Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko

Dodano 30.09.2019 12:41

Śląskie Wesołe Miasteczko, czyli najstarszy polski lunapark, już od 60 lat bawi kolejne pokolenia. To magiczne miejsce znajduje się na granicy Chorzowa i Katowic, w sąsiedztwie urokliwego Parku Śląskiego.


W przeciągu wielu lat swej działalności śląski park rozrywki był wielokrotnie modernizowany i unowocześniany. W 2015 roku Spółka Tatry Mountain Resort (posiadająca m.in. park wodny Tatralandia) zobowiązała się zainwestować 120 milionów złotych na kolejną rozbudowę, mającą nastąpić w ciągu następnych 5 lat. Dawne Śląskie Wesołe Miasteczko przekształciło się wtedy w tajemniczą Legendię - park tematyczny na europejskim poziomie. Od teraz liczy się tu przede wszystkim dobra zabawa, wzbogacona dodatkowo o wątek edukacyjny, czerpiący z dziedzictwa kulturowego Polski i świata. Tematyka lunaparku opiera się na legendach, opowiadaniach i baśniach. Goście odnajdą tu historie i postaci, które pozostaną w ich pamięci na dłużej, a także staną się motywacją do poszerzania wiedzy przez najmłodszych bywalców.


 

Źródła: https://www.legendia.pl/atrakcje/


Największą atrakcją, która działa od początku istnienia Wesołego Miasteczka są Samoloty Duże, czyli dzisiejsze Dream Flight Airline. Podniebny lot trwa ok. 5 min i odbywa się z prędkością dochodzącą do 55 km/h. Na terenie parku dostępne są również karuzele, które dosłownie przewrócą świat do góry nogami. Phoenix, Dragon Wrestling Tournament oraz Sky Flyer naprawdę potrafią dostarczyć sporej dawki adrenaliny.


  

Źródło: https://www.legendia.pl/atrakcje/


Zgodnie z nową wizją całość kompleksu podzielona została na kilka stref tematycznych. Strefa Magical Mountains powstała w 2016 roku. Jej główna atrakcja – Diamond River, stylizowana jest na kopalnię diamentów, nad którą czuwa legendarny Skarbnik – śląski duch kopalni. Korzystając z tej atrakcji goście mają możliwość wyprawy 12-osobową łodzią po torze imitującym zaczarowaną, górską rzekę. Przejazd trwa ok. 10 min i gwarantuje niesamowite wrażenia podczas ekstremalnych zjazdów pod kątem 60 stopni z dwóch wież o wysokości 8 i 12 metrów.


Inną, równie ciekawą wodną atrakcję stanowi Magical Lake Taxi, czyli rejs łódkami po jeziorze w centrum lunaparku, napędzany siłą mięśni pasażerów.


 

Źródło: https://www.legendia.pl/atrakcje/


Rodziny z dziećmi mogą wspólnie spędzić czas ścigając się elektrycznymi samochodami Disco Cars, latając w wagonach słynnego Apollo czy strzelając z pistoletów na wodę z karuzeli Fish 'n' Wish. Maluchy mogą również pobawić się samodzielnie, korzystając z wielu łagodnych karuzel i  trampolin, placu zabaw czy też kolejki elektrycznej.

Najlepszy widok na cały teren Parku Śląskiego roztacza się z podniebnych wagoników diabelskiego młyna, który działa tu już od 1985 roku. Tęczowa Legendia Flower liczy 40 metrów wysokości, prezentując się pięknie zarówno w dzień, jak i w nocy dzięki ponad 400 paskom ledowym.


Kolejne strefy tematyczne (Magical Village, Valley of Dreams oraz Magical Forest) przyniósł rok 2017. Przebudowano również kultowe atrakcje, w tym kolejki górskie Himalaya oraz Cyklon, które funkcjonują teraz pod nazwą Scary Toys Factory oraz Dream Hunters Society. Rollercoaster Tornado to z kolei trzecia niesamowita kolejka górska w Legendii, a także pierwszy i jedyny w Polsce rollercoaster z inwersjami i podwójną pętlą.


 

Źródło: https://www.legendia.pl/atrakcje/lech-coaster/


Hitem sezonu stał się otwarty początkiem lipca 2017 Lech Coaster – największa tego typu atrakcja w Europie Środkowo-Wschodniej. Tematyka kolejki nawiązuje do pierwszego władcy Polski – legendarnego Lecha. Atmosferę dawnych czasów poczuć będzie można już  podczas oczekiwania na przejazd, na dziedzińcu posiadłości władcy.


W tym miejscu warto zaznaczyć, że Legendia każdego roku dostarcza swoim gościom coraz nowszych atrakcji. Od czasów powstania parku rozrywki pojawiło się już kilka nowych karuzel, które, z całą pewnością, trzeba zobaczyć na żywo!


 

Źródło: https://www.legendia.pl/o-nas/photo-video/


Niewątpliwie Legendia jest miejscem, które przeniesie każdego w porywający świat zabawy. Goście otrzymają nie tylko rozrywkę, ale i element edukacyjny przejawiający się w baśniowym motywie przewodnim. Mimo że rozpowszechnianie legend, podań czy baśni, które niosą ze sobą ponadczasowe przesłania dziś już zanika, to miejsce pragnie wrócić im życie. Dzięki Legendii ciekawość i znajomość legend wśród najmłodszych odwiedzających zostanie na nowo rozbudzona.

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułFestiwal Wody – Woda nas kręciFestiwal Wody – Woda nas kręci
Dodano 25.09.2019 12:58

W najbliższą sobotę w Krakowie będzie miał miejsce coroczny Festiwal Wody zatytułowany „Woda nas kręci”. Wydarzenie odbędzie się w zabytkowej części Z

Następny artykuł >Legenda o Zakochanym MnichuLegenda o Zakochanym Mnichu
Dodano 27.09.2019 13:15

Dawne to były czasy, gdy podlaskie miejscowości nie były zamieszkane przez ludzi. Tereny dzisiejszego Białegostoku otoczone były przez gęste lasy i ol

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram