Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Lato w mieście

Dodano 27.06.2017 11:54

Zakończenie roku szkolnego/przedszkolnego to moment na który niecierpliwie czekają dzieci. Po 10 miesiącach intensywnej nauki w końcu mogą zregenerować siły. Wyczekiwane wakacje nadchodzą dużymi krokami! Lato to czas, który zawsze przynosi ze sobą wspaniałe wspomnienia. Nie ważne, czy Wasze dzieci jadą do dziadków na wieś, czy na zorganizowane kolonie - warto zaplanować te dwa miesiące tak, aby nie było czasu na nudę. Wakacje w mieście też mogą być fajne, a nawet bardzo fajne! Oferta zajęć jest z każdym rokiem bogatsza o ciekawe programy wycieczek. Podpowiadamy, jak spędzić lato w mieście niezależnie od pogody.


Dzieciaki nie zaznają nudy, jeżeli czas będzie wypełniony różnymi zajęciami. Standardowe umilacze czasu to place zabaw i kino - jest ono dobrym pomysłem, tym bardziej, że często możemy skorzystać z atrakcyjnych zniżek na seanse filmowe. Znane chyba wszystkim środy z Orange lub czwartki z Kinder Bueno pozwolą zaoszczędzić kilka złotych w kieszeni. Poza tym możecie zobaczyć, czy w Waszym mieście są organizowane wyjścia dla dzieciaków, które dofinansuje Miasto. Co więcej, w sezonie letnim otwierają się w niektórych miastach kina plenerowe. Zazwyczaj takie seanse są sponsorowane, dlatego wstęp jest zupełnie bezpłatny. Wieczór przy dobrym filmie pod chmurką gwarantuje dobrze spędzony czas. Istnieją także kina samochodowe. Na wybranym placu rozstawiony jest ogromny ekran a Wy wystarczy, że ustawicie radio na odpowiednią częstotliwość i siedząc w aucie poczujecie się jak prawdziwi kinomaniacy. To samo tyczy się Teatrów - niektóre z nich organizują występy na żywo pod gołym niebem. Plenerowe spektakle odbywają się przy budynkach teatrów a wstęp jest wolny.


Kolejnym, bardzo ciekawym pomysłem na spędzenie letnich dni są imprezy plenerowe. Prawie każde miasto planuje takie wydarzenia a organizatorzy zawsze dbają o atrakcje i zaplecze gastronomiczne. Koncerty, pikniki, festiwale kolorów i baniek mydlanych, dmuchane place zabaw oraz wiele innych atrakcji czeka na Was zupełnie za darmo. Jeżeli pogoda sprzyja, to wskazane są wypady rodzinne na łono natury. Możecie wziąć ze sobą kocyk i kosz jedzenia, aby poczuć się jak na prawdziwym pikniku. Dzieciaki będą zachwycone dużymi terenami, które sprzyjają harcom i zabawom. To wszystko przy dobrej muzyce i w gronie najbliższych. Organizowane imprezy mają zazwyczaj konkretny harmonogram, dlatego warto zapoznać się z nim dzień wcześniej i zaplanować wyjście. Przeważnie są to weekendy, ale w tygodniu również znajdziecie ciekawe zajęcia plenerowe.


Biblioteki miejskie i Domy kultury także organizują czas dla najmłodszych. W ich ofercie znajdziecie warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne i inne rozwojowe zajęcia. Domy kultury i placówki dydaktyczne organizują również półkolonie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla rodziców pracujących na pełen etat. Dzieci codziennie chodzą z grupą rówieśników na zajęcia. Tam również odbywają się różnego rodzaju warsztaty i przedstawienia. Organizowane są także wycieczki do różnych pobliskich miejsc oraz wyjścia, między innymi na basen, do kina czy na place zabaw. Takie półkolonie trwają ok 2 tygodni codziennie od rana do popołudnia. To świetna alternatywa dla wyjazdowych kolonii.


Jeżeli macie taką możliwość, to wybierzcie się latem do zielonych ogrodów i parków. Mamy tu na myśli wszystkie parki. Parki botaniczne, parki zoologiczne, parki krajobrazowe i parki linowe. Nie ważne, który z nich wybierzecie - będziecie zadowoleni. Szczegóły i praktyczne porady dotyczące poszczególnych parków znajdziecie w naszych poprzednich artykułach. Jeżeli chcielibyście trochę odpocząć od zgiełku miasta, to możecie - również w mieście, pójść nad rzekę. Często przy bulwarach organizowane są rejsy statkami albo małymi łodziami. Warto wybrać się na wodną przygodę. Miasto wygląda zupełnie inaczej z takiej perspektywy. Otaczająca Was woda wpłynie pozytywnie na nastroje. Zazwyczaj na pokładzie znajduje się mały bufet z możliwością kupienia kawy, herbaty, wody, soczku czy drobnych przekąsek. Rejsy nie są drogie - zależy to oczywiście od miasta, ale zdecydowanie warto wsiąść na pokład statku. Jeżeli jednak nie jesteście zwolennikami wodnych podróży, to zachęcamy do wypoczynku na plaży miejskiej. Na pewno gdzieś w okolicy takową znajdziecie. Ważne, aby była strzeżona przez ratownika! Tylko wtedy macie pewność, że będzie to bezpieczny wypad nad wodę. Często na plażach są wyznaczone miejsca do gry dla dzieci małych i dużych. Jeżeli jednak ich nie ma, to weźcie ze sobą zestaw do budowania zamków z piasku.


Ostatnia nasza propozycja to edukacja przez zabawę. Sensoplastyka (opisana szerzej tu: http://rodzinnywyjazd.pl/sensoplastyka), która ma coraz więcej zwolenników wpływa na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku. Przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych w wieku od 0 do 100 lat. Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu, dlatego warto iść i rozbudzić wszystkie nasze zmysły. Dla starszych już dzieci polecamy pokoje zagadek. Łamigłówki i historie, które tam na Was czekają pozostaną w pamięci na długo a przy okazji uruchomicie na pełnych obrotach myślenie. Dobrym pomysłem są także wycieczki do muzeów, znajdują się tam ciekawe tematyczne wystawy. 


Co jeszcze można robić w mieście? Jeździć na rowerach, wrotkach czy rolkach! Wyszukujcie nowe trasy, za każdym razem wyruszajcie w jakąś inną. Jeżeli nie macie sportowych sprzętów, to wystarczy wyjść na spacer. Namawiamy, aby pojechać na inną dzielnicę miasta lub do pobliskiej miejscowości/wsi. Najlepiej nie planować trasy, tylko pobłądzić między uliczkami a czasami nawet się zgubić. Warto też poszukać punktów widokowych z których roztacza się malowniczy krajobraz na miasto. Przystanek zróbcie w jakimś uroczym miejscu, pograjcie w jakąś grę lub skaczcie na gumie. A może po prostu kupcie kredę i rysujcie figury, kwiaty i postacie na chodniku! Będzie to miejska przygoda, nie kosztuje majątku i zapewniamy, że będziecie się wspólnie świetnie bawić.


Lato w mieście może być ciekawe, atrakcji jest bardzo dużo. Wybierzcie te, które najbardziej Was interesują i nie zaznajcie nudy w najbliższe wakacje! Zapewnienie wolnego czasu dla Waszych dzieci jest niezwykle istotne. W dobie dzisiejszej informatyzacji laptopy, telefony i tablety wypierają zabawę na świeżym powietrzu oraz wspólne rodzinne wycieczki. Nie pozwólcie na to!

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułCentrum Nauki Leonardo da Vinci w ChęcinachCentrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach
Dodano 16.06.2017 10:34

Centrum Nauki Leonardo da Vinci pełni rolę ogólnie dostępnego laboratorium w którym szybko przeniesiecie się do niesamowitego świata nauki!

Następny artykuł >Puszcza Białowieska - jak zaplanować wycieczkę?Puszcza Białowieska - jak zaplanować wycieczkę?
Dodano 29.06.2017 14:31

Patrzycie czasami na mapę Polski i zastanawiacie się, gdzie by ruszyć na wycieczkę z dziećmi? Podpowiadamy!

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram