Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Farma dyń

Dodano 04.10.2017 08:38

Jak wiadomo niektóre święta, które obchodzimy przyszły do nas zza oceanu. Amerykanie bardzo celebrują ustanowione przez siebie dni, które nawet nie są świętem urzędowym, a jednym z nich jest Halloween. Już niebawem, czyli 31 października zobaczymy przed sklepami i w przydomowych ogródka świecące się dynie. Dzieci przebrane za różne stwory, przerażające wiedźmy i wampiry zapukają do naszych drzwi. Zawsze lepiej mieć w swoich zapasach jakieś słodkości, aby móc obdarować dzieci i uniknąć psikusa. Halloween to zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór. Tak naprawdę to święto obchodzone jest najhuczniej w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii, ale mimo to w Polsce także przyzwyczailiśmy się do tego zwyczaju. Szczególnie dzieci lubią się wygłupiać i to święto jest dla nich wyczekiwane przez cały rok. Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. a co jest jego głównym symbolem? Z pewnością to wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Dziś chcemy zabrać Was na Farmę Dyń, czyli w miejsce, które jest idealne przed Halloween!


Farma Dyń znajduje się na warszawskim Wilanowie, dojedziecie do niej nawet komunikacją miejską. Obiekt czynny jest zaledwie 1,5 miesiąca w roku przed świętem Halloween. Od 15 września do 31 Października w godzinach 9-18 codziennie. To świetna okazja, by zaopatrzyć się w wielką dynię z której powstanie przerażający lampion, a do tego i pyszna zupa dyniowa. Na Farmie jest sporo atrakcji, między innymi warsztaty edukacyjne o uprawie warzyw, a także mini zoo ze zwierzętami. Spotkacie tu alpaki, owce, króliki, świnki, kury, kaczki i młode gęsi. Zwiedzanie indywidualne odbywa się bez rezerwacji, natomiast jeżeli chcielibyście skorzystać ze specjalnego programu, możliwe jest to przy grupach zorganizowanych. Program opiewa edukację na temat uprawy dyń, quiz o potrawach z dyń, wycinanie dyni, a także pokaz z żywą kurą! Na dyniowym polu możecie zbierać te warzywa a następnie zabrać je ze sobą do domu. Czeka na Was również zabawa w labiryncie ze słomy oraz odwiedziny w mini zoo.
Innym miejscem, gdzie możecie poczuć klimat Halloween jest Dynioland położony nieopodal Warszawy - w Wieliszewie. Tu zobaczycie ogromne gatunki dyni, które osiągają masę nawet do 1 tony! Możecie podziwiać także dyniowe ekspozycje, a także pokazy carvingu - czyli rzeźb warzywno - owocowych. Wycięte w różne kształty dynie czy arbuzy wyglądają niesamowicie, sami zobaczcie co można z nich zrobić. Na terenie Dyniolandu jest także sklepik z pamiątkami, możecie tu kupić lampę z tykwy, kolczyki i przywieszki dyniowe, a także malowane dynie i wiele więcej. Kolejną atrakcją Dyniolandu jest słomiane zoo. Pewnie jeszcze nie widzieliście czegoś podobnego, bo zwierzęta są zrobione ze słomy. Dzieci mogą bawić się do woli na słomianych koniach, które chętnie zapraszają, by usiąść na ich grzbiecie. Polecamy Wam także skosztować pysznego soku dyniowo - jabłkowego, który wytwarzany jest z rosnących na terenie Dyniolandu dyń.
Jeżeli macie zamiar niebawem zacząć przygotowania do Halloween, weźcie pod uwagę wycieczkę do jednej z farm dyniowych. Będziecie mogli nie tylko zaopatrzyć się w dynie, ale także spędzić miło i rodzinnie czas. Dla tych, którzy mieszkają w Warszawie lub nieopodal nasze propozycje będą strzałem w dziesiątkę, jednak jeżeli mieszkacie w innym mieście, możecie sprawdzić czy farma dyń znajduje się w Waszym pobliżu. Zachęcamy Was do tego typu wycieczek, są połączeniem edukacji z zabawą, i o to nam właśnie chodzi. Jeżeli już będziecie mieć swoją dynię w domu, radzimy przemyśleć wzór wycięć i stworzyć z dyni piękny lampion, a miąższ wykorzystać na pyszną zupę dyniową. Sprawcie, by wieczór 31 października był zapamiętany w pamięci Waszych dzieci jak najlepiej. Nie zapomnijcie oczywiście o cukierkach, by uniknąć psikusa!

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułSpacerem przez... Kraków!Spacerem przez... Kraków!
Dodano 29.09.2017 07:23

Przez wielu uważane za najpiękniejsze miasto w Polsce. Niektórzy wciąż nie mogą się pogodzić z utratą przez niego statusu stolicy kraju. Kraków to mia

Następny artykuł >Disney On Ice: Zaczarowany Świat DisneyaDisney On Ice: Zaczarowany Świat Disneya
Dodano 20.11.2018 08:30

Bajki Disneya przechodzą z pokolenia na pokolenie: oglądali je nasi rodzice, my, a teraz i nasze dzieci. Dziś zapraszamy Was na spektakularne widowisk

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram