Świat Labiryntów w Blizinach
Ukryte kręte ścieżki w polu kukurydzy, które ciągną się nieustannie. Kilka ślepych zaułków, zakręty za którymi nie wiadomo co na nas czeka. W labiryncie zawsze macie kilka dróg do wyboru - czy wybierzecie tą właściwą? Tu może podpowiedzieć Wam jedynie intuicja. Jeżeli chcecie pobłądzić między korytarzami to zapraszamy do Labiryntów w Blizinach. Robią ogromne wrażenie na małych i dużych turystach.
Obiekt zaprojektował światowej sławy projektant labiryntów Adrian Fisher. Jest on twórcą pierwszego na świecie labiryntu na polu kukurydzy, a w sumie stworzył aż 600 projektów w 30 krajach, na 6 kontynentach. Jego profesjonalizm i sława poparte są faktami - labirynty zaprojektowane przez Fishera były sześciokrotnie wpisywane do Księgi Rekordów Guinnessa! Świat labiryntów znajduje się w północnej Polsce, na terenie województwa pomorskiego, zaledwie 30 kilometrów od Gdańska.
fot. Świat Labiryntów Bliziny
Głównym założeniem organizatorów jest rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i dorosłych. Duży nacisk kładzie się tu także na propagowanie zdrowego trybu życia, rekreację oraz rozwój umysłowy. Zabawa na świeżym powietrzu zawsze dobrze wpływa na nasze samopoczucie oraz skłania do integracji w grupie. Labirynty to wspaniała przygoda, która uczy podejmowania samodzielnych decyzji. To miejsce dla wszystkich, którzy lubią rozwiązywać łamigłówki. Znajduje się tu kilka labiryntów. Najpopularniejszy - kukurydziany zmienia się co roku. Jego wzór w każdym sezonie jest inny i ma osobny motyw przewodni. Dzięki temu odwiedzający mają nowe wyzwania i mogą tworzyć nowe fabuły podczas wykonywania zadań w labiryncie. Poza tym na terenie parku są labirynty panelowe, labirynt wierzbowy, puzzle i labirynty wymagające logicznego myślenia. Wszystkie rozwijają umiejętności koncentracji oraz zdolność analizowania i rozwiązywania problemów. Na turystów czekają różnorodne łamigłówki oraz warsztaty, które uczą pracy w grupie.
fot. Świat Labiryntów Bliziny
Ścieżki labiryntów prowadzą do ukrytych skarbów, ale po drodze czekają na Was liczne pułapki, które musicie pokonać. Długość korytarzy w Labiryncie drewnianym to 1300 metrów, a w kukurydzianym aż 4 kilometry! Nie obawiajcie się - nie musicie ich wszystkich przejść. Na start otrzymacie mapę z instrukcją które poprowadzą Was korytarzami labiryntu. Na miejscu znajduje się również plac zabaw dla dzieci oraz ekspozycja przedstawiająca zwiedzającym historię labiryntów. Warto zatrzymać się tu na chwilę i zobaczyć jak powstają i na jakich zasadach są tworzone korytarze. Zabawa w Blizinach pozwala się zrelaksować i zacieśnić więzi rodzinne. Poza tym pomaga w ćwiczeniu koordynacji ruchowej i rozwija koncentrację u dzieci.
fot. Świat Labiryntów Bliziny
Obiekt otwarty jest od wiosny do jesieni - sezon rozpoczyna się w Majówkę. Bilety kupicie w kasie na miejscu. UWAGA! Ze względu na bardzo słaby zasięg oraz słaby internet za bilety można zapłacić jedynie gotówką! Ceny różnią się w zależności od pakietu, liczby osób, a także terminu, w którym chce się odwiedzić Labirynty - dlatego najlepiej zapoznać się ze szczegółami na stronie organizatora. Istotne jest też to, że wejście jest całodniowe i nie musicie się nigdzie spieszyć.
fot. Świat Labiryntów Bliziny
Jeżeli labirynty Was zachwyciły i chcecie zapamiętać je na długo, to proponujemy zajrzeć do sklepiku z licznymi pamiątkami. Jeśli natomiast chcecie zobaczyć jak wyglądają labirynty z lotu ptaka - koniecznie zajrzyjcie na stronę organizatora. To niesamowite, jakie formy i kształty przybierają korytarze. Widać tu w każdym calu kunszt twórcy - Adriana Fishera. Warto zobaczyć to na własne oczy. Mamy ogromną nadzieję, że zdecydujecie się na wycieczkę i Bliziny zachwycą Was swoim klimatem i niepowtarzalnością.
Już w najbliższą sobotę, bo 15-ego czerwca, katowicki Muchowiec zamieni się w niezwykłe lotnicze widowisko! To właśnie wtedy odbędzie się tam Najwięks
Lata wstecz, kiedy to na inowrocławskim rynku odbywały się huczne jarmarki, miasto było odwiedzane przez ogromne ilości turystów. A wszystko za sprawą
Skomentuj artykuł