Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Porozmawiaj z papugą, czyli Papugarnie w Polsce

Dodano 23.10.2017 11:14

Czy znacie zwierzęta, które mówią ludzkim głosem? My tak i to właśnie im poświęcimy dzisiejszy artykuł. To przepiękne kolorowe ptaki, które są bohaterkami wielu pirackich opowieści. Czy wiecie o jakie ptaki nam chodzi? Są to oczywiście papugi! Kiedyś każdy pirat musiał mieć na swoim ramieniu gadającą papugę, była ona świetnym towarzyszem podróży i maskotką okrętową. Papugi są to zwierzęta niebywale inteligentne i łatwo uczą się sztuczek, a także mowy. Ich bajecznie kolorowe upierzenie cieszy oko, a nie raz złośliwy charakter jest bardzo intrygujący. Papugi to przede wszystkim gaduły - konstrukcja ich gardła pozwala im na wierne odtwarzanie zasłyszanych dźwięków, mogą również nauczyć się kojarzenia pewnych dźwięków z sytuacjami. Jak widzicie, te kolorowe ptaszyska są bardzo interesującymi stworzeniami i mamy dla Was propozycję miejsc, gdzie zobaczycie stada papug. Są to Papugarnie, które znajdują się w dużych miastach na terenie Polski. Zwrócimy tu przede wszystkim uwagę na Papugarnie w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Zakopanem. Która lokalizacja jest Wam bliższa? Pewne jest jedno - w każdej z nich czeka na Was mnóstwo atrakcji.


                              


Nie dość, że będziecie mogli na nie patrzeć, to jeszcze posadzić sobie na ramieniu, ręce, a nawet skraść buziaka! Oto uroki polskich Papugarni, które znajdziecie w różnych regionach Polski. Przedstawiamy te największe, które szczególnie polecamy Wam odwiedzić. Papugarnia Carmen w Warszawie to nowo powstałe ptasie miejsce, gdzie spotkacie papugi z całego świata. Papugarnia to tropikalny las na ponad 400-u metrach kwadratowych mieszczący blisko 100 ptaków. To nie tylko świetne miejsce na spędzenie czasu z rodziną, możecie tu także zorganizować niezwykłe przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka i wziąć udział w organizowanych przez papugarnię wydarzeniach. Zobaczcie, jak piękna może być natura, przekonacie się, że będzie to niezwykle kolorowa przygoda. Bilet normalny to koszt 19 zł, a ulgowy 15 zł. Bilety rodzinne i grupowe są w jeszcze lepszych cenach. Kolejną propozycją bliskiego spotkania z papugami jest Papugarnia w Gdańsku. Dla mieszkańców pomorza jest to bardzo dobra wiadomość. Ponad 60 ptaków na 250 metrach kwadratowych “hali lotów”. Oprócz oglądania tych egzotycznych stworzeń, możecie także je dotknąć, nakarmić lub wziąć na bark czy rękę niczym prawdziwy pirat. Tu nawet dorośli świetnie się bawią, a papugi jeszcze lepiej. Krzyczą, śmieją się i siadają nawet nieproszone na odwiedzających. Przytulanie papugi to doświadczenie, którego się nie zapomina, a zdjęcia będą cenną pamiątką. Papugarnia w Gdańsku jest otwarta codziennie. Bilet normalny to koszt 19 zł, a ulgowy 15 zł.


                              


Kolejne ciekawe miejsca to Papugarnie na południu Polski. Zacznijmy więc od Krakowa. Papugi opanowały tu Rynek Główny, bo to właśnie tam powstała Papugarnia Amazonia. 60 kolorowych ptaków z różnych zakątków świata na 250 metrach kwadratowych znajduje się właśnie w Krakowie. Papugi są oczywiście oswojone, bardzo czyste i szybko się zaprzyjaźniają. One wręcz szukają przyjaciół! Może będziecie mieli okazję nawet z nimi porozmawiać. Możecie je również przytulać i dotykać, a dla bezpieczeństwa ptaków wchodząc trzeba odkazić ręce i założyć specjalne rękawiczki. Wizyta w Amazonii nauczy Was podejścia do tych zabawnych ptaków oraz dowiecie się o nich wiele ciekawostek, które zadziwią każdego. Miłość i szacunek do zwierząt pokazany jest właśnie tu. Papugarnia znajduje się na ulicy Rynek 23, dlatego przyznacie, że lokalizacja jest świetna. Kolejną, już ostatnią naszą propozycją jest Papugarnia Egzotyczne Zakopane. Co papugi robią w górach? Żyją tu i mają się bardzo dobrze. Tak jak w poprzednich placówkach, tutejsze papużki lubią być w samym centrum uwagi, chętnie pozują do zdjęć, przytulają się i dają słodkie całusy. Papugarnia znajduje się na ulicy Droga do Olczy 11, na pierwszym piętrze budynku, także jeżeli macie w najbliższych czasach podziwianie Giewontu, odwiedźcie również Egzotyczną Papugarnię, która przeniesie Was w świat tropików.


                              


Papugi to najpiękniejsze ptaki, które żyją na naszej ziemi. Ich wielobarwne upierzenie zachwycało już w dawnych czasach, a teraz zachwyca i nas. Są nad wyraz inteligentne, bardzo towarzyskie oraz potrafią imitować głosy, o czym można się przekonać ucząc ich poszczególnych słówek i zwrotów. Co ciekawe, papugi mogą żyć dłużej niż człowiek, bo aż 120 lat! Zazdrościmy im tego i nie tylko - uważamy, że są bardzo przyjacielskie oraz, że człowiek mógłby się nauczyć od nich wielu rzeczy i nie mamy tu na myśli latania :) Poznajcie je osobiście w którejś z Polskich papugarni i pamiętajcie, że trzeba być w stosunku do nich uprzejmym i delikatnym. Czy już macie plany na najbliższy weekend? Jeżeli nie, to zaplanujcie go w egzotycznym klimacie razem z papugami.

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułSpacerem przez... Białystok!Spacerem przez... Białystok!
Dodano 20.10.2017 09:32

Białystok to miasto wyjątkowe, pełne artyzmu, ciekawych pomysłów i zaskakujących rozwiązań. Wybierając się w jego rejony można być pewnym, że nie spęd

Następny artykuł >Spacerem przez... Zakopane!Spacerem przez... Zakopane!
Dodano 24.10.2017 09:00

Nie bez powodu Zakopane to topowe miasto turystyczne w Polsce. Oscypki, piękne widoki oraz niesamowity klimat górski sprawiają, że miejsce to od lat j

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram