Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Bajki dźwiękiem pisane

Dodano 20.02.2023 11:00

Dzisiejsze bajki to najczęściej albo zapierające dech w piersiach obrazy, albo piękne dźwięki – zawsze jedno z dwóch. A co powiecie na połączenie obu tych pozytywów? Wbrew pozorom to możliwe! Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku wydarzenie z cyklu „Mamo, Tato, chodźmy na koncert!”.


Królik Anatol to pierwsza propozycja z cyklu „Las, dwa, trzy”, który miał swoją premierę w zeszłym roku w Filharmonii Gorzowskiej. To jednak nie wszystko, co będzie na Was czekać! Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych milusińskich jeszcze jedną wyjątkową bajkę – Ropuchę Firlę Kumi, którą publiczność będzie miała okazję usłyszeć po raz pierwszy.


Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą niedzielę (12 stycznia) w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wejściówki są zupełnie bezpłatne. Jeśli więc chcecie zapewnić swoim dzieciom popołudnie pełne wrażeń, nie wahajcie się!


A dlaczego warto? Przede wszystkim dlatego, że prezentowane przez organizatorów bajki muzyczne mają charakter edukacyjny i dotykają wartości uniwersalnych, takich jak np. przyjaźń, lojalność i bezinteresowna pomoc. Nie ulega wątpliwości, że są to zagadnienia, z którymi warto obcować od najmłodszych lat.


Dodatkowo trzeba przyznać, że bajki przy akompaniamencie prawdziwych instrumentów są prawdziwą rzadkością! Zwłaszcza, że autorem muzyki jest nie kto inny, tylko Adam Goik, czyli wybitny absolwent Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej w klasie kompozycji i aranżacji dr. hab. Jacka Glenca. 


Dorobek kompozytorski Goika skupia się wokół muzyki programowej (m.in. utwór Jerry & Tom na orkiestrę symfoniczną inspirowany bajkami Walta Disneya, Inspiration na kwintet smyczkowy). Robi wrażenie, prawda?


A jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, warto dodać, iż podczas trwania wydarzenia będą miały miejsce również liczne zabawy dźwiękonaśladowcze oraz komentarze dotyczące zarówno treści bajek, jak i wykorzystanych w nich instrumentów, czyli impreza w sam raz dla wszystkich małych wirtuozów.


Do zobaczenia!

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułII Turniej Rycerski na Zamku w NiemodlinieII Turniej Rycerski na Zamku w Niemodlinie
Dodano 01.09.2019 14:26

Turnieje Rycerskie to nie tylko wspaniała lekcja historii, ale także doskonała zabawa. Jeśli zatem jesteście miłośnikami średniowiecza i chcecie zaraz

Następny artykuł >Legenda o Dębach RogalińskichLegenda o Dębach Rogalińskich
Dodano 27.02.2023 11:00

Po latach rozłąki Lech, Czech i Rus spotkali się ponownie na ziemiach pierwszego z braci. Tego wieczoru ucztowali w najlepsze, kiedy jeden z mężczyzn

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram