Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Podróż z dzieckiem - zabawy w trakcie podróży

Dodano 12.05.2017 13:29

Podróż z dzieckiem, to doskonała okazja, aby zacieśnić więź pomiędzy rodzicami a ich pociechami. Wspólny czas spędzony na zabawie sprawi, że każda wyprawa będzie dla maluchów wspaniałą przygodą. Aby zapewnić dzieciom doskonałą rozrywkę naprawdę nie trzeba wiele. Wystarczy zaledwie kilka drobiazgów, a najprostsze zabawy sprawią, że na młodych twarzach zagości uśmiech. Bez obaw! Nie trzeba specjalnie się przygotowywać, wystarczy jedynie odrobina kreatywności i uwagi.

Niemowlęta uwielbiają kolory, kształty oraz dźwięki, dlatego też świetnym sposobem podczas podróży samochodem będzie zawieszenie na pałąku fotelika samochodowego kolorowych grzechotek, którymi dziecko będzie mogło bawić się bez obawy o upuszczenie zabawki pod fotel. W podróży pociągiem, czy samolotem doskonale sprawdzi się uwielbiana przez maluszki zabawa w „A, kuku”, robienie przeróżnych min oraz łaskotki. Można również odegrać dzidziusiowi mini teatrzyk za pomocą pluszaków lub pacynek. Jednak gdy do samolotu lub pociągu nie ma możliwości zabrania wielu zabawek, wystarczy na palcach owiniętych chusteczką narysować buzie, oczy i nos. Maluszkowi można też śpiewać, co sprawdzi się zarówno gdy rozpiera go energia, a także gdy już kleją mu się oczka.

Rocznym lub dwuletnim dzieciom także spodoba się zabawa w „A, kuku”, tym razem jednak z chowającą się, ulubioną zabawką w roli głównej. Misia lub lalę można również przebierać, karmić oraz kłaść do snu. Zabawa w teatrzyk oraz śpiewanie też wspaniale zdadzą egzamin. W podróży samochodem świetnie sprawdzą się płyty CD z piosenkami dla dzieci, które mogą być nucone przez całą rodzinę. Opowiadanie bajek, to także dobre rozwiązane, do których tematów i pomysłów dostarczą widoki zza szyby. Dzieciom w tym wieku spodobają się też kolorowe książeczki pełne ruchomych obrazków, zwierzątek, czy naklejek. W końcu, można będzie również wspólnie z dzieckiem zrobić przegląd skarbów i drobiazgów z torebki mamy.

Nieco starsze, trzy-, cztero- lub pięcioletnie dzieci można zabawić na wiele sposobów. W związku z tym, w samochodzie pomocnym gadżetem będzie specjalna mata z wieloma kieszeniami do zawieszenia z tyłu przedniego siedzenia, w których maluchy będą mogły trzymać swoje zabawki. Sprawdzą się tu ulubione pluszaki i samochodziki; wspólnie odgrywany teatrzyk, w którym miś opowiada co zastanie u celu podróży oraz zgadywanki. Uwagę malucha z pewnością przykuje znikopis, na którym będzie można rysować i zmazywać przedmioty do odgadnięcia. Takie dziecko rozpoznaje już kolory, można więc bawić się w „kto pierwszy zobaczy” np. najwięcej czerwonych lub żółtych rzeczy mijanych po drodze. Następnie maluch może odwzorować widziane obiekty w zeszycie lub wypełnić kolorowankę. Ponadto zawsze świetnie sprawdzi się zabawa w „pomidor”.

Dzieci w wieku szkolnym już same wiedzą, jakie zabawki chcą ze sobą zabrać. W tym wieku doskonale zdadzą egzamin zabawy rozwijające ich umiejętności: czytania, śpiewania, recytowania. Wymyślanie rymów do mijanych nazw miejscowości, czy wyrazów rozpoczynających się na tą samą literę również będzie świetną rozrywką i zaangażuje wszystkich pasażerów. W samolocie czy pociągu doskonale sprawdzi się także gra w państwa i miasta lub rozwiązywanie książeczek z łamigłówkami. Tak, jak w przypadku młodszych pociech, można będzie pobawić się za pomocą znikopisu w odgadywanie przedmiotów. Dzieci, na zmianę z rodzicami, mogą również dorysowywać kolejne części obrazka i wymyślać nazwy dla powstałych wytworów. Wspólne studiowanie mapy będzie doskonałą formą nauki, ale i pobudzenia wyobraźni.

Jak widać do wspólnej zabawy nie potrzeba wiele, ponieważ nawet najlepsze zabawki nie zastąpią uwagi i towarzystwa kochających rodziców. Większość z opisanym zabaw sprawdzi się w podróżny dowolnym środkiem lokomocji – w samochodzie, pociągu, czy samolocie. Niech więc od teraz każda droga z dzieckiem będzie wspaniałym czasem zarezerwowanym dla rodziny – sposobem na jeszcze większe zbliżenie oraz na kreatywną zabawę, dzięki której dziecko będzie mogło rozwijać swoje umiejętności, a nuda nigdy nie zagości na ich twarzach.

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułWakacje z dzieckiem - co zabrać, o czym pamiętaćWakacje z dzieckiem - co zabrać, o czym pamiętać
Dodano 12.05.2017 12:49

Pakując się na rodzinne wakacje nie trudno o czymś zapomnieć. Bardzo przydatna w tej sytuacji okaże się lista wakacyjnych niezbędników...

Następny artykuł >Centrum sportowo-rekreacyjne Malta Ski PoznańCentrum sportowo-rekreacyjne Malta Ski Poznań
Dodano 16.05.2017 15:22

Malta Ski Poznań to centrum sportowo-rekreacyjne oferujące niemalże wszystkie możliwości, o których marzycie na urlopie. Pora roku nie jest barierą, g

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram