Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Gala Pary 2019

Dodano 02.09.2019 14:34

Nie ulega wątpliwości, że świat idzie do przodu. Coraz nowsze technologie atakują nas z każdej możliwej strony, a innowacyjne rozwiązania stają się normą. Jednak czy wszyscy jesteśmy zadowoleni z tego stanu rzeczy? Wierzymy, że wśród nas jest cała masa tradycjonalistów, którzy z utęsknieniem czekają na powroty do przeszłości. Przenieśmy się zatem do młodzieńczych lat beztroski, kiedy nikt, nawet w najśmielszych snach, nie wyobrażał sobie podróżowania samolotem. 


Już w najbliższy weekend (7-8 września) na Dolnym Śląsku odbędzie się jedyna w swoim rodzaju Gala Pary! To wspaniałe wydarzenie zarówno dla mniejszych, jak i dla większych miłośników parowozów. Impreza będzie trwać jednocześnie w trzech miastach – w Jaworzynie Śląskiej (Muzeum Kolejnictwa – stolica wydarzenia), Dzierżoniowie (Młyn Hilberta, Parowozownia) oraz Piotrowicach Świdnickich (Pałac na Wodzie, Muzeum Technik Rolniczych).


Jesteśmy przekonani, że każda miejscowość stanie na wysokości zadania i sprawi, że cały drugi weekend września będzie największą i najlepszą imprezą plenerową poświęconą zabytkom techniki. A co czeka na Was na miejscu?


W Jaworzynie Śląskiej otwarcie Muzeum nastąpi w sobotę o godzinie 10:00. A już godzinę później, bo o 11:00, odbędzie się uroczysta inauguracja Gali Pary 2019. Od tego momentu w śląskiej stolicy pary będą czekać na Was między innymi takie atrakcje, jak prezentacje parowozów na obrotnicy i w trakcie pracy, przejazdy po Trasie Parowozowej oraz przejazdy Muzealnych Pociągów Specjalnych do Świdnicy, Dzierżoniowa i Strzegomia. A wieczorem, o 20:00, będziecie mieli okazję obejrzeć niezwykły spektakl poświęcony historii polskich parowozów. Przedstawienie potrwa dwie godziny i oficjalnie zamknie pierwszy dzień imprezy.


Jeśli jednak znajdują się wśród nas osoby, które nie znajdą czasu w sobotę – nic straconego. Przed Wami jeszcze cała niedziela, podczas której będziecie mieli okazję nadrobić wszystkie atrakcje z poprzedniego dnia! Organizatorzy będą czekać na swoich gości aż do 18:00. O tej godzinie nastąpi bowiem zakończenie wydarzenia.


W tym miejscu warto zaznaczyć, że to już dziewiąta edycja Gali Pary. I ciężko się temu dziwić – wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie zastanawiajcie się zatem zbyt długo – bilety czekają na Was na oficjalnej stronie organizatora. To niepowtarzalna okazja do poznania turystyki industrialnej, obejrzenia niezwykłych zabytków techniki, a także spędzenia wspaniałego weekendu z rodziną.


Zapraszamy!Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułLegenda o Pomniku MikołajaLegenda o Pomniku Mikołaja
Dodano 30.08.2019 14:49

Ciężkie to były czasy, gdy do XIX-wiecznych Brzezin przyszła wyjątkowo mroźna zima. Temperatura spadła do tego stopnia, że wydychane powietrze od razu

Następny artykuł >Festiwal Czekolady, Kawy i SłodyczyFestiwal Czekolady, Kawy i Słodyczy
Dodano 06.09.2019 08:28

Jesteśmy pewni, że Festiwal Czekolady, Kawy i Słodyczy przyciągnie w progi Starego Maneżu prawdziwe tłumy ludzi ;)

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram