Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Parowozjada w Chabówce

Dodano 18.07.2019 13:36

Doskwiera Wam brak planów na najbliższy weekend? Jesteście fanami parowozów i kolei? Chcecie zaszczepić tę miłość w Waszych milusińskich? Jeśli odpowiedzieliście „tak” przynajmniej raz, spieszymy z przedstawieniem idealnej propozycji!


Już 20-ego lipca rozpocznie się piętnasta edycja Parowozjady w Chabówce i potrwa przez cały weekend. Parowozjada, jak zawsze, przyjmie charakter pikniku i jest wydarzeniem odpowiednim zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W końcu nie ulega wątpliwości, że tegoroczny rozkład jazdy naprawdę robi wrażenie!


Wydarzenie wystartuje w sobotę o 12:30. To właśnie wtedy będzie miało miejsce uroczyste otwarcie Parowozjady. Już godzinę później – bo o 13:00 – rozpocznie się parada Parowozów. I choć ciężko to sobie wyobrazić, uwierzcie nam – będzie to niezapomniany widok! O 15:00 goście Parowozjady będą mieli okazję podziwiać „Pokaz składów pociągów historycznych”, zaś wieczorem – o 21:30 – nastąpi prawdziwe show! Jesteście gotowi na prawdziwą atrakcję wieczoru? Jeśli nie, koniecznie przygotujcie się na pokaz sztucznych ogni oraz na pokaz podświetlonych parowozów. Gwarantujemy, że będzie się działo!


W tym miejscu warto zaznaczyć, że także w sobotę odbędzie się uruchomienie pociągów retro. Będą one jeździć na trasach Kasina Wielka – Chabówka oraz Raba Wyżna – Chabówka. Jeśli jednak obserwowanie kolei to dla Was za mało, oczywiście będziecie mieli możliwość przejechania się historycznymi pociągami. Musicie przyznać, że to prawdziwa gratka dla fanów, prawda?


Niedzielne atrakcje rozpoczną się już o godzinie 9:00. Tego dnia na Parowozjadzie będą miały miejsce takie rozrywki, jak przejazdy dla dzieci w kabinie maszynisty oraz przejażdżki drezyną kolejową Warszawa. Nie zabraknie również zawodów maszynistów! Jesteście w stanie to sobie wyobrazić? My też nie, dlatego uważamy, że trzeba to zobaczyć na własne oczy! W niedzielę będziecie mieli także okazję podróżować pociągiem retro na trasie Mszana Dolna – Chabówka.


Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, w tym miejscu musimy zaznaczyć, że na Parowozjadzie czeka na Was cała masa dodatkowych atrakcji. Będą to między innymi warsztaty Wiktora Niedzickiego pt. „Dlaczego to wszystko działa”, liczne animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami oraz… symulator jazdy lokomotywy ET41.


Parowozjada z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. I ciężko się temu dziwić – wydarzenie zawiera w sobie zarówno kawał historii, jak i ogromne dawki wspaniałej rozrywki. Jeśli więc szukacie okazji do aktywnego spędzenia weekendu – to z całą pewnością wydarzenie dla Was.


To jak? Ruszamy w drogę?Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułIII Jurajskie Zawody BalonoweIII Jurajskie Zawody Balonowe
Dodano 16.07.2019 13:28

Już w najbliższy weekend, w Janowie (woj. śląskie) odbędzie się naprawdę kolorowa impreza! III Jurajskie Zawody Balonowe to doskonały pretekst do spęd

Następny artykuł >Tramwaje Wodne w BydgoszczyTramwaje Wodne w Bydgoszczy
Dodano 18.07.2019 13:42

Co powiecie jednak na transport wodny, a dokładnie wodne tramwaje w Bydgoszczy? To prawdziwa atrakcja tego miasta! Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o t

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram