Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


FAJERA - Największy Śląski Air Show

Dodano 12.06.2019 14:16

Już w najbliższą sobotę, bo 15-ego czerwca, katowicki Muchowiec zamieni się w niezwykłe lotnicze widowisko! To właśnie wtedy odbędzie się tam Największy Śląski Air Show FAJERA. Jeśli więc lubicie lotnicze klimaty, nie może Was tam zabraknąć! A może boicie się samolotów? W takim razie wydarzenie będzie znakomitą okazją, aby pokonać swój lęk! To właśnie na Największym Śląskim Air Show zobaczycie na własne oczy, że dla pilotów grawitacja nie istnieje.


Co zatem czeka Was na Air Show FAJERA? Przede wszystkim masa ekscytujących atrakcji, takich jak akrobacje lotnicze, podniebne i naziemne pokazy unikatowych samolotów historycznych, grupy rekonstrukcyjne oraz nocne szaleństwa na niebie. Prawda, że program imprezy brzmi imponująco?


Z pewnością zaciekawi Was fakt, że na Największym Śląskim Air Show będziecie mieli okazję zobaczyć mistrzów The Flying Bulls. Na katowickim Muchowcu zjawi się także Łukasz Czapiela, czyli mistrz świata Red Bull Air Race w klasie Challenger Cup. Nie może zabraknąć również grupy Firebirds – to właśnie oni wykonają figury w locie zespołowym w pełnym, trzy-samolotowym składzie.


Akrobacje to jednak nie wszystko! Tegoroczna edycja FAJERY to prawdziwa gratka dla miłośników zabytków starego lotnictwa. Mówi Wam coś nazwa Mustang P51-D? To amerykański myśliwiec z okresu II wojny światowej, wyposażony w silnik Rolls-Royce o mocy przekraczającej 1500 koni mechanicznych. A może obiła Wam się o uszy nazwa Yak-3U? Jeśli nie, pędzimy z wyjaśnieniem – to najszybszy i najmocniejszy samolot tłokowy w Polsce.


To jednak nie wszystko! Tegoroczna edycja FAJERY będzie wyjątkowa – odbędzie się bowiem w stulecie Powstań Śląskich. Specjalnie na tę okazję organizatorzy przygotowali rekonstrukcje bitew z okresu Powstań Śląskich oraz sceny walk z I oraz II wojny światowej. Oznacza to, że na Muchowcu pojawi się blisko 100 historycznych, oryginalnych pojazdów bojowych, 400 rekonstruktorów oraz 20 dioram tematycznych.  


Jeśli zatem lubicie klimaty lotnicze, jesteśmy pewni, że to wspaniały pomysł na spędzenie wolnego popołudnia! Bilety wciąż pozostają w sprzedaży, a można je dostać za pośrednictwem oficjalnej strony organizatora.


To co, lecimy?
Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułŚwięto Trzech Braci w CieszynieŚwięto Trzech Braci w Cieszynie
Dodano 11.06.2019 12:47

Bolko, Leszko i Cieszko to bracia znani w całej Polsce. To właśnie oni w dużej mierze przyczynili się do powstania pięknego miasta – Cieszyna. Święto

Następny artykuł >Świat Labiryntów w BlizinachŚwiat Labiryntów w Blizinach
Dodano 14.06.2019 09:07

W labiryncie zawsze macie kilka dróg do wyboru - czy wybierzecie tą właściwą?

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram