Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Juromania 2019

Dodano 10.06.2019 14:26

Lubicie klimaty średniowieczne? Marzycie o spędzeniu bajkowego weekendu w towarzystwie prawdziwych rycerzy? Chcecie odkryć nieznaną dotąd stronę Jury Krakowsko-Częstochowskiej? W takim razie przyszły weekend należy do Was!


Już w najbliższy piątek rozpocznie się bowiem druga edycja Juromanii, która w ubiegłym roku pokazała, że Jura Krakowsko-Częstochowska cieszy się rosnącą popularnością wśród mieszkańców całej Polski. Impreza potrwa do niedzieli, a to oznacza, że czeka Was cały weekend wspaniałych atrakcji i niespodzianek.


Ubiegłoroczna Juromania była organizowana w 28 lokalizacjach na ternie całej Jury. Obecna edycja odbędzie się natomiast m.in. na Zamku w Olsztynie, Bobolicach, Ogrodzieńcu, Tenczynie, Rabsztynie, Pieskowej Skale, w Zespole Pałacowo-Parkowy w Złotym Potoku, na terenie Centralnej Stacja Grupy Jurajskiej GOPR w Podlesicach. Musicie przyznać, że różnorodność lokalizacji naprawdę robi wrażenie!


Co zatem czeka na Was podczas drugiej edycji wydarzenia? Przede wszystkim turnieje rycerskie, pokazy historyczne, kuchnia regionalna, liczne warsztaty oraz zajęcia edukacyjne. Na bardziej aktywnych czekają natomiast wspinaczki pod okiem instruktorów, rajdy i wycieczki z przewodnikiem. Wniosek jest jeden – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!


Niewątpliwie ciekawy program został przedstawiony – przykładowo – dla Zamku w Ogrodzieńcu. To właśnie tam odbędą się warsztaty dotyczące dawnej kuchni oraz… Wieczór z Duchami! Na terenie zamku zorganizowane będzie także obozowisko w klimacie średniowiecznej osady. A świetności niewątpliwie dodaje fakt, że na zamku będzie można nocować! Uwaga – liczba miejsc ograniczona! Dokonujcie rezerwacji jak najszybciej – nie ulega wątpliwości, że wieczór spędzony w nawiedzonym zamku to przygoda życia!


Pamiętajcie jednak, że to nie jedyne niespodzianki, które czekają na Was w trakcie trwania Juromanii 2019. Warto wspomnieć, że już w ubiegłym roku liczba atrakcji robiła piorunujące wrażenie. Dla przypomnienia rok 2018 przedstawiał się następująco: 90 warsztatów edukacyjnych, 35 widowisk historycznych, 30 koncertów i 8 spektakli ognia. A podczas tej edycji atrakcji będzie jeszcze więcej!


Lista wszystkich sensacji dostępna jest na oficjalnej stronie organizatora i… Wydaje się nie mieć końca! Jesteśmy pewni, że Juromania 2019 to impreza, którą trzeba zobaczyć na własne oczy. 


Do zobaczenia!Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułLegenda o Kichającym ChłopieLegenda o Kichającym Chłopie
Dodano 05.12.2022 11:00

W malowniczej wiosce zwanej Białym Dunajcem żył sobie pewien chłop. Wojtek – bo tak miał na imię – był mężczyzną niezwykle dobrym i pracowitym...

Następny artykuł >Legenda o żonie burmistrza BolkowaLegenda o żonie burmistrza Bolkowa
Dodano 26.12.2022 11:00

Dawno temu, a konkretnie w XVI wieku, w miejscowości Bolków żyła sobie ponadprzeciętnie piękna kobieta. Trzeba przyznać, że uroda Ireny nie miała sobi

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram