Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


IV Festiwal Mikołaja z Koźla

Dodano 10.09.2019 08:34

Mikołaj z Koźla to tajemniczy franciszkanin z przełomu XIV i XV. Co ciekawe, mężczyzna zostawił po sobie kodeks, który sprawił, że mówi się o nim po dziś dzień! Pismo zawiera bowiem opis panujących na pograniczu Śląska i Moraw obyczajów oraz całe mnóstwo innych historycznych informacji. Jesteście ciekawi, jakich? W takim razie IV Festiwal Mikołaja z Koźla zdecydowanie jest wydarzeniem dla Was!


Impreza rozpocznie się w Kędzierzynie-Koźlu już w najbliższy piątek i potrwa aż do niedzieli (13-15/09). Pierwszego dnia o godzinie 19:00 nastąpi uroczysta inauguracja Festiwalu przypieczętowana niezwykłym koncertem Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński.


Natomiast już drugiego dnia rozpocznie się prawdziwa zabawa! Odbędzie się bowiem Turniej Rycerski „Spotkanie ze Średniowieczem” oraz Jarmark Średniowieczny; owe atrakcje będą miały miejsce w godzinach 12:00-22:00. 


Na gości będą czekać między innymi: obozowisko rycerskie, inscenizacja bitwy średniowiecznej, turniej rycerski, pokazy artylerii, pokazy kaskaderskie konnicy średniowiecznej oraz jarmark średniowieczny. 


Czekacie na więcej? I słusznie, bo to nie jedyne atrakcje przygotowane przez organizatorów! Na gości będą czekać także rozmaite gry i zabawy, występy zespołów muzyki dawnej oraz Zespołu Pieśni i Tańca KOMES, a także warsztaty tańców średniowiecznych i rzemiosła artystycznego. 


Drugi dzień Festiwalu uświetni recital organowy Jana Bokszczanina (16:00) oraz koncert zespołu Cantores Minores Wratislavienses (19:00).


Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możecie pojawić się na imprezie w sobotę, nie martwcie się! Większość atrakcji będziecie mogli zobaczyć także w niedzielę w godzinach 12:00-15:00. O 16:00 natomiast wystąpi Władysław Kłosiewicz w recitalu klawesynowym. Występ Jolanty Kowalskiej-Pawlikowskiej oraz koncert Tytusa Wojnowicza i Ensemble de Narol (19:00) będą ostatnimi atrakcjami, które czekają na Was na IV Festiwalu Mikołaja z Koźla.


W tym miejscu warto zaznaczyć, że występy artystyczne odbędą się w Kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej (ul. Złotnicza 12), zaś Turniej Rycerski oraz Jarmark Średniowieczny będą miały miejsce na błoniach kozielskich przy Domu Kultury „Koźle” (ul. Skarbowa 10) w Kędzierzynie-Koźlu.


Jeśli zatem lubicie średniowieczne klimaty, a muzyka klasyczna nie jest Wam obca, to z całą pewnością impreza dla Was! Znajdzie się tu także coś specjalnie dla milusińskich – jesteśmy pewni, że konkursy i zabawy, z całą pewnością, przypadną im do gustu.


Jeszcze nie jesteście pewni? A może przekona Was fakt, że wstęp na wydarzenie jest całkowicie darmowy? Serdecznie zapraszamy! Gwarantujemy, że IV Festiwal Mikołaja z Koźla jest czymś, co naprawdę warto zobaczyć!Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułLegenda o powstaniu PajęcznaLegenda o powstaniu Pajęczna
Dodano 06.09.2019 14:30

Dawno, dawno temu Ziemia Wieluńska otoczona była przez mroczne lasy i niebezpieczne łąki...

Następny artykuł >IX Zlot Słowian i Wikingów - Góra Peruna 2019IX Zlot Słowian i Wikingów - Góra Peruna 2019
Dodano 13.09.2019 12:38

„Góra Peruna 2019” to już dziewiąta edycja Zlotu Słowian i Wikingów. I ciężko się temu dziwić – impreza co roku przyciąga coraz większe grono fanów śr

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram