Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


IX Zlot Słowian i Wikingów - Góra Peruna 2019

Dodano 13.09.2019 12:38

Ród Dębowego Liścia, Drużyna Woje Peruna i Drużyna Słowian Lugiowie – to wszystko, wbrew pozorom, wcale nie nazwy kompanii z Władcy Pierścieni. To nasze rodzime załogi, które, wraz z gospodarzem – Fundacją Harcerstwa Polskiego – zapraszają na tegoroczny Zlot Słowian i Wikingów „Góra Peruna”!

I choć wydarzenie odbędzie się w Schronisku Głodówka (w miejscowości Polana Głodówka), możecie być pewni, że jedzenia tam nie zabraknie! Organizatorzy głoszą bowiem, że biesiada przy muzyce potrwa aż do samego rana… Ale po kolei!


„Góra Peruna 2019” to już dziewiąta edycja Zlotu Słowian i Wikingów. I ciężko się temu dziwić – impreza co roku przyciąga coraz większe grono fanów średniowiecznych klimatów. Co zatem gospodarze przygotowali na tegoroczną odsłonę wydarzenia, które odbędzie się już w ten weekend (13-15/09)?


IX Zlot Słowian i Wikingów rozpocznie się już dzisiaj! I choć data wydaje się być pechowa, z całą pewnością nie ma się czym przejmować! Na miejscu czeka na Was ogrom niesamowitej zabawy, której nie zapomnicie do końca życia. O godzinie 18:00 nastąpi bowiem oficjalne rozpoczęcie wydarzenia, które zostanie uświetnione przez Turniej Bardów. Oznacza to, że będziecie mogli posłuchać wspaniałych utworów o miłości, szczęściu i małżeństwie, a także o… rabunkach, podpaleniach i walkach.


Turniej Bardów będzie doskonałym przedsmakiem sobotnich pokazów, które rozpoczną się już o 10:00. Czekają na Was takie atrakcje, jak walki drużynowe, turniej łuczniczy, pojedynki wojów z losowaniem oręża, a także rekonstrukcja bitwy. Tego dnia odbędą się również eliminacje do pojedynków indywidualnych oraz wczesnośredniowieczne gry i zabawy, będące ukłonem w stronę najmłodszych uczestników wydarzenia. O 19:30 nastąpi natomiast chwila wytchnienia – to właśnie wtedy na scenie głównej wystąpi zespół „Daj Ognia”. A zaraz potem, wspomniana wcześniej, biesiada! 


To jednak jeszcze nie koniec atrakcji – w niedzielę czeka na Was kolejna dawka pozytywnej energii. Już o 10:00 odbędzie się bowiem ciąg dalszy turnieju łuczniczego. Potem zaś kolejno: finały pojedynków indywidualnych, abordaż oraz bitwa o Perunowy Gród. O 14:00 nastąpi natomiast oficjalne zakończenie imprezy.


Nie ma wątpliwości, że w Polanie Głodówce szykuje się naprawdę niesamowita impreza! A uroku dodają jej także zapewnienia organizatorów. Na gości czekają bowiem miejsca na polu namiotowym (wraz z toaletą i wodą do mycia), wyżywienie na biesiadę, drewno na opał i, oczywiście, niesamowite nagrody konkursowe.


IX Zlot Słowian i Wikingów „Góra Peruna” to wydarzenie całkowicie bezpłatne, kierowane do wszystkich osób chcących spędzić wspaniały weekend z widokiem na Tatry. Jeśli zatem lubicie przebywać w towarzystwie wesołych ludzi, to impreza dla Was!


Nie wahajcie się zatem ani chwili dłużej – jesteśmy pewni, że organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby wszyscy wrócili do domów zadowoleni.

Sława Perunowi!Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułIV Festiwal Mikołaja z KoźlaIV Festiwal Mikołaja z Koźla
Dodano 10.09.2019 08:34

Jeśli lubicie średniowieczne klimaty, a muzyka klasyczna nie jest Wam obca, to z całą pewnością impreza dla Was! Znajdzie się tu także coś specjalnie

Następny artykuł >Legenda o Kichającym ChłopieLegenda o Kichającym Chłopie
Dodano 13.09.2019 13:18

W malowniczej wiosce zwanej Białym Dunajcem żył sobie pewien chłop. Wojtek – bo tak miał na imię – był mężczyzną niezwykle dobrym i pracowitym...

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram