Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Bitwa o Kraków 1914-2019

Dodano 02.10.2019 15:05

Nie ulega wątpliwości, że rekonstrukcje historyczne to zarówno wspaniała lekcja, jak i doskonała zabawa. Dodatkowo to fantastyczna okazja do spędzenia czasu z rodziną. I oto naprzeciw wychodzi Bitwa o Kraków 1914-2019, która rozpocznie się już w najbliższy piątek (4/10) i potrwa aż do soboty (5/10). Wydarzenie będzie miało miejsce w Goszycach w województwie małopolskim i, z całą pewnością, będzie doskonałym przywitaniem prawdziwej jesieni!


Imprezę rozpocznie jedyna w swoim rodzaju żywa lekcja historii, która odbędzie się w Szkole Podstawowej w Goszycach w piątek o godzinie 14:00. Tematem przewodnim zajęć będzie „W okopach I wojny światowej, czyli jak Polacy walczyli o Niepodległość”. Nie ulega zatem wątpliwości, że ta część programu będzie dla dzieci doskonałą możliwością do spojrzenia na historię z zupełnie innej perspektywy.


Drugi dzień Bitwy o Kraków rozpocznie się już o godzinie 10:30. To właśnie wtedy nastąpi bowiem uroczysta modlitwa i złożenie kwiatów przez grupy rekonstrukcyjne na mogiłach żołnierzy poległych w czasie Bitwy o Kraków w Skrzeszowicach, na tzw. "Cholerce".


A już o 14:00 – uroczyste otwarcie widowiska! Niewiele później, bo o godzinie 14:45 odbędzie się natomiast koncert pieśni patriotycznej, który potrwa ponad pół godziny. Z kolei o 15:30 goście będą mieli niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w wykładzie historycznym poświęconym Bitwie o Kraków 1914; a już o 16:00…  Prawdziwa wisienka na torcie – rekonstrukcja historyczna „Bitwa o Kraków 1914-2019”.


Impreza potrwa do godzin popołudniowych, a konkretniej do 17:15. To właśnie wtedy nastąpi oficjalne podsumowanie oraz zakończenie wydarzenia. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że w sobotę od godziny 12:00 aż do końca festiwalu goście będą mogli podziwiać liczne wystawy tematyczne, a także zwiedzić dworek w Goszycach i zjeść pyszną grochówkę wojskową!


Jeśli jednak jeszcze nie jesteście pewni, czy w nadchodzący weekend chcecie wybrać się do Goszyc, informujemy, że wydarzenie jest całkowicie darmowe. Jesteśmy przekonani, że czas spędzony na obserwowaniu rekonstrukcji Bitwy o Kraków będzie czymś niezapomnianym!


To jak? W drogę!

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykuł7. Festiwal Dziecinada7. Festiwal Dziecinada
Dodano 30.09.2019 13:59

Serdecznie zapraszamy na siódmą edycję Festiwalu Dziecinada, gdzie wszyscy, nawet najmłodsi goście, dowiedzą się, że teatr jest prawdziwym skupiskiem

Następny artykuł >Legenda o Panu KarkonoszyLegenda o Panu Karkonoszy
Dodano 04.10.2019 16:36

Tego dnia woda w jeziorze była wyjątkowo czysta, a zieleń wokół cudownie kwitnąca. Emma wybrała się więc ze swoimi przyjaciółkami na łąkę, by spędzić

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram