Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Święto Soli w Wieliczce

Dodano 28.05.2019 09:56

Nie da się ukryć, że każdemu z nas ciężko wyobrazić sobie codzienne życie bez soli. W końcu nie bez powodu zwykło się witać dalekich gości chlebem i solą! Trudno się zatem dziwić, że sól obchodzi w Polsce swoje cykliczne święto. Święto Soli to impreza organizowana raz do roku przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na dziedzińcu Zamku Żupnego. Wydarzenie odbędzie się już 9-ego czerwca o godzinie 11:00.


Podczas święta goście będą mieli okazję zobaczyć niezwykłe solniczki, których nie sposób szukać na stołach na co dzień. Oprócz tego, jak co roku, Organizatorzy przewidują również pokazy następujących rzemiosł: warzenia soli, skręcania lin, lepienia garnków, czerpania papieru, kaligrafii, wyplatania koszy, wykuwania w metalu oraz wykonywania beczek.


Żeby tego było mało, Wieliczka robi ukłon także w stronę najmłodszych. Na miejscu na dzieciaki będą czekać dwie Solne Strefy Edukacyjne. Pierwszą z nich znajdziecie na dziedzińcu zamku - to właśnie tam powstanie stanowisko archeologiczne. W tym samym miejscu odbędą się warsztaty z masą solną, zjazd u liny oraz malowanie solniczek. Druga Solna Strefa Edukacyjna stanie w Ogrodzie Żupnym. Tam dzieciaki będą mogły wyszaleć się na torze przeszkód oraz wziąć udział w warsztatach dla młodych odkrywców. 


To jednak jeszcze nie koniec atrakcji - Organizatorzy przygotowali również ofertę skierowaną dla całych rodzin. Prawda, że zajęcia “Zdrowa kuchnia z solą” z całą pewnością okażą się przydatne w życiu codziennym?


Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, warto dodać, że na Święcie Soli odbędzie się również koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” i zespołu Słowiany. Będziecie mieli także okazję zobaczyć niezwykły pokaz iluzjonistyczny Michała Kulika - oczywiście z solą w tle, a także obserwować niezwykłe eksperymenty z Kuźnią Wiedzy. Na czas trwania wydarzenia Organizatorzy przewidzieli również Zabawę loteryjną pod tytułem „kosz z solą”.


Na zakończenie dnia pełnego wrażeń będziecie mogli oczywiście posmakować potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję w „Karczmie u Żupnika”. 


W tym miejscu warto dodać, że wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny, tak więc tym bardziej nie ma sensu dłużej się zastanawiać! Święto Soli obchodzone jest bowiem raz do roku i systematycznie przyciąga coraz większą liczbę turystów. W roku 2009 na wydarzeniu pojawiło się ponad 3000 osób!
Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułOrzeł i Krzyż - Zwycięskie PowstanieOrzeł i Krzyż - Zwycięskie Powstanie
Dodano 27.05.2019 13:49

Orzeł i Krzyż to niezwykła opowieść o historii Polski. Tegoroczna edycja nocnego widowiska plenerowego nosi tytuł “Zwycięskie Powstanie” i będzie opow

Następny artykuł >Legenda o Bogumile i MeluzynieLegenda o Bogumile i Meluzynie
Dodano 31.05.2019 13:22

Dawno, dawno temu, na jednym ze śląskich zamków, żył sobie chłopiec – Bogumił – którego największym w świecie marzeniem było zostanie rycerzem...

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram