Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Dodano 24.03.2017 10:08

Leśny Park Niespodzianek to niezwykle nowatorski ogród zoologiczny znajdujący się w uzdrowiskowej i malowniczej części Ustronia w Beskidzie Śląskim. 

Park umiejscowiony jest na terenie starodrzewia bukowego na południowym stoku Równicy i w całości pozostaje pod ścisłą ochroną. Jest to niewątpliwie jedyne w swoim rodzaju takie miejsce, dające możliwość bezpośredniego obcowania z naturą.

Leśny Park Niespodzianek jest idealny na wypady rodzinne. Pobyt w tym wyjątkowym miejscu to nie tylko relaks, ale i świetna forma edukacji. Na 15 hektarach ziemi napotkać można luźno przechadzające się dzikie zwierzęta, m. in. jelenie, sarny i muflony. Największą atrakcję, szczególnie dla najmłodszych, stanowi możliwość ich karmienia i głaskania zwierząt. Poza dziko żyjącą zwierzyną znaleźć tu można wiele innych, ciekawych atrakcji, które z pewnością zachwycą najmłodszych wielbicieli przygód.

Największą popularnością cieszą się zdecydowanie Sokolarnia oraz Sowiarnia. Ta pierwsza obsługiwana jest przez wykwalifikowanych sokolników, którzy w znakomity sposób wyszkalają oraz oswajają swoich podopiecznych.  W tym miejscu aż roi się od fascynujących okazów. Można tu spotkać ptaki z różnych stron świata, takie jak bieliki amerykańskie, sokoła indyjskiego, czy jedyną w kraju aguję z Ameryki Południowej. Odwiedzający, a w szczególności dzieci i młodzież mają możliwość dotykania oraz podziwiania tych pięknych stworzeń. W trakcie prezentacji poszczególnych ptaków sokolnicy opowiadają o nich i uczą widzów ich rozpoznawania, co zapewnia interesującą formę nauki przyrody, docenianą przede wszystkim przez dzieci. Największe emocje zbudzają jednak pokazy lotów ptaków drapieżnych, w czasie których w zupełnie swobodnym locie, można podziwiać orły, sokoły czy jastrzębie tuż nad swoimi głowami.


Sowiarnia natomiast jest miejscem przeznaczonym specjalnie dla tych tajemniczych, a zarazem fascynujących zwierząt. Odbywają się tu pokazy lotów znakomicie wyszkolonych do tego celu sów. Odwiedzający goście mogą przekonać się jak bardzo charakter tych ptaków rożni się od ich drapieżnych braci.

W obrębie Sowiarni znajduje się również Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej, a w nim muzeum przepełnione ekspozycjami zwierząt z całego świata. W tym pomieszczeniu wyświetlane  są także filmy edukacyjne o tematyce przyrodniczej. Dodatkowo, każdy z gości ma możliwość, by przez chwile poczuć się jak prawdziwy biolog korzystając z profesjonalnych przyrządów do badań.


To nie koniec atrakcji dla najmłodszych. W parku znajduje się m. in. Aleja Bajkowa, w której usytuowane są ruchome ekspozycje postaci ze znanych bajek. W kompleksie rekreacyjnym jest również plac zabaw, na terenie którego dzieciaki mają możliwość zabawy na huśtawkach, zjeżdżalniach czy w basenie z piłeczkami. Starsze dzieci mogą za to skorzystać z trampolin i  karuzel, przejechać się mini tyrolką lub spróbować swoich sił we wspinaczce.


W tym niezwykłym miejscu nie brakuje także wielu punktów widokowych, z których podziwiać można krajobraz Beskidu Śląskiego. Wyjątkowych doznań dostarcza widok na szczyt góry Czantorii, Małej Czantorii oraz na górę Chełm, z której widoczne są sezonowe migracje ptaków. Można zatem powiedzieć, że Leśny Park Niespodzianek faktycznie stanowi niemałą niespodziankę dla tych, którzy odwiedzają go po raz pierwszy. Nie brakuje także chętnych na przeżycie tych fascynujących wrażeń ponownie. 


Dzieci mogą się wyszaleć, ale i odkryć to, co do zaoferowania ma natura. Dorośli natomiast mogą poczuć się jak dzieci. Wszystko to za sprawą magicznej aury, którą roztacza wokół siebie to malownicze, a zarazem jakże spokojne miejsce.

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułJura Krakowsko-Częstochowska zachwycaJura Krakowsko-Częstochowska zachwyca
Dodano 23.03.2017 10:56

Jura Krakowsko Częstochowska zachwyci Ciebie oraz Twojego malucha

Następny artykuł >Mazury rodzinnieMazury rodzinnie
Dodano 24.03.2017 10:52

Mazury - kraina Wielkich Jezior. Dziesięć tysięcy kilometrów kwadratowych rozpościerających się wód i lasów. Wszechobecna, kojąca cisza i spokój.

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram