Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Stacja Muzeum w Warszawie

Dodano 29.04.2019 10:52

Jest takie miejsce na mapie Warszawy, które każdy miłośnik kolejnictwa powinien odwiedzić bez wahania. To Stacja Muzeum mieszcząca się przy ulicy Towarowej 3. Mówi się, że wycieczka do tej placówki to prawdziwa podróż w czasie! Jesteście ciekawi? Serdecznie zapraszamy na wycieczkę!


Stacja Muzeum to samorządowa instytucja kultury wpisana do rejestru instytucji kultury prowadzonego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. To niesamowite miejsce usytuowane w siedzibie dawnego dworca Warszawa Główna Osobowa. Obiekt znajduje się w pobliżu Placu Zawiszy na styku Woli, Śródmieścia i Ochoty.
Placówka przejęła ogromną część zbiorów po zlikwidowanym w 2016 roku Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Aktualnie Stacja Muzeum jest w posiadaniu czterech sal wystawowych, w których prezentowane są eksponaty z przeróżnych czasów kolejnictwa w Polsce. Oprócz tego w pobliżu obiektu znajduje się także zabytkowy skansen, liczący 50 jednostek zbudowanych w różnych okresach historii. W wybrane dni można usiąść za nastawnikiem symulatora lokomotywy elektrycznej EU07 i spróbować swoich sił jako maszynista.


Specjalnie dla młodszych turystów warszawska Stacja Muzeum prowadzi także lekcje muzealne, które są przeznaczone dla grup dzieci w różnym wieku. Istnieje oferta dla przedszkoli, klas I-III i klas IV-VIII, a nawet dla szkół średnich! Na tego typu lekcjach pasjonaci dowiedzą się z czego składa się kolej, jak wyglądają dworce kolejowe na świecie, odbędą lekcję w pociągu pancernym lub w ekskluzywnym wagonie salonowym. Wszystko zależne jest od grupy, do której należy ochotnik. Przy muzeum działają kluby miłośników Stacji Muzeum: „Ciuchciaki” (dla dzieci w wieku 3-6 lat) i „Parowozik” (dla dzieci w wieku 7-13 lat), do których można zapisać swoją pociechę.


  


Żeby tego było mało, Stacja Muzeum w Warszawie oferuje możliwość wyprawienia imprezy urodzinowej. Jeśli zatem Twoje dziecko jest fanem pociągu Tomka, będzie to dla niego prawdziwa atrakcja. Przyjęcie poprowadzi bowiem doświadczony animator, a sale muzeum zostaną przyozdobione specjalnie dla solenizanta. Po więcej informacji na ten temat zapraszamy na stronę Stacji Muzeum, do zakładki "Urodziny w Stacji Muzeum".


Obiekt czynny jest od 1-ego kwietnia do 31-ego października od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00. Od 1-ego listopada do 31-ego marca natomiast – również przez cały tydzień – w godzinach 9:00-17:00.
Bilety normalne można kupić w cenie 12 zł, zaś ulgowe – 6 zł. Muzeum przewiduje specjalną ofertę dla rodzin wielodzietnych (2+3) – bilet rodzinny w cenie 35 zł. Uwaga – w poniedziałki wstęp do Muzeum jest całkowicie darmowy!


Jesteście ciekawi, z jaką prędkością poruszały się pierwsze lokomotywy? A może chcecie wiedzieć kto skonstruował pionierski kocioł parowozu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w Stacji Muzeum! Zapraszamy serdecznie!Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułLegenda o talarze szczęściaLegenda o talarze szczęścia
Dodano 26.04.2019 15:17

Dawno, dawno temu żyło sobie pewne małżeństwo. Byli to ludzie skromni i niezamożni, ale na pewno nie można było odmówić im sumienności i uczciwości...

Następny artykuł >Muzeum Kolei Wąskotorowej w SochaczewieMuzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie
Dodano 29.04.2019 10:52

Choć dziś pociągi nie są już głównym środkiem transportu, ich popularność nie maleje. Doskonałym poparciem tej tezy jest Muzeum Kolei Wąskotorowej w S

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram