Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Spacerem przez... Olsztyn!

Dodano 11.08.2017 08:55

 Często celem spędzenia czasu w weekend jest po prostu odpoczynek. A co jeśli można by było zaznać go w otoczeniu malowniczych jezior i lasów a do tego wszystkiego zaznać troszkę sportu? Wystarczy wziąć mapę, wsiąść w samochód i wybrać się na rodzinny wyjazd do stolicy Warmii i Mazur – Olsztyna. Poniżej prezentujemy miejsca, których odwiedzenie sprawi, że ciężko będzie tak po prostu zapomnieć o atrakcjach oferowanych przez to wyjątkowe polskie miasto.

1. Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie

To miejsce zrobi wrażenie nie tylko na fascynatach architektury. Zbudowany w stylu gotyckim zamek został zbudowany dla administratora dóbr kapituły warmińskiej - niegdyś był nim sam Mikołaj Kopernik. Odwiedzający przechadzając się ciekawie zaaranżowanym wnętrzem budowli mają okazję zobaczyć na własne oczy tablicę astronomiczną wykonaną własnoręcznie przez słynnego astronautę, a także wiele zgromadzonych zabytków z zakresu historii, numizmatyki czy piśmiennictwa. Nie do zignorowania są także otaczające gości gotyckie rzeźby czy obrazy pochodzące z tamtego okresu. Wycieczce po zamku towarzyszy przewodnik, który w fascynujący sposób opowiada o powstawaniu budowli, przeplatając opowieść faktami z życia Kopernika. Z pewnością Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie jest jedną z fundamentalnych atrakcji miasta, której wprost nie wypada zignorować.


Zamek Kapituły Warmińskiej, fot Marcin Kierul2. Kościół św. Jakuba w Olsztynie


Jeśli już mowa o przepięknych budynkach, na uwagę zasługuje również przepiękna olsztyńska katedra. Zbudowana jest również na bazie stylu gotyckiego, jednak wyróżnia się imponująco zachowanymi sklepianiami sieciowymi w nawie głównej i kryształowymi w nawach bocznych. W majestatycznie urządzonym wnętrzu katedry odwiedzający mają okazje przyjrzeć się szanowanym płytom nagrobnym cenionych biskupów: Tomasza Wilczyńskiego, Józefa Drzazgi i Jana Obłąka. Do samej budowli przylega czworoboczna wieża o wysokości 60 metrów, z której rozpościera się niesamowity widok na całe miasto. Ciężko być w tym miejscu i nie dać się ponieść tak imponującym krajobrazom.


3. Leśny Park Linowy


Na pasjonatów mocnych wrażeń oraz dla chcących sprawdzić granice własnej wytrzymałości, czeka Leśny Park Linowy, który jest istną wizytówką zdrowego trybu życia. Dzieci wraz z rodzicami mogą trenować swoją równowagę wśród kilku tras z przeszkodami, które są umieszczone na różnych wysokościach oraz wyselekcjonowane ze względu na poziom trudności. Jedną z największych atrakcji parku jest długi zjazd tyrolski liczący łącznie 333 metry, który odbywa się nad Stadionem Leśnym, będącym najstarszym stadionem lekkoatletycznym w Polsce!Dla rodzin lubiących aktywny wypoczynek Leśny Park Linowy będzie niczym spełnienie marzeń.


4. Planetarium w Olsztynie


Ta charakterystyczna biała kopuła to miejsce, w którym można przenieść się do innego świata. Dzieci wraz z rodzicami mogą odbyć fascynującą podróż w kosmos, która za pomocą licznych wizualizacji i wykładów odbywających się pod sztucznym niebem, pozostanie w pamięci na bardzo długo. Obraz, który jest prezentowany gościom sterowany jest za pomocą oprogramowania mogącego przybliżyć wszystkie zjawiska, które można zaobserwować z dowolnego miejsca na Ziemi oraz w kosmosie. Rodziny w wraz z dziećmi mogą przemierzyć galaktykę, dokładnie przyglądając się każdej z planet. Jest to doskonałe połączenie rozrywki z edukacją, a wiedza zdobyta podczas interesujących gwieździstych pokazów z pewnością przyda się na lekcjach geografii czy przyrody. Na terenie obiektów cyklicznie organizowane są także liczne warsztaty dla dzieci zwane „Kosmolekcjami” oraz seanse filmowe, które stanowią interesujące dopełnienie tej niezwykle ciekawej kosmicznej podróży


Planetarium, fot. Marcin Kierul Ławeczka Kopernika, fot. Marcin Kierul5. Park Przygody „Nowa Makumba”


Idealnym miejscem do aktywnego spędzenia czasu z całą rodziną jest znajdujący się w Olsztynie Park Przygody „Nowa Makumba”. Ten pełny wspaniałej atmosfery obiekt, usytuowany w centrum miasta jest istnym spełnieniem pragnień każdego dziecka! Dla małych śmiałków przygotowano park linowy, wioskę zbudowaną z domków na drzewach, wyposażoną w rozmaite tunele, których przemierzanie jest doskonałą formą aktywnych ćwiczeń. Oprócz tego maluchy mogą pograć w minigolfa, pojeździć na samochodzikach, czy skorzystać ze specjalnie zaprojektowanej „Strefy Przygody” przypominającej dmuchany zamek! W środku czeka na nich ogromna kolorowa zjeżdżalnia, basen z piłkami oraz kilka gier logicznych, które zapewnią młodym umysłom nie lada wyzwanie. Na starsze dzieci i dorosłych czekają prawdziwie ekstremalne przygody! Możliwość przejażdżki na quadach czy segwayu, rozegranie zręcznościowego meczu w paintballa czy sprawdzenie swoich umiejętności celowania na specjalnie stworzonej strzelnicy. Wszystkie te atrakcje umieszczone w jednym miejscu sprawią, że wyprawa do „Parku Przygody” dostarczy całej rodzinie mocy niesamowitych wrażeń!


6. Park Centralny w Olsztynie


Dla turystów lubiących relaks wśród zielonych terenów Olsztyn ma wiele do zaoferowania. Jednym z miejsc gdzie można zaczerpnąć świeżego powietrza w otoczeniu niesamowitych widoków jest Park Centralny. Położone nad Łyną miejsce posiada kilka ścieżek spacerowych, a dla turystów lubiących nieco dynamiczniejsze poruszanie się przygotowano specjalnie wyselekcjonowane trasy rowerowe, które idealnie nadadzą się na rodzinną przejażdżkę. Na terenie parku znajdziemy również atrakcję dla dzieci – doskonale wyposażony plac zabaw. Sercem obiektu jest umiejscowiona w centrum podświetlana fontanna, w której zainstalowane półkule symbolizujące układ słoneczny. Całość prezentuje się imponująco, a entuzjaści spędzania czasu na łonie natury będą wprost zachwyceni!


Park Centralny Łyna, fot. Marcin Kierul


Jak widać Olsztyn jest miastem posiadającym w swojej ofercie nie tylko miejsca zaopatrzone w piękne krajobrazy, ale także obiekty dostarczające turystom wiele rozrywki jak i również wiedzy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a wybranie się na Mazury już samo w sobie będzie stanowiło atrakcję ze względu na wyjątkową atmosferę, która udzieli się każdemu!

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułTeatr Animacji w PoznaniuTeatr Animacji w Poznaniu
Dodano 09.08.2017 14:10

Teatr to nie tylko miejsce dla dorosłych. Teatr to idealne miejsce także dla dzieci. Placówki takie jak Teatr Animacji w Poznaniu są przygotowane spec

Następny artykuł >Żywe Muzeum Ceramiki w BolesławcuŻywe Muzeum Ceramiki w Bolesławcu
Dodano 16.08.2017 13:38

Jak powstaje ceramika? Nie jest to wcale łatwy proces, o czym przekonacie się w Żywym Muzeum Ceramiki. Nie myślcie sobie jednak, że będziecie się jed

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram