Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Rodzinny Park Rozrywki RABKOLAND

Dodano 19.07.2018 11:26

Dzieci kochają lunaparki i to prawda nie od dziś! Ogromna przestrzeń pełna atrakcji, kolorowe urządzenia, gwar ludzi, śmiech z każdej strony, niespodzianki na każdym kroku to wszystko sprawia, że pobyt w takim miejscu staje się niezapomnianą przygodą. A skoro najmłodsi mają wakacje to należy im się mocna dawka wrażeń, żeby miały co we wrześniu opowiadać kolegom i koleżankom z ławki. Proponujemy Wam Rabkoland, nas zaskoczył ogromem możliwości. Znajduje się niedaleko miasta Nowy Sącz i nieco ponad godzinę drogi od Krakowa, a dokładnie w Rabce-Zdrój! Poczytajcie co ukrywa, a było o czym pisać!


   


Przede wszystkim jest to miejsce dla całej rodziny, gdzie panuje niepowtarzalna atmosfera. Mieści się tu 16 ulic i 6 placów – dokładnie oznakowanych i podpisanych, niczym w prawdziwym mieście! Nie musicie się bać, że coś umknie Waszej uwadze. Na dobry początek powita Was kataryniarz w stroju góralskim, który kręcąc korbą opowie śmieszne historyjki. Przechodząc dalej zauważycie pełno ruchomych figur, które cechują się pełną charakteryzacją, zaczynając od ubioru, kończąc na bogato zdobionym otoczeniu. Tworzą one również wspaniały Teatr!   W weekendy prowadzone są tu przedstawienia, w tym pokazy magii! 


W Wesołej farmie spotkacie farmera, który gra na banjo śpiewając piosenkę “Stary Donald farmę miał”, oczywiście możecie zaśpiewać razem z nim. A jeżeli lubicie Cyrk to mamy dobrą wiadomość, tu też go znajdziecie! Dysponuje on wyjątkowym zespołem, na który składa się 96 figur ludzi i zwierząt. Na odważnych czeka Straszny Dwór. Kto ma słabe nerwy lepiej niech poczeka na zewnątrz ;)
Poznacie również rozśpiewanego Dżeka, wraz ze swoją psią kapelą a tuż niedaleko, usłyszycie kocią orkiestrę. Pod wieżą Eiffla pojawi się nietypowy strach na wróble, do którego ramion przyczepiły się dwa zające. Brzmi ciekawie? Na placu pod Krówkami, przy stoisku do dojenia, które obsługiwane jest przez krowiego doktora, możecie spróbować pobić rekord w dojeniu sztucznej krowy Robculi. 


Oczywiście oprócz oryginalnych atrakcji nie zabraknie również karuzel, których jest aż 34! Możecie odważyć się wsiąść do Koła Widokowego, Baleriny, Autodromu, Latającego  Autobusu, Pontonów, Wiking Coaster, Crazy Clown, ekstremalnego Music Express oraz na wiele innych atrakcji. Kto nie ma lęku wysokości powspinać się może na zachwycającą Wieżę Duch-Duch, z której szczytu czeka malowniczy widok na cały Rabkoland! Koniecznie odwiedźcie Odwrócony Dom, ale uważajcie, żeby się Wam nie zawróciło w głowie! 


   


Wizyta w tutejszych Muzeach z pewnością nie będzie nudna, wręcz przeciwnie. Czeka na Was Muzeum Muzeum Rekordów i Osobliwości oraz Muzeum Orderu Uśmiechu. W pierwszym z nich prezentowane są publicznie przedmioty oraz dokumenty związane z ustanawianiem rekordów lub osobliwością. To nie tylko eksponaty, to również mnóstwo zdjęć. A może staną się dla Was inspiracją? Order uśmiechu jest jedynym na świecie odznaczeniem, przyznawanym dorosłym, na wniosek dzieci. Na ścianach i w gablotach znajdują się oryginalne wnioski przesyłane przez najmłodszych o przyznanie tego zacnego tytułu dorosłym, którzy im pomagają w codziennym życiu. Muzeum to wzbogaciło się o jeszcze jedną atrakcję – jest nią Miniatura Lunaparku. Całość bardzo realistycznie oddaje oraz rzeczywisty. Ilość elementów zachwyca, ponieważ jest ich aż 15 000! Makieta jest oczywiście w pełni zmechanizowana. Kręcące się karuzele, odblaski i światła przedstawiają prawdziwy park rozrywki, z bawiącymi się ludźmi.


   


Najlepsze jeszcze przed Wami, nie zdradziliśmy wszystkich niespodzianek Rabkolandu. Niech część z nich pozostanie dla Was zaskoczeniem, abyście jeszcze bardziej chcieli tam pojechać! :)  Niewielka powierzchnia w porównaniu do ilości atrakcji sprawia, że wszystko jest tu blisko! No to udanej zabawy, nie tylko tym najmłodszym!


Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułSpacerem przez... Kłodzko!Spacerem przez... Kłodzko!
Dodano 19.07.2018 11:04

Kłodzko to idealne miejsce dla osób lubiących spokój i obcowanie z przyrodą. Co najlepiej tu zobaczyć, znajdziecie poniżej...

Następny artykuł >Spacerem przez... Kwidzyn!Spacerem przez... Kwidzyn!
Dodano 19.07.2018 11:51

Tym razem proponujemy Wam miasto Kwidzyn. Przekonajcie się co warto tu zobaczyć!

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram