Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Park Wieloryba w Rewalu

Dodano 22.07.2019 12:11

Największe zwierzę zamieszkujące Ziemię to nie słoń, czy żyrafa. To król morskich głębin i bezkresu oceanu, czyli wieloryb. Jest ogromnym ssakiem, który zamieszkuje wody naszej planety i osiąga długość aż 35 metrów! Jeżeli chcecie poznać bliżej tego mieszkańca oceanu oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o morzu, idealnym miejscem będzie Park Wieloryba w Rewalu. Jest to jedyne miejsce, gdzie jednocześnie bawiąc się i ucząc można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat morza. Na miejscu są specjalnie przygotowane cztery sekcje tematyczne. Chcielibyście spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom i wielkim wielorybom? Zapraszamy do Parku Wieloryba, będzie to wycieczka w głębiny mórz i oceanów, ale tylko w przenośni, gdyż obiekt znajduje się oczywiście na lądzie. Wycieczka nad Bałtyk? A może chcecie dowiedzieć się wreszcie, gdzie jest Nemo, a także poznać ryby, które spożywamy w okolicznych smażalniach? Obierzcie kierunek Rewal i przekonajcie się, jak podwodni mieszkańcy ziemi wiodą ciekawe życie.


    

fot. Park Wieloryba


Park Wieloryba to niezapomniana morska przygoda, jaką możecie przeżyć na lądzie. Zwiedzanie jest bardzo intuicyjne. Cztery sekcje tematyczne, które nazywane są krainami dotyczą oczywiście tematu mórz i oceanów. Pierwsza kraina to „Bałtyk”, jest ona jednym z najważniejszych elementów Parku Wieloryba. To dlatego, że Rewal jest właśnie położony nad Morzem Bałtyckim. Możecie w końcu poznać Bałtyk z jego innej strony, jego ukształtowanie, klimat, faunę i florę. Będziecie mieli szansę przyjrzeć się dokładnie rybom, albo dowiedzieć się nieco więcej o ssakach żyjących w Morzu Bałtyckim.


   

fot. Park Wieloryba


Druga kraina to “Piraci i Papugi”, zobaczycie jak wygląda typowy pirat, czyli człowiek żyjący na wodach oceanu. Charakterystyczne cechy - drewniana noga, opaska na jednym oku i papuga na ramieniu. „Piraci i papugi” to część Parku Wieloryba poświęcona nie temu, co w morzu, ale co na morzu. Choć piraci istnieją do dziś, choć może wyglądają nieco inaczej, to jednak wciąż kojarzymy ich z barwnymi bohaterami nierealnych, książkowych opowieści. Kolorowe papugi, które miał każdy pirat także zobaczycie w Rewalu.


  

fot. Park Wieloryba


Dwie kolejne krainy dotyczą tego, co dzieje się w głębinach oceanów. Jesteście ciekawi? Z pewnością tak! To życie jest tak bardzo inne od tego, które jest na ziemi. Tak naprawdę około 3/4 światowego oceanu nie zostało zbadane przez człowieka, dlatego łatwo sobie wyobrazić jaki bezkres on stanowi. To, co jednak udało się odnaleźć w głębinach, wciąż zaskakuje naukowców i pobudza wyobraźnie każdego z nas. I właśnie to, co kryje w sobie zbadany dotąd Ocean, można spotkać w krainie „Potwory z głębin”. W ekspozycji zobaczycie przedstawicieli najdziwniejszych, budzących częstokroć przerażenie, stworzeń morskich głębin, jak choćby samogłowy czy zwisłoszczęki. Przekonajcie się sami, jakie dziwaczne stworzenia żyją na naszej ziemi, a o których wiemy wciąż za mało! 


Ostatnia kraina zachwyci najmłodszych, gdyż nosi tytuł „Giganci z oceanów”. Jak można się domyślać, poznacie osobiście zwierzęta (oczywiście nie prawdziwe) o ogromnych rozmiarach. Walenie, rekiny czy ogromne kałamarnice w jednym miejscu i w zasięgu ręki. Ich rozmiary odpowiadają realnym wymiarom zwierząt morskich co gwarantuje niesamowite odczucie. Będzie także okazja do robienia zdjęć z tymi niesamowitymi okazami. 


   

fot. Park Wieloryba


Park Wieloryba w Rewalu to miejsce, gdzie możecie spotkać największych mieszkańców Ziemi. Zrobicie niesamowite zdjęcia, a przede wszystkim wiele się nauczycie. Tajemnice, jakie skrywają morza i oceany odkryjecie właśnie w Rewalu. Często dzieją się tu ciekawe wydarzenia, dlatego warto śledzić na bieżąco Park Wieloryba. Dodatkowo otwarto w obiekcie Ptaszarnię Lara. Są tam kolorowe papugi, które będą jadły Wam z ręki! Bliskie spotkanie z naturą zawsze wpływa pozytywnie na dzieci i dorosłych. Co więcej, jeżeli chcecie się troszkę przygotować i edukować przed wyjazdem do Rewalu, polecamy zajrzeć na stronę organizatora. Znajdziecie tam ciekawostki w zakładce “czy wiesz, że”. Tak właśnie dowiedzieć się możecie, że meduzy nie mają serca, a konik morski to ryba. Czy wyobrażacie sobie, że można mieć niebieską krew? Otóż można! To wszystko i więcej znajdziecie na stronie Parku Wieloryba w Rewalu.Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułTramwaje Wodne w BydgoszczyTramwaje Wodne w Bydgoszczy
Dodano 18.07.2019 12:42

Co powiecie jednak na transport wodny, a dokładnie wodne tramwaje w Bydgoszczy? To prawdziwa atrakcja tego miasta! Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o t

Następny artykuł >Legenda o PiekarachLegenda o Piekarach
Dodano 22.07.2019 12:31

Pewnego dnia Eustachy stwierdził, że chce spróbować innego życia. Chłopiec wyruszył na poszukiwania lepszego życia, pozostawiając za sobą wszystko, co

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram