Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Parada Smoków w Krakowie

Dodano 30.05.2017 12:08

Już w pierwszy weekend czerwca w Krakowie odbędzie się kolejna – 17 edycja smoczego święta – Wielkiej Parady Smoków. Co roku wydarzenie to gromadzi tysiące mieszkańców Krakowa, ale i obserwatorów z całego świata. W tegorocznej odsłonie inspiracją będzie barwna kultura i historia oraz bogata ornamentyka krajów Morza Śródziemnego. Majestatyczne, mityczne stworzenia konkurować będą o miano Najpiękniejszego Smoka Parady, dowodząc talentu i niezwykłej fantazji ich młodych twórców. Na to fascynujące wydarzenie wszystkich chętnych zaprasza krakowski Teatr Groteska.

3 czerwca, w sobotę, o godz. 22:00 odbędzie się Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle typu „światło-dźwięk”. Efekty pirotechniczne, lasery, orientalna muzyka oraz kurtyny wodne stworzą niepowtarzalną atmosferę, która da podłoże podniebnemu tańcowi ogromnych, pływających i latających stworów. Podczas pokazu będzie można zaobserwować wszechobecny wpływ kultury i tradycji zaczerpniętych z czterech stron świata. Wstęp na to niesamowite widowisko jest bezpłatny.

4 czerwca, w niedzielę, między godz. 12:00 a 15:00 przez centrum miasta przemaszeruje Wielka Parada Smoków, w której weźmie udział ponad tysiąc dzieci z całego kraju! To właśnie one animować będą swe czterometrowe i większe smoki zaprojektowane i wykonane własnoręcznie. Dzieci wraz ze swoimi dziełami przejdą ulicami starego Krakowa w towarzystwie tancerzy, orkiestr, szczudlarzy i żonglerów, przy akompaniamencie egzotycznej muzyki. Maluchy staną się aktorami olbrzymiego widowiska plenerowego, które będą obserwować mieszkańcy miasta oraz turyści przybyli właśnie na tę okazję.

Podczas imprezy wygospodarowano także czas specjalnie dla rodzin z dziećmi. Smoczy Piknik Rodzinny będzie miał miejsce w czasie obu dni imprezy, tj. od godz. 10:00 do 21:30 w sobotę oraz od godz. 10:00 do 19:00 dnia następnego. Podczas pikniku maluchy będą mogły wziąć udział w licznych konkursach, grach i zabawach, a rodzice zrelaksować się oglądając oraz słuchając rozmaitych, specjalnie przygotowanych na tą okazję występów.

Tegoroczna Parada zapowiada się niezwykle barwnie. W jednym momencie przenieść będzie się można ze starego miasta Krakowa do innych rejonów Europy, jak i dalekich krajów azjatyckich i afrykańskich. To zderzenie światów, różnorodnej kultury i sztuki, przy licznych efektach dźwiękowo-wizualnych, z pewnością zrobi wrażenie na maluchach i niejednym dorosłym. Takiego wydarzenia nie można więc przegapić.

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułSensoplastyka, czyli legalne brudzenieSensoplastyka, czyli legalne brudzenie
Dodano 30.05.2017 11:29

Dzieciństwo to czas, w którym trzeba odkrywać i eksperymentować. To najprostszy sposób, by uczyć się o świecie...

Następny artykuł >Najlepsze parki rozrywki, które musisz poznać!Najlepsze parki rozrywki, które musisz poznać!
Dodano 05.06.2017 10:54

Zachęcamy do odwiedzin Parków Rozrywki, bo to wspaniała okazja do spędzenia czasu wolnego z rodziną i przyjaciółmi. Edukacja połączona z zabawą, dobry

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram