Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Puszcza Białowieska - jak zaplanować wycieczkę?

Dodano 29.06.2017 15:31

Patrzycie czasami na mapę Polski i zastanawiacie się, gdzie by ruszyć na wycieczkę z dziećmi? Podpowiadamy! Przenieście wzrok na wschodnią część mapy, tuż przy granicy z Białorusią wypatrzcie najbardziej zielone miejsce - to tam znajduje się Puszcza Białowieska. Świetna alternatywa dla zatłoczonych kurortów, multimedialnych atrakcji i głośnych wesołych miasteczek. W Puszczy znajdziecie spokój, poczujecie zew natury i zaczerpniecie świeżego powietrza. Wycieczka będzie frajdą zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zobaczycie tu wysokie niczym wieżowce świerki, których wysokość przekracza 50 metrów oraz stare buki, które czas zamienił w potężne olbrzymy. A to dopiero namiastka tego, co oferuje Puszcza.


Planując wycieczkę, jak zwykle należy zabukować miejsce w którym będziecie nocować. Agroturystyka w Białowieży jest bardzo dobrze rozwinięta. Znajdziecie tu specjalnie przystosowane dla dzieci ośrodki, hotele, gościńce. Niektóre z nich oferują place zabaw, basen i pełne wyżywienie. Mając w planie zwiedzanie Puszczy Białowieskiej możecie również skorzystać z bazy noclegowej pobliskich miast. Polecamy szczególnie Teremiski i Pogorzelce na skraju Puszczy.

Jeżeli jesteście mobilni, to najlepiej jechać na wycieczkę samochodem. To wygoda oraz możliwość postojów, gdzie i kiedy chcecie. Jeżeli nie możecie jechać autem i musicie zdać się na inny środek transportu, to polecamy autobus lub pociąg. Ten pierwszy kursuje często z wielu miast Polski, częste kursy przyspieszone organizowane są między innymi z Warszawy, Krakowa, Lublina, Kielc, Białegostoku i wielu innych. Przystanki końcowe macie do wyboru dwa: PKS Hajnówka i PKS Białowieża. Przyjemny transport zapewniają Polskie Linie Kolejowe. Najlepiej zapoznać się przed podróżą z rozkładem jazdy na: http://www.rozklad-pkp.pl/ Do wyboru macie również dwie stacje PKP: Hajnówka, ale tu musimy się przyszykować na przesiadki oraz Białystok, z tym, że do Bramy Puszczy – Hajnówki pozostaje do przebycia ok. 60 km. Kursują tam oczywiście busy.


Co należy zabrać do Puszczy Białowieskiej? Może Was to zdziwi, ale dobrze jest wziąć paszport. Puszcza Białowieska leży na terenie dwóch państw – Polski i Białorusi. W okolicach Białowieży funkcjonuje pieszo-rowerowe przejście graniczne. Od 2015 roku możemy przyjeżdżać do wschodniej części Puszczy bez potrzeby uzyskania wizy. Jednak potrzebne nam będzie wypełnienie wniosku dostępnego online i ważny paszport. Jest to niepowtarzalna szansa na poznanie całości Puszczy.


Pakując torbę podróżną nie zapomnijcie sprawdzić pogody na najbliższe dni. Jednak pamiętajcie, że pogoda potrafi się zmieniać bardzo szybko i nie zaszkodzi wziąć ze sobą dodatkowej ciepłej bluzy lub kurtki przeciwdeszczowej. Jeżeli jednak pogoda dopisze i będzie wam towarzyszyło gorące słońce w czasie pobytu, to nie zapomnijcie spakować kostiumów kąpielowych. W okolicy Białowieży otwieranych jest kilka kąpielisk nad sztucznymi zbiornikami wodnymi. W tym nad jednym z największych w Polsce – Zalewem Siemianówka, gdzie oprócz zwykłego plażowania, można żeglować i uprawiać sporty wodne. Przez cały rok wszystkich chętnych przyjmuje nowoczesny Aquapark w Hajnówce, zbudowany w odległości 500 m od Puszczy. Jest tam basen sportowy, zjeżdżalnie, wodne atrakcje w tym sztuczna fala, sauny, zabiegi spa i wiele innych.


Rower, kijki nordic walking - to świetne atrybuty dla aktywnej rodziny. Jeżeli do takiej należycie, koniecznie je zabierzcie ze sobą. Tam, gdzie jedziecie jest mnóstwo ścieżek do uprawiania tych sportów, a do tego w pakiecie macie gwarantowane piękne widoki i świeże powietrze. Puszcza Białowieska jest idealnym pomysłem na weekend lub dłuższy urlop. Zaplanujcie wycieczkę do Muzeum Przyrodniczo - Leśnego. Szczególnie zadowolone są z takich wycieczek dzieci. Muzeum oferuje program dla najmłodszych z przewodnikiem, który w ciekawy sposób opowiada o walorach Puszczy i potrafi zaciekawić maluchów. Organizowane są tu również zabawy plenerowe i wszystko dzieje się pod hasłem: “nauka przez zabawę”. Spacer po Rezerwacie Ścisłym to idealna okazja, by Wasze pociechy poznały niezwykły świat w sercu Puszczy. To również świetna zabawa dla dorosłych. Jeżeli potrzebujecie się zrelaksować, pobyć z rodziną i spędzić wspólnie niezapomniane chwile, to wybierzcie Białowieżę. To miejsce zachwyca każdego, a turyści zawsze powracają i zachwycają się urokiem Puszczy.

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułLato w mieścieLato w mieście
Dodano 27.06.2017 12:54

Wakacje w mieście też mogą być fajne, a nawet bardzo fajne! Podpowiadamy, jak spędzić lato w mieście niezależnie od pogody!

Następny artykuł >Muzeum Mydła i Historii Brudu - BydgoszczMuzeum Mydła i Historii Brudu - Bydgoszcz
Dodano 29.06.2017 16:09

Odwiedźmy jedyne w Europie Muzeum Mydła i Historii Brudu

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram