Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian

Dodano 19.06.2019 15:58

Historia to nieodłączny element życia każdego człowieka – zarówno tego dużego, jak i znacznie mniejszego. Zwykło się nawet mówić, że kto nie zna historii, ten nie zna samego siebie. Zakładając, że powiedzenie jest prawdziwe, chęć poznania swoich korzeni wydaje się być oczywistością! Wszyscy jednak wiemy, że lekcje w szkole nie są w stanie zaspokoić ciekawości każdego ucznia, choćby tego najbardziej zainteresowanego przeszłością…


Na ratunek przychodzi zatem naprawdę wyjątkowe wydarzenie – Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian! To już druga edycja niezwykłej imprezy, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, a więc 29-ego czerwca. Całość zostanie poprowadzona przez charyzmatycznego wodzireja, który przedstawi historię plemion słowiańskich oraz opowie o każdym stanowisku.


To nie tylko wspaniała okazja do poznania swoich korzeni, ale także do spędzenia przyjemnego popołudnia z rodziną. Organizatorzy wydarzenia przygotowali bowiem wiele atrakcji, które, z całą pewnością, zaciekawią gości w każdym wieku! Możecie być pewni, że w najbliższy weekend Tarnowskie Góry przeniosą się ponad 1500 lat wstecz…


Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa aż do 18:00; a przez te 6 godzin goście będą mieli możliwość podziwiania naprawdę niesamowitych atrakcji! W programie znajdziecie między innymi warsztaty i pokazy w klimacie słowiańskim – czyli prezentację zwyczajów, ubioru, rzemiosła i plemion Ślężan, Golęszyc, Opolan.


Oprócz tego goście będą mogli podziwiać uzbrojenie, szyki bojowe oraz styl walki w osobnych pokazach bitewnych oraz wziąć udział w turnieju łuczniczym. Jeśli jednak taka dawka adrenaliny Wam nie wystarczy, możecie śmiało zapisać się również do turnieju rzucania oszczepem! Musicie przyznać, że nie są to atrakcje, z których można skorzystać na co dzień.


Dla osób, które preferują raczej spokojny tryb życia, organizatorzy również przygotowali coś specjalnego. Na imprezie znajdą się bowiem stragany rzemieślnicze, stanowiska z gadżetami wczesnośredniowiecznymi oraz animacje, gry i zabawy plebejskie dla dzieci i dorosłych.


W tym miejscu warto dodać, że impreza jest całkowicie bezpłatna. Jeśli więc nie macie planów na weekend, a jesteście ze Śląska lub okolic, naprawdę nie powinniście się dłużej wahać! Jeśli jednak uważacie, że atrakcji jest za mało, może przekona Was fakt, że po 18:00 odbędą się koncerty? Wystąpią grupy Żniwa oraz Roderyk.


Nie ulega więc wątpliwości, że na Tarnowskich Górach w czasach dawnych Słowian każdy znajdzie coś dla siebie. Odbędą się tu bowiem zarówno turnieje, koncerty, jak i animacje oraz gry i zabawy. Pakujcie zatem swoje łuki i oszczepy i ruszajcie w drogę! Gwarantujemy, że nie będziecie żałować.


Serdecznie zapraszamy!Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułLegenda o Trzęsaczu i BałtykuLegenda o Trzęsaczu i Bałtyku
Dodano 19.06.2019 11:55

Dawno, dawno temu, kiedy Trzęsacz od morza dzieliło jeszcze kilka wiosek, żył sobie młody rybak Boguchwał...

Następny artykuł >XI Międzynarodowy Zlot Pojazdów PożarniczychXI Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych
Dodano 25.06.2019 13:58

Bohaterscy strażacy, imponujące pojazdy pożarnicze i… świetna zabawa! Dokładnie takim skrótem można opisać XI Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczyc

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram