Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Spacerem przez... Nowy Sącz!

Dodano 22.02.2021 11:00

Nowy Sącz to niewielkie miasto w województwie małopolskim. Jednak czy niewielkie oznacza nieciekawe? Zdecydowanie nie! Już niejednokrotnie udowadnialiśmy, że małe miasteczka są bogate w atrakcje zarówno dla młodszych, jak i dla starszych turystów. Serdecznie zapraszamy na wycieczkę po tej niesamowitej miejscowości!


Muzeum Okręgowe

Pierwszą atrakcją, jaką, bez dwóch zdań, warto zwiedzić, jest Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Gwarantujemy, że to prawdziwa gratka zarówno dla fanów, jak i dla sceptyków historii. Obiekt składa się z dziewięciu budynków, co już na starcie robi ogromne wrażenie. Główną siedzibą atrakcji jest Dom Gotycki, wzniesiony na przełomie XV i XVI wieku. Muzeum, oprócz całej gamy wystaw i ekspozycji, oferuje możliwość edukacji najmłodszych. W ofercie znajdziemy takie zagadnienia, jak historia Nowego Sącza, archeologia, sztuka, i etnografia.fot. twojsacz.pl


Sądecki Park Etnograficzny

Pozostając w temacie etnografii, Sądecki Park Etnograficzny to kolejny punkt na mapie, który trzeba odwiedzić. Atrakcja z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę turystów i trudno się temu dziwić – w Parku możemy zobaczyć Skansen, który prezentuje kulturę ludową całej Sądecczyzny, a także Miasteczko Galicyjskie. Obie atrakcje są czynne przez cały rok. Warto zaznaczyć, że w soboty zwiedzanie Miasteczka jest całkowicie darmowe. 


    

fot. muzeum.sacz.pl


Kościoły

Nowy Sącz to miasto bogate w niesamowite architektonicznie zabytki. Należą do nich oczywiście kościoły, które są prawdziwymi perełkami. Jeśli jesteście osobami religijnymi, będzie to prawdziwa uczta dla duszy. Jeśli jednak jesteście osobami niewierzącymi, kościoły warto zobaczyć chociażby przez pryzmat budownictwa. Gwarantujemy, że zapierają dech w piersiach! Wspaniałymi zabytkami są np. Bazylika św. Małgorzaty, Kościół św. Heleny, Kościół św. Kazimierza, Biały Klasztor oraz Synagoga.


      

            Kościoły: pw. Matki Boskiej Bolesnej  /  Świętej Elżbiety  /  Świętego Kazimierza, fot. ziemiasadecka.info


Mury obronne

I jeszcze odrobina historii – będąc w Nowym Sączu nie można nie zwiedzić historycznych murów obronnych. Są to pozostałości dawnego zamku usytuowane u nasady trasy międzyrzecznej Dunajca i Kamienicy. Dziś możemy podziwiać ruiny pradawnej budowli (z basztą Kowalską), która niegdyś miała aż 8 metrów wysokości. Dawniej mieścił się tam także zamek królewski. 


    


Nie martwcie się – zabytki to nie jedyne atrakcje, które proponuje nam Nowy Sącz. Znajdą się także propozycje dla historycznych sceptyków oraz dla najmłodszych turystów.


Parki trampolin

W Nowym Sączu znajdziemy aż dwa parki trampolin – Ninja Jump oraz Jump Mania. To propozycje dla naszych milusińskich, które bezsprzecznie trzeba odwiedzić. Pamiętajcie jednak, że tego typu miejsca są przeznaczone również dla rodziców! Trampoliny to wysiłek fizyczny, który dzieciakom zapewni masę rozrywki, zaś rodzicom pozwoli odkryć w sobie dziecko.


   

fot. jumpmania.pl               fot. ninja-jump.pl


LaserShot – laserowy paintball

Bez obaw – to w stu procentach bezpieczne miejsce, przeznaczone zarówno dla dzieciaków, jak i dla dorosłych. Laserowy paintball to gwarancja niesamowitej i całkowicie bezbolesnej zabawy. Rozgrywki opierają się bowiem na wiązkach laserów. Oznacza to, że podczas zabawy nie musimy mieć na sobie kombinezonu i maski, a grę i tak zakończymy bez siniaków. Brzmi obiecująco, prawda? Jeśli zatem niestraszny Wam kosmiczny labirynt, koniecznie musicie odwiedzić to miejsce. W grze może brać udział od 4 do 10 osób.


    

fot. laser-shot.pl 


Pumptrack 

Największy w Polsce i jeden z największych w Europie ekstremalny tor do jazdy na rolkach i na rowerze. To propozycja dla tych, którzy lubią jazdę bez trzymanki! Nie polecamy tego miejsca osobom, które nie lubią adrenaliny. Tuż obok jednak znajdują się boiska do siatkówki, siłownia „pod chmurką” oraz stoliki do gry w szachy. Jest także małpi gaj dla najmłodszych!


  

fot. twojsacz.pl


Ścianki wspinaczkowe

W tym niewielkim miasteczku znajdziemy aż dwie. Pierwsza to Boulder Zone, mieszcząca się przy ulicy Kochanowskiego 37. Druga to ścianka na terenie MOSiRu przy ulicy Kilińskiego 47. Ścianki wspinaczkowe to propozycja dla turystów w każdym wieku. W przypadku Boulder Zone, darmowe zajęcia z instruktorami odbywają się w każdą sobotę o godzinie 13. Dla dzieci przygotowano specjalną atrakcję – ściankę wspinaczkową z ulubieńcami z bajek.Boulder Zone, fot. boulder-zone.pl


UFOland

To prawdziwy raj dla najmłodszych dzieciaków! Innymi słowy jest to największa sala zabaw w mieście. Do dyspozycji milusińskich jest 370 metrów kwadratowych prawdziwych atrakcji. UFOland to czteropoziomowa konstrukcja, składająca się m.in. z basenu z piłkami, zjeżdżalni oraz całej masy różnorodnych zabawek. Oprócz tego w obiekcie znajdziemy takie atrakcje, jak piętrowy domek do zabawy, magiczne lustra, huśtawki, piłkarzyki i wiele, wiele innych.fot. ufoland.pl


Place zabaw

Ich także w Nowym Sączu nie brakuje. Nowoczesne i świetnie wyposażone place zabaw mieszczą się przykładowo przy ulicy I Brygady 28. Tutaj dzieciaki mogą w pełni korzystać z kolorowych huśtawek, zjeżdżalni, karuzel oraz pajączków. Funkcjonalny plac zabaw mieści się także na rynku. W upalne dni maluchy mają możliwość schłodzenia się w pobliskiej fontannie. 


Labiland

Skrudzina to miasteczko oddalone od Nowego Sącza o ok. 15 km. To niewielka odległość, a zdecydowanie warto się tam wybrać ze względu na niesamowitą atrakcję – Labiland. Jest to rodzinny park rozrywki, składający z dwóch labiryntów, kręgli, bilardu kopanego, szachów, zjeżdżalni oraz strefy zabaw dla dzieci. Na terenie obiektu znajduje się także wiata grillowa, czyli idealna propozycja na wiosenne popołudnie. Jeśli zatem labirynt rodem ze „Lśnienia” nie budzi w Was przerażenia, koniecznie odwiedźcie Labiland!


    

fot. labiland.pl


Szkółka jeździecka i Hipoterapia

Kiedy już wyruszyliśmy w podróż, warto odwiedzić miejscowość Nawojowa, oddaloną od Nowego Sącza o 8 km. Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej przygotował dla najmłodszych możliwość nauki jazdy konnej oraz… Hipoterapii! Na terenie obiektu znajduje się także niesamowite MiniZOO, czyli prawdziwy raj dla miłośników zwierząt.


Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik

Jeśli 25 km to dla Was niewielka odległość, serdecznie polecamy odwiedzenie Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik”. Obiekt znajduje się w miejscowości Stróże i jest prawdziwą regionalną gratką. Mamy tu bowiem możliwość kupienia prawdziwego miodu, zwiedzenia skansenu, muzeum oraz zwierzyńca. To niezapomniana lekcja przyrody zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! A po całym dniu pełnym wrażeń warto zatrzymać się na chwilę w Bartnej Chacie – restauracji utrzymanej w klimacie starodawnej karczmy. Więcej o tym miejscu możecie przeczytać w naszym artykule: "Muzeum Pszczelarstwa Sądecki Bartnik w Stróżach".


  

fot. bartnik.pl


Jak widać Nowy Sącz to miasto niezwykle atrakcyjne i barwne. Mało tego – jest także otoczone innymi klimatycznymi miasteczkami, które również warto odwiedzić. Jeśli zatem jesteście przygotowani na weekend pełen wrażeń – nie wahajcie się ani chwili! Cała gama atrakcji tylko czeka, aż przyjedziecie je zwiedzić… Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułManufaktura CukierkówManufaktura Cukierków
Dodano 15.02.2021 11:00

Manufaktura Cukierków to baśniowe miejsce, które skutecznie przyciąga zapachem ręcznie produkowanych karmelków i lizaków...

Następny artykuł >Legenda o skarbach zamku HomoleLegenda o skarbach zamku Homole
Dodano 01.03.2021 11:00

Dawno, dawno temu, pomiędzy Lewinem Kłodzkim a Dusznikami Zdrój, więc w województwie dolnośląskim, na górze wysokiej niczym chmury i zielonej jak najz

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram