Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Teatr Animacji w Poznaniu

Dodano 09.08.2017 14:10

Niektórzy rodzice zastanawiają się, czy aby na pewno dobrym pomysłem jest zabranie dziecka do teatru. Niektórzy boją się, że dziecko nie wysiedzi w miejscu i zacznie biegać między rzędami krzeseł na widowni inni zaś wątpią, że możliwym jest by dziecko przez 2 godziny wytrzymało w ciszy i nie wydawało z siebie dźwięków o dużych decybelach. Chcemy przekonać Was, że teatr to idealne miejsce dla dzieci. Sztuka i kultura kształtuje się w najmłodszych latach dlatego warto zakorzeniać w maluchach to, co buduje ich wyobraźnię. Teatralna mapa Polski jest szeroka i ma wiele do zaoferowania. Jednak gdzie zabrać dziecko, aby było zaciekawione przez cały czas trwania spektaklu? Mamy propozycję która z nudą nie ma nic wspólnego. Teatr Animacji w Poznaniu jest stworzony specjalnie dla dzieci. Spektakle dla najmłodszych, kolorowe stroje, śmieszne dialogi i pouczający morał - to sedno tego miejsca. Repertuar jest wypełniony występami, dlatego każdy znajdzie ciekawą sztukę, która z pewnością widza nie zawiedzie.

Teatr Animacji w Poznaniu to wieloletnie lata pracy, jego początki sięgają lat 40-stych. Mieści się w Centrum Kultury Zamek w samym centrum Poznania. Teatr cieszy się dużą popularnością, w środku tygodnia odwiedzają go głównie wycieczki szkolne i inne grupy zorganizowane. Indywidualne wejścia są oczywiście możliwe i nie ma z tym problemu. Weekendy są spokojniejsze i należą zdecydowanie do rodziców z dziećmi. Zachęcamy do wspólnej wycieczki, ponieważ nie tylko dzieci świetnie się bawią podczas spektakli. Jest to również miłe zaskoczenie dla dorosłych, którzy z zaciekawieniem oglądają sztukę na deskach teatru. Cała organizacja w obiekcie przebywa bardzo sprawnie. Specjalnie wyszkolona kadra potrafi opanować tłum dzieci w mgnieniu oka dlatego w teatrze nie ma problemu ze znalezieniem miejsca na widowni czy sprawami czysto organizacyjnymi. Jest to miejsce gdzie szczególnie słychać śmiech dzieci i ich bystre spostrzeżenia.


Teatr zaprasza Was na wiele spektakli, podczas wyboru kierujcie preferencjami dzieci. Występy jakie możecie zobaczyć to między innymi “Jaś i Małgosia”, “A niech to gęś kopnie”, “Calineczka”, “Dziób w dziób” oraz “Opowieści z niepamięci”. Każde z nich to inna bajka, lecz śmiało można powiedzieć, że wszystkie spektakle ciekawią nadzwyczaj wszystkie dzieci na sali. W trakcie występów jest zawsze jedna przerwa. To czas, by na chwilę rozprostować nogi, skorzystać z toalety i podyskutować z rówieśnikami. Podczas przedstawienia niektórzy aktorzy schodzą ze sceny na widownię co jest szczególnym przeżyciem dla najmłodszych. Mogą wtedy z bliska zobaczyć odgrywane postaci. Teatr poza licznymi występami zachęca dzieci do aktywności w teatralnym środowisku organizując warsztaty teatralne. Zajęcia angażują każdego uczestnika i prowadzone są przez aktorów Teatru Animacji. Autorskie scenariusze są dostosowane do wieku uczestników, a opieka na miejscu jest zapewniona.


Poza spektaklami na deskach Teatru możecie zobaczyć także wystawy, które znajdują się w Poznaniu na stałe. Teatralne magazyny kryją prawdziwe skarby, do których powstania przyczynili się najwięksi polscy artyści związani z teatrem lalek. Na wystawie „Jeszcze więcej lalek” zobaczycie część zbiorów. Eksponaty to przede wszystkim kukły i marionety. Na wystawie znajdują się lalki wykonane z rozmaitych materiałów - od papieru, przez gąbkę po drewno czy masę papierową. Ubrania zrobione są z tkanin poliestrowych, bawełny czy nawet szlachetnego jedwabiu. Lalki zaprezentowane są w ich „naturalnym środowisku” co oznacza, że dekoracje i rekwizyty inspirowane są scenografią danego spektaklu. Na wystawie zobaczycie między innymi dwór chińskiego cesarza, chatkę siedmiu krasnali, oraz salę balową rodem z powojennego kabaretu.


Teatr to nie tylko miejsce dla dorosłych. Teatr to idealne miejsce także dla dzieci. Placówki takie jak Teatr Animacji w Poznaniu są przygotowane specjalnie dla najmłodszych. Obszerny repertuar z pewnością pozwoli Wam wybrać najciekawszy spektakl. To teatr przystosowany specjalnie dla dzieci, dlatego nie obowiązują tu wykwintne kreacje wieczorowe i krawaty. Polecamy Wam wybrać się razem z dziećmi, przedstawienia robią wrażenie także na dorosłych. W dobie dzisiejszej informatyzacji, komputerów, smartfonów i gier teatr może być chwilą, która oderwie dzieci od tego całego elektronicznego świata. Odrobina sztuki jest zawsze mile widziana nawet raz na jakiś czas.

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułSpacerem przez... Lublin!Spacerem przez... Lublin!
Dodano 02.08.2017 20:37

Lublin to miasto wyjątkowe, inspirujące, które stale się rozwija i nie może narzekać na brak gości. Trudno się dziwić, bo magiczna aura, która roztacz

Następny artykuł >Spacerem przez... Olsztyn!Spacerem przez... Olsztyn!
Dodano 11.08.2017 08:55

Olsztyn jest miastem posiadającym w swojej ofercie nie tylko miejsca zaopatrzone w piękne krajobrazy, ale także obiekty dostarczające turystom wiele r

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram