Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


A może by tak do Alpakarium...?

Dodano 09.07.2018 14:54

Pakujcie kanapki, rowery, kijki do nordic walking i ruszajcie w drogę podlaskimi szlakami. Piękna przyroda, spokojny tryb życia tutejszych mieszkańców oraz czyste powietrze zachęcają, aby koniecznie odwiedzić te tereny. W podlaskiej Rudce, znajduje się stary, drewniany dom na skraju lasu. Obok niego rosną stare jabłonie, czereśnie i ogród warzywny, wokoło panuje cisza, zachwycająco pachnie sosnami i świerkami. Jednak najbardziej niezwykłe są tam - alpaki!


   


Hodowla powstała z pasji wspaniałych ludzi w 2013 roku, którzy dołożyli wszelkich starań, aby to miejsce wyglądało tak jak teraz. Nie była to łatwa praca, aby zachować ducha remontowanego domu oraz zapewnić alpakom najlepsze warunki. Dostojne, mądre ale i komiczne zwierzęta wszędzie wetkną swoje nosy. Mają własne imiona, na które reagują, budząc podziw gości. Właściciele wiedzą wszystko o każdym z nich, która alpaka lubi głaskanie po szyi, która rozlewa wodę albo wyjada jak odkurzacz.  Te milutkie stworzenia wychowane zgodnie z metodą Camelidynamics są spokojne, lubią bliskość i podchodzą z ufnością nawet do nieznajomych. Może chcecie się przekonać i odpocząć z alpakami na łące? 


   


​Jeżeli znudzi Was leżenie na trawie i zapragniecie przejść się na spacer to organizatorzy przygotują alpaki i możecie ruszyć z nimi w drogę! Trasa będzie przebiegała po malowniczej okolicy. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą wygodnych butów, odpowiednich do chodzenia po wiejskich i leśnych ścieżkach oraz aparatu fotograficznego, żeby uwiecznić te wspaniałe chwile.
Raz w roku, za opiekę, alpaki odwzajemniają się wspaniałą wełną i potomstwem. Wełna ma cudowne właściwości. Przerabiana jest  na milutką włóczkę, przędzioną na domowym kołowrotku. Dzięki temu powstają luksusowe kołdry, lekkie, ciepłe i hipoalergiczne, szaliki i inne drobiazgi.


      


Jeżeli chcecie poznać alpaki i spędzić z nimi trochę czasu na łące lub umówić się na spacer to wystarczy jak zadzwonicie lub wyślecie maila na kilka dni przed planowanym przyjazdem i ustalicie dokładny czas pobytu. Wizyty w hodowli przyjmowane są tylko po wcześniejszym umówieniu. Najlepiej sprawdźcie pogodę, ponieważ podczas deszczu i silnych upałów alpaki pozostają w swoich zagrodach. Jeżeli macie więcej czasu wolnego, to zachęcamy do zatrzymania się w tutejszym Pensjonacie na kilka dni. Z pewnością spodoba się Wam to klimatyczne, zaciszne, przytulne, kameralne i staroświeckie miejsce. Nie znajdziecie tu telewizorów, ale w zamian za to usłyszycie szum lasu i śpiew ptaków. 


Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułSpacerem przez... Augustów!Spacerem przez... Augustów!
Dodano 06.07.2018 09:22

Augustów to jeden z atrakcyjniejszych ośrodków turystycznych, w wakacje tętni życiem i oferuje wspaniały wypoczynek plażowiczom i miłośnikom wody. Pod

Następny artykuł >Spacerem przez... Jelenią Górę!Spacerem przez... Jelenią Górę!
Dodano 13.07.2018 11:31

Tym razem opowiemy o urokach Jeleniej Góry. Kto już zna to miejsce, ten wie jakie rozmaite atrakcje ukrywa w sobie. Zapoznajcie się, co warto zobaczyć

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram