Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Jarmark św. Dominika w Gdańsku

Dodano 22.07.2019 12:57

Historia Jarmarku św. Dominika sięga roku 1260. Brzmi imponująco, prawda? To właśnie wtedy papież Aleksander IV zezwolił gdańskim dominikanom na udzielanie 100-dniowych odpustów w dniu święta ich założyciela. W tym roku będziemy obchodzić zatem 759 rocznicę Jarmarku św. Dominika – wydarzenia, które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. I ciężko się temu dziwić…


Już 27-ego lipca z okien wspaniałego dworu Artusa zabrzmi hejnał zagrany przez szesnastu trębaczy. Tegoroczny będzie miał 759 nut – hejnał starzeje się bowiem wraz z każdą rocznicą Jarmarku. A od momentu przekazania przez Prezydenta Gdańska klucza do bram miasta rozpocznie się prawdziwa zabawa, która potrwa przez 23 dni – do 18-ego sierpnia.


Jarmark dominikański kojarzy się przede wszystkim z prawdziwym zatrzęsieniem straganów z całego świata. W tej kwestii tegoroczna edycja właściwie nie będzie się różnić od poprzednich – wystawców będzie tak samo dużo, co zawsze, jednak częściowo zmieni się ich usytuowanie. Stoisk kolekcjonerów i antykwariuszy szukajcie na ul. Długie Ogrody – to właśnie tam będzie znajdował się prawdziwy wehikuł czasu.


Wszyscy jednak wiemy, że Jarmark św. Dominika to nie tylko stoiska wystawców, ale także wspaniałe jedzenie, muzyka, gry planszowe i atrakcje przeznaczone specjalnie dla najmłodszych gości. To prawdziwy raj dla turystów w każdym wieku – nie ulega wątpliwości, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.


Pozostając jednak w temacie jedzenia, warto dodać, że na tegorocznej edycji Jarmarku św. Dominika będzie aż sześć kulinarnych przystanków. Każdy z nich będzie oferował gościom inny rodzaj kuchni. Jeśli przepadacie za słonym jedzeniem, koniecznie musicie odwiedzić Gdańsk. A może wolicie słodycze? Żaden problem! Znajdziecie tu dania na ciepło i zimno, a także potrawy regionalne i orientalne. Można by rzec – do wyboru, do koloru.


Co powiecie na delikatny zastrzyk subtelnej sztuki? Poniedziałkowe i czwartkowe wieczory w Parku Świętopełka będzie umilać „Stacja Soul & Jazz”. We wtorki i w środy zaś będziecie mogli uczestniczyć w wydarzeniu „Stacja Słowo” – czyli w czytaniu bajek i wieczornych opowieści do poduchy. W tym miejscu warto dodać, że tegoroczny Jarmark św. Dominika będzie posiadał zupełnie nową atrakcję - „Przedszkole Dominika”. To właśnie tutaj będziecie mogli zostawić swoje pociechy, gdy liczba rozrywek je przerośnie.


Pamiętajcie jednak, że wszystko co dobre, szybko się kończy. Jednak w tym przypadku zakończenie będzie naprawdę niezapomniane… Widzieliście kiedyś lewitujący fortepian? Nie? Najwyższy czas to zmienić! W sobotę 17 sierpnia na Wyspie Ołowianka będziecie mogli podziwiać Największe Magic Show w Polsce w wykonaniu mistrza iluzji Marcina Muszyńskiego, znanego między innymi z programu Mam Talent. To właśnie on sprawi, że fortepian uniesie się w powietrze!

Jarmark św. Dominika to wydarzenie, które trzeba zobaczyć na własne oczy. Żadne opowieści bowiem nie będą w stanie przedstawić go takim, jaki jest w rzeczywistości.


A jaki jest naprawdę? Przekonajcie się sami! 27 lipca już za moment!Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułCarnaval Sztukmistrzów 2019Carnaval Sztukmistrzów 2019
Dodano 22.07.2019 12:02

Czy ulice Lublina mogą choć na chwilę stać się cyrkową areną? Odpowiedź jest jedna – jak najbardziej! Okazuje się, że sztuka uliczna to nie tylko graf

Następny artykuł >Muzeum Archeologiczne w BiskupinieMuzeum Archeologiczne w Biskupinie
Dodano 22.07.2019 14:45

Przenieśmy się do Biskupina. Wioski, która historię ma długą i ciekawą. Wyjątkowe miejsce, nad którym badania trwają setki lat. Podobno zamieszkiwali

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram