Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


7. Festiwal Dziecinada

Dodano 30.09.2019 13:59

Sztuka wcale nie musi być nudna! I o ile dorośli doskonale to wiedzą, dzieci często kojarzą teatr z czymś nieciekawym. Czy jednak musi tak być? Zdecydowanie nie! Serdecznie zapraszamy na siódmą edycję Festiwalu Dziecinada, gdzie wszyscy, nawet najmłodsi goście, dowiedzą się, że teatr jest prawdziwym skupiskiem niepowtarzalnych emocji i… wspaniałą zabawą!


Festiwal Dziecinada to wydarzenie kierowane do różnych grup wiekowych i dostosowane do poziomów wrażliwości wszystkich milusińskich. Goście biorący udział w imprezie mają niepowtarzalną możliwość doświadczania sztuki teatralnej oraz poznawania różnych kultur. W tym roku do stworzenia programu festiwalu zaproszono teatry z Japonii, Szwajcarii, Niemiec, Anglii, Rosji oraz Litwy.


Wydarzenie rozpocznie się już w najbliższy czwartek (3/10) we wrocławskim Imparcie i potrwa aż do niedzieli. Finał imprezy natomiast przeniesie się w zupełnie inne miejsce – Park Grabiszyński przy Górce Skarbowców. Nie ulega zatem wątpliwości, że to prawdziwy festiwal sztuki teatralnej dla najmłodszych! A żeby nie być gołosłownym, musimy wspomnieć, że impreza rozpocznie się premierą… „Hamleta”!


W repertuarze znajdują się także surrealistyczne przygody „Calineczki”, zabawny i hałaśliwy spektakl familijny „Dzień z życia Pani Czkawki” oraz „Opowieści z Niepamięci”, „Zaczarowana Góra”, „VoicesNoisesStone” oraz… druga interpretacja „Hamleta”. Przedstawienia teatralne to jednak nie wszystko – na gości czekają również liczne warsztaty i konkursy, a także zabawy animacyjne oraz gry edukacyjne.


Trzeba przyznać, ze organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali festiwal, który będzie wspaniałą zabawą dla każdego. Na „Dziecinadzie” pojawią się bowiem również spektakle skierowane do gości niewidomych i niesłyszących, a także do tych o wyjątkowych potrzebach poznawczych. Festiwalowi artyści odwiedzą hospicjum domowe i szpitale, a specjalnymi gośćmi festiwalu staną się dzieci z domu dziecka.


Festiwal Dziecinada to program teatralny o uniwersalnym przekazie i wyjątkowo wysokiej jakości artystycznej. Oznacza to, że na wydarzeniu każdy znajdzie coś dla siebie! Gwarantujemy, że impreza we wspaniały sposób łączy w sobie elementy zabawy i nauki, a także jest doskonałą okazją do spędzenia czasu z rodziną.


Zapewniamy, że Festiwal Dziecinada to wydarzenie, które warto zobaczyć na własne oczy. Bilety są jeszcze dostępne na oficjalnej stronie organizatora, a ich koszt to 15 zł. 

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułLegenda o Zakochanym MnichuLegenda o Zakochanym Mnichu
Dodano 27.09.2019 13:15

Dawne to były czasy, gdy podlaskie miejscowości nie były zamieszkane przez ludzi. Tereny dzisiejszego Białegostoku otoczone były przez gęste lasy i ol

Następny artykuł >Bitwa o Kraków 1914-2019Bitwa o Kraków 1914-2019
Dodano 02.10.2019 15:05

Bitwa o Kraków 1914-2019 rozpocznie się już w najbliższy piątek (4/10) i potrwa aż do soboty (5/10). Wydarzenie będzie miało miejsce w Goszycach w woj

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram