Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Zamek w Mosznej - idealny pomysł na wycieczkę!

Dodano 16.06.2017 10:30

        Każdy będąc dzieckiem marzył o tym by znaleźć się w wielkim zamku, poznać wystawne życie i poczuć jak to jest egzystować w zupełnie innej rzeczywistości. Dziewczynki marzyły o wcieleniu się w złotowłose księżniczki, a chłopcy chcieli zostać średniowiecznymi rycerzami, broniącymi swego zamku przed atakiem wroga. Średniowiecze to już przeszłość, jednak istnieje sposób by choć w części urzeczywistnić dziecięce marzenia. Doskonałym pomysłem jest odwiedzenie zabytkowego Zamku w Mosznej. Jest to jedna z największych atrakcji Opolszczyzny, chętnie odwiedzana przez całe rodziny. Budowla wygląda niczym z bajki - posiada 365 pomieszczeń oraz 99 wież i wieżyczek, które naprawdę sprawiają oszałamiające wrażenie, a więc dzieci będą wprost zauroczone! Ten piękny zamek powstał w połowie XVII wieku, a w latach 1866-1945 stanowił rezydencję potentatów przemysłowych – śląskiego rodu Tiele-Wincklerów, dzięki którym istnieje dziś w takiej formie. Legenda głosi, że zamierzeniem Franza Huberta Tiele-Wincklera było wybudowanie 99 wież, ponieważ gdyby było ich sto, musiałby utrzymywać garnizon wojska. Inna z teorii mówi, że ród Tiele Wincklerów posiadał 99 majątków, a w związku z tym wybudowanie takiej ilości wieżyczek było swego rodzaju jego upamiętnieniem.

Obecnie obiekt przeznaczony jest tylko dla turystów. Goście rozpoczynają zwiedzanie od zabytkowej jadalni, gdzie mogą na własne oczy zobaczyć zachowane naczynia z tamtego okresu i poczuć klimat wystawnych przyjęć rodem z samego średniowiecza. Następnie odwiedzający mają okazję odwiedzić m.in. zabytkową kawiarnię, byłą salę balową oraz gabinet samego hrabiego. Całe zwiedzanie zamku trwa 45 minut, podczas których przewodnik szczegółowo opowiada jego historię. Przy okazji zwiedzania zamku można zwrócić uwagę na różne kaplice, salony, czy okazałą bibliotekę. Pomieszczenia są surowe i oszczędne jeśli chodzi o wyposażenie, co jest wynikiem zniszczeń w trakcie nalotu Rosjan w 1945 roku. Podczas wycieczki turyści mają okazję poznać legendę o duchu, który zamieszkuje zamek. Według niej zjawą jest biała dama, która nieszczęśliwie zakochała się w hrabim. Co noc wędruje do jego sypialni w nadziei, że uda jej się go spotkać ponownie.

Całkiem niedawno do zwiedzania udostępnione zostały dwie z największych zamkowych wież. Z ich szczytu można podziwiać wspaniały widok na otaczający park oraz krajobraz Gór Opawskich. We wspomnianym, malowniczym parku, można znaleźć bogatą gamę roślin m.in. rododendron czy azalie. Teren obiektu jest bardzo rozległy i pomysłowo zaaranżowany. Znajduje się tam staw z wysepką oraz kanałami, które ciągną się równolegle wzdłuż Alei lipowej, prowadzącej aż do zamku. Spacer w tym miejscu to czysta przyjemność!

Dla osób lubiących przygody, przygotowano coś w rodzaju popularnej ostatnio zabawy – Escape Room. Rozgrywka polega na zamknięciu się w tytułowej „Komnacie Tajemnic” i przeszukaniu jej pod kątem wskazówek, haseł, kodów, przedmiotów – które należy łączyć ze sobą w logiczną całość. To wspaniała zabawa dla całej rodziny, która pozostaje w pamięci na długo. Dla najmłodszych również przewidziano moc atrakcji. Na terenie zamku dostępna jest Hrabolandia, czyli sala zabaw dla maluchów, gdzie wśród zjeżdżalni, drabinek i huśtawek, w pełni mogą oddać się urokom dzieciństwa.

W obiekcie na bieżąco organizowane są nowe wydarzenia dla turystów, dzięki czemu nigdy nie wieje tu nudą. Jest to idealne miejsce dla osób chcących zaznać trochę historii, a przy tym odpocząć i zrelaksować się wśród malowniczych widoków opolszczyzny.

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułFestiwal kolorówFestiwal kolorów
Dodano 13.06.2017 14:43

Czy jesteście gotowi podjąć wyzwanie i ubrudzić się całkowicie w różnokolorowe barwy? Sami się przekonajcie ile radości Wam to sprawi - odtąd będzieci

Następny artykuł >Najlepsze miejsca na wakacje z pociechamiNajlepsze miejsca na wakacje z pociechami
Dodano 16.06.2017 10:51

W dobie tanich lotów i niskobudżetowych podróży ludzie zapominają o tym, że Polska jest krajem, który zachwyca bogatą ofertą miejsc agroturystycznych,

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram