Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Festiwal Wody – Woda nas kręci

Dodano 01.09.2019 14:26

Nie ulega wątpliwości, że ostatnimi czasy temat wody wzbudza wiele kontrowersji. I nie mamy tu na myśli coraz zimniejszego morza ani obfitych deszczy. Chodzi oczywiście o prognozy ekologów, które nie są zbyt optymistyczne.


Jeśli zatem chcecie dowiedzieć się więcej na temat wody, w najbliższą sobotę (28/09) koniecznie powinniście odwiedzić Kraków! To właśnie w stolicy województwa małopolskiego będzie miał bowiem miejsce coroczny Festiwal Wody zatytułowany „Woda nas kręci”. Wydarzenie odbędzie się w zabytkowej części Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w godzinach 10:00-16:00.


A jakie atrakcje czekają na Was na miejscu? Musimy przyznać, że lista naprawdę robi wrażenie! Organizatorzy przygotowali na przykład specjalistyczne Laboratorium Wody, które odpowie na pytania: co rozpuszcza się w wodzie, albo czy woda sama się rusza? To właśnie tu będziecie mogli także zbadać wodę pobraną z domowego kranu. Wystarczy jedynie przynieść litr wody w sterylnym pojemniku.


Dodatkowo, specjalnie dla miłośników sztuki, gospodarze stworzyli Galerię Kropelki. Tam z kolei będziecie mieli niepowtarzalną okazję do odsłonięcia swojej twórczej natury. Mało? Spokojnie, to jeszcze nie koniec atrakcji. Będzie także koło fortuny, strefa relaksu, wodna fotobudka i cała masa słodkich pyszności!


Dla wszystkich uczestników wydarzenia zostanie dodatkowo przygotowana woda pitna z Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. A do wyboru wszystkie możliwe warianty – gazowana, niegazowana, schłodzona i smakowa. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!


Jeśli chcecie zaznaczyć swoją obecność, ale nie macie jak dojechać – spokojnie. Organizatorzy wydarzenia zapewniają bowiem bezpłatny transport dla wszystkich zainteresowanych gości. Specjalny autobus kursować będzie z przystanku tramwajowego przy Placu Wszystkich Świętych (przy Urzędzie Miasta Krakowa).


Impreza, ze względu na swój zagadkowo-konkursowy charakter kierowana jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi. To, bez wątpienia, wspaniała okazja do spędzenia popołudnia w gronie rodzinnym, a także do poszerzenia swojej wiedzy.


Zapraszamy!

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułLegenda o żonie burmistrza BolkowaLegenda o żonie burmistrza Bolkowa
Dodano 26.12.2022 11:00

Dawno temu, a konkretnie w XVI wieku, w miejscowości Bolków żyła sobie ponadprzeciętnie piękna kobieta. Trzeba przyznać, że uroda Ireny nie miała sobi

Następny artykuł >Legendia – Śląskie Wesołe MiasteczkoLegendia – Śląskie Wesołe Miasteczko
Dodano 09.01.2023 11:00

Śląskie Wesołe Miasteczko, czyli najstarszy polski lunapark, już od 57 lat bawi kolejne pokolenia. To magiczne miejsce znajduje się na granicy Chorzow

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram