Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Karpacz jako idealne miejsce na pobyt z rodziną

Dodano 13.03.2017 13:48

Karpacz jako idealne miejsce na pobyt z rodziną latem i zimą! 

Marzy Wam się wypad w góry, tylko jeszcze nie wiecie, gdzie dokładnie wybrać się z małym dzieckiem? Mamy na to prostą odpowiedź: Karpacz! Położony w Sudetach Zachodnich w dolinie rzeki Łomnicy, należy do województwa dolnośląskiego. Idealne miejsce dla całej rodziny, które tętni życiem. 


Pogoda w tym miejscu nie jest ważna, tu atrakcji dla dzieci i dorosłych jest bardzo dużo o każdej porze roku. Jeżeli śnieg już stopniał, a drzewa i trawa przybierają koloru głębokiej zieleni, to świetna okazja, by wybrać się szlakiem na rodzinną wyprawę. 


Szczególnie polecamy Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy, góra liczy sobie 1602 m n. p. m. Niebieski szlak zwany inaczej Drogą Jubileuszową to najciekawsze wejście na tę górę, ponieważ krajobraz jest wyjątkowo malowniczy. Szlak prowadzi z Karpacza Górnego przez Polanę, Kocioł Małego Stawu, widokowy grzbiet Złotówki oraz grzbietowe wypłaszczenie Równi pod Śnieżką. 


Po drodze zobaczycie również zabytkowy kościół Wang, a odpoczniecie w schroniskach: Samotnia i Strzecha Akademicka. Na szczycie Śnieżki znajduje się Kaplica św. Wawrzyńca oraz obserwatorium meteorologiczne w kształcie ''latających talerzy''.


Poza spacerami i dłuższymi wędrówkami zachęcamy do skorzystania z miejskich atrakcji takich jak Tor Saneczkowy, który znajduje się w Centrum Rekreacji i Sportu KOLOROWA. To atrakcja nie tylko dla najmłodszych, ale też dla Was drodzy rodzice. Długość całego toru wynosi aż 1430 m co daje mu miano jednego z najdłuższych torów saneczkowych w Polsce. Maksymalna prędkość, jaką można rozwinąć podczas jazdy to imponujące 35 km/h. Bilety kształtują się w cenach od 9 zł za jeden przejazd do 250 zł za 50 przejazdów.


Kolejną atrakcją w Karpaczu jest Park Linowy TARZAN, czyli istne szaleństwo na wysokości. Obiekt powstał w 2009 roku i cieszy się bardzo dużą popularnością. Organizatorzy zapewniają na miejscu wszystkie środki bezpieczeństwa, wykwalifikowaną kadrę oraz kilka tras wyposażonych w najlepszy sprzęt. 

Najłatwiejsza, trasa Baby Tarzan przeznaczona jest dla najmłodszych gości parku o wzroście poniżej 1,30 m. Jest bardzo kolorowa i oczywiście w pełni bezpieczna. Druga trasa, to Spacer Tarzana - jest idealna dla młodzieży i dorosłych, ale jeżeli chcecie osiągnąć najwyższy stopień trudności, to polecamy trasę Skok Tarzana. Jest ona uznana za jedną z bardziej skomplikowanych tras parków linowych w Polsce i dedykujemy ją szczególnie dla najodważniejszych i najsprawniejszych fizycznie. 

Ceny biletów to 35 zł - normalny, 30 zł - ulgowy, 25 zł - dla dzieci poniżej 1,30 m.


Jeżeli chcecie skosztować wodnego szaleństwa, Karpacz to idealne miejsce! Znajduje się tu potężny obiekt znanej sieci hoteli “Gołębiewski”. Park Wodny TROPICANA znajduje się tuż obok hotelu i ma do zaoferowania wiele wodnych atrakcji. Między innymi basen rekreacyjny ze sztuczną falą, basen “rzeka” z prądem, brodzik dla dzieci z piaskownicą, zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności i szybkości, groty solne oraz wiele innych atrakcji. 

Bilet jednorazowego wejścia na 1,5 h kosztuje 30 zł - dla dorosłych, 15 zł - dzieci do 14 roku życia, a dzieci do 4 lat wchodzą na teren basenu zupełnie za darmo. 


Jeżeli jednak nie lubicie takich dużych kompleksów sportowo rekreacyjnych, to mamy świetną alternatywę - Aquapark SANDRA. Jest o wiele mniejszym parkiem wodnym, ale każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Polecamy “wodną dżunglę” dla najmłodszych oraz w sezonie letnim basen odkryty z podgrzewaną wodą.


Jak widać, w Karpaczu możliwości spędzania wolnego czasu jest wiele. Od spacerów po górach przez trasy linowe na wysokościach i kończąc na szaleństwie w parkach wodnych. Jeżeli chcielibyście wybrać się do miejsc edukacyjnych, Karpacz oferuje wizyty w Miejskim Muzeum Zabawek, a także wystawy takie jak Interaktywna wystawa klocków LEGO oraz wystawa figur Gwiezdnych Wojen. Każda pora jest dobra, by odwiedzić południe Polski. 


Atrakcji tu nie brakuje, dlatego jeżeli myślicie o wyjeździe rodzinnym, to wystarczy spakować się i ruszać całą rodziną do Karpacza!

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułRodzinna przygoda na Zamku w MalborkuRodzinna przygoda na Zamku w Malborku
Dodano 13.03.2017 13:27

Zamek w Malborku to majestatyczne trzy budowle osadzone przy malowniczej rzece Nogat. To VI wieczny Zamek- najpotężniejsza twierdza średniowiecznej Eu

Następny artykuł >Niezapomniane wrażenia w Ogrodach HortulusNiezapomniane wrażenia w Ogrodach Hortulus
Dodano 13.03.2017 13:52

Ogrody Hortulus w Dobrzycy to zaczarowane miejsce stworzone do wypoczynku i edukacji przyrodniczej. Znajduje się zaledwie 8 km w linii prostej od Mor

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram