapomnianą żeglarską atmosferą. W tym roku podczas finału regat będzie można usłyszeć koncert wybitnego muzyka – Andrea Bocelli zaprezentuje swoje niesamowite umiejętności wokalne, które z pewnością zachwycą amatorów muzyki klasycznej. Na terenie regat odbędzie się również największy w Polsce Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic, a wtedy niebo rozświetli się na tysiące kolorów, dając przy tym magiczny efekt, który na długo zostanie w pamięci.



     Szczecin to miasto wyjątkowe, mające wiele do zaoferowania. Jego różnorodność sprawia, że ani przez chwilę nie będzie można się tu nudzić. Po odwiedzeniu wszystkich opisanych miejsc polecamy koniecznie spróbować klasycznych szczecińskich pierników, które swoim smakiem tylko dopełnią pozytywne wrażenie, wywołane tą malowniczą miejscowością.

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł



< Poprzedni artykułJarmark Dominikański w GdańskuJarmark Dominikański w Gdańsku
Dodano 27.07.2017 09:24

Tradycja Jarmarku Św. Dominika liczy już ponad 750 lat, odkąd w 1260 roku papież Aleksander IV zezwolił Dominikanom gdańskim na udzielanie odpustów w

Następny artykuł >Spacerem przez... Lublin!Spacerem przez... Lublin!
Dodano 02.08.2017 20:37

Lublin to miasto wyjątkowe, inspirujące, które stale się rozwija i nie może narzekać na brak gości. Trudno się dziwić, bo magiczna aura, która roztacz

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram