Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


II Turniej Rycerski na Zamku w Niemodlinie

Dodano 01.09.2019 14:26

Turnieje Rycerskie od lat cieszą się ogromną popularnością. Z roku na rok odbywa się ich coraz więcej, a gości nie ubywa – wręcz przeciwnie! I ciężko się temu dziwić – tego typu imprezy to nie tylko wspaniała lekcja historii, ale także doskonała zabawa. Jeśli zatem jesteście miłośnikami średniowiecza i chcecie zarazić tą pasją swoich milusińskich, II Turniej Rycerski na Zamku w Niemodlinie to wydarzenie dla Was! Serdecznie zapraszamy.


Impreza rozpocznie się już w najbliższą sobotę (12/09) na Zamku Niemodlin i potrwa aż do niedzieli. Nie ulega zatem wątpliwości, że czeka Was weekend pełen wrażeń! A czego możecie spodziewać się na miejscu?


Pierwszy dzień Turnieju będzie trwał od godziny 12:00. To właśnie wtedy będziecie mieli niepowtarzalną możliwość zwiedzania obozu otwartego! Wśród atrakcji czekają na Was: wystawa uzbrojenia, stanowiska edukacyjne, kramy oraz łucznictwo. A już dwie godziny później, bo o 14:00, nastąpi oficjalne otwarcie wydarzenia i, oczywiście, pierwszy turniej bojowy! Drugi – już o 16:00.


Od godziny 15:00 do wieczora na placu turniejowym będą odbywać się natomiast liczne pokazy i warsztaty, które zaciekawią gości w każdym wieku. Będą na Was czekać na przykład pokazy fechtunku i mody średniowiecznej oraz warsztaty tańców dawnych i szyków bojowych, a także prezentacja uzbrojenia średniowiecznego. O 18:00 natomiast – niezwykły Fireshow w wykonaniu Teatru Ognia Wiwern.


Niedziela również nie pozostawi zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już od godziny 12:00 będą czekać na Was liczne atrakcje, które, z całą pewnością, okażą się być doskonałą zabawą. Będą między innymi gry średniowieczne, walki na miękkie miecze, a także wystawy strojów oraz uzbrojenia.


Jeśli zatem nie macie planów na nadchodzący weekend, jesteśmy pewni, że II Turniej Rycerski na Zamku w Niemodlinie będzie dla Was doskonałą propozycją! Bilety można kupić już od 15 zł na oficjalnej stronie organizatora.


Szable w dłoń i do zobaczenia!


Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułLegenda o Panu KarkonoszyLegenda o Panu Karkonoszy
Dodano 06.02.2023 11:00

Tego dnia woda w jeziorze była wyjątkowo czysta, a zieleń wokół cudownie kwitnąca. Emma wybrała się więc ze swoimi przyjaciółkami na łąkę, by spędzić

Następny artykuł >Bajki dźwiękiem pisaneBajki dźwiękiem pisane
Dodano 20.02.2023 11:00

Wydarzenie "Bajki Dźwiękiem Pisane" odbędzie się już w najbliższą niedzielę (12 stycznia) w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w K

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram