Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


HistoryLand w Krakowie

Dodano 18.10.2017 09:38

Długo wyczekiwany przez wszystkich obiekt właśnie został otwarty! Podstawowym pytaniem, jakie zadają organizatorzy jest: czy myślałeś kiedyś o tym, czym jest historia? W HistoryLandzie znajdziecie odpowiedź! Jest to doświadczenie, które każdy powinien przeżyć. To opowieść, od której nie można się oderwać. Zresztą zobaczcie sami, jakie atrakcje czekają na Was w HistoryLandzie. Na miejscu zobaczycie makiety zbudowane z ponad miliona klocków! Czekają na Was także niesamowite pokazy i interaktywne zabawy, a to dopiero namiastka tego, czego możecie się spodziewać. Dlatego właśnie zapraszamy Was dziś do Krakowa - bo to tu mieści się HistoryLand. Klocki, które znamy od zawsze znalazły swoje miejsce na południu Polski i to w nietypowej odsłonie.Lekcja historii może kojarzyć się nam i naszym dzieciom z nudną lekcją oraz trudną kartkówką. Zapamiętanie konkretnych dat, nazw miejscowości i nazwisk wybitnych ludzi niejednemu z nas stwarzały problemy. Dzisiejsza atrakcja nie ma z tym za wiele wspólnego, będzie to lekcja historii jakiej dotąd nie znaliście. Wybierając się do HistoryLandu jedyne, co musicie wziąć ze sobą to dobry humor, bo będzie to ciekawa i zabawna podróż po świecie znanych nam wszystkim klocków LEGO. Wielkie bitwy, ważne wydarzenia i zabytkowe budowle, stworzone z ponad miliona klocków LEGO i wzbogacone o liczne elementy interaktywne i historyczne ciekawostki to wyznacznik tego miejsca. Tak właśnie przeniesiecie się w samo serce bitwy pod Grunwaldem, usłyszycie szarżę wojsk, a ledwie kilka minut później będziecie już zupełnie gdzieś indziej. Staniecie za sterem okrętu wojennego pod Oliwą i poczujecie na twarzy morską bryzę. Będzie nawet okazja, by spojrzeć z lotu ptaka na klasztor na Jasnej Górze. To jednak nie wszystko. Przede wszystkim zobaczycie, jak przeszłość Polski i Polaków jest pełna niesamowitych momentów.
HistoryLand to interaktywna podróż w której odkryjecie historię naszego kraju wszystkimi zmysłami. Będzie to ekscytująca wyprawa przez dzieje Polski i Polaków, od osady w Biskupinie przez heroiczną obronę Westerplatte po krakowskie Sukiennice. Przygoda w HistoryLandzie będzie mieć 10 etapów. Zobaczycie także Zakon Krzyżacki, morze Bałtyckie i Stocznię Gdańską, a także krakowski Rynek Główny. Budowle są oczywiście zbudowane z klocków LEGO, a między innymi zobaczycie także bardzo szczegółowe postaci. Tysiące koników i ludzików rozstawionych na makiecie o powierzchni około 200 metrów kwadratowych robią ogromne wrażenie. Co ciekawe, twórcy HistoryLandu zapowiadają, że to dopiero początek, bo HistoryLand będzie cały czas rozwijany, wzbogacany o nowe makiety i kolejne interaktywne atrakcje. My polecamy Wam zobaczyć go już teraz, bo jest co oglądać.
HistoryLand znajduje się w centrum Krakowa, w dawnym budynku dworca PKP przy placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wejściówki można kupić na miejscu w kasie oraz online. Dostępne są różne rodzaje biletów - indywidualne, grupowe, a także przyjazne rodzinom pakiety. Za bilet normalny zapłacicie 27 zł, ulgowy 24 zł, bilety rodzinne zaczynają się od 89 zł wzwyż. Pamiętajcie, że bilety nabywa się na konkretne godziny, są one dostępne w odstępach 30-minutowych. Dopuszczalne spóźnienie to 15 minut od wybranej godziny wizyty, dlatego najlepiej postarajcie się być punktualnie.
Mamy nadzieję, że HistoryLand zachwyci Was równie mocno jak innych zwiedzających, którzy mieli już okazję zobaczyć to magiczne miejsce w którym rządzą klocki LEGO. Jest to przede wszystkim miejsce, w którym historię się odkrywa i to wszystkimi zmysłami. Na zwiedzanie i odkrywanie centrum należy poświęcić około półtorej godziny. Udanej zabawy!

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułSpacerem przez... Poznań!Spacerem przez... Poznań!
Dodano 13.10.2017 10:52

Dla wielu stolica wielkopolski należy do najpiękniejszych miast w Polsce. Po wycieczce w Poznaniu chyba trudno się z tym nie zgodzić. Miejscowość ta z

Następny artykuł >Spacerem przez... Białystok!Spacerem przez... Białystok!
Dodano 20.10.2017 08:32

Białystok to miasto wyjątkowe, pełne artyzmu, ciekawych pomysłów i zaskakujących rozwiązań. Wybierając się w jego rejony można być pewnym, że nie spęd

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram