Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

Dodano 29.08.2022 12:00

Muzeum to nie tylko stare antyki, zakurzone przedmioty, piękne obrazy znanych malarzy czy inne dzieła sztuki, które zachowały się po dziś dzień. Tym razem proponujemy Muzeum, które pokazuje dary natury i będzie to bliskie spotkanie z przyrodą. Chodzi tu oczywiście o Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego. Mieści się ono w nadmorskim kurorcie - Międzyzdrojach. Swoją drogą, że jest to bardzo ciekawe miasto do spędzenia dłuższego urlopu. Piękne, duże piaszczyste plaże oraz 400 metrowe molo nad brzegiem morza to idealne miejsca do błogiego lenistwa i spacerów. Międzyzdroje otacza Woliński Park Narodowy, w którym zamieszkują dzikie zwierzęta. Będzie to bliskie spotkanie z przyrodą szczególnie w Muzeum o którym dziś dowiecie się nieco więcej.
Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego  im. prof. dr. Adama Wodniczki znajduje się dokładnie na Wzgórzu Filaretów. Na terenie o powierzchni 1,46 hektara zgromadzono zbiory flory i fauny jakie występują w tychże okolicach. Na miejscu zobaczycie eksponaty zwierząt, które zamieszkują tereny Parku Narodowego. Bogata kolekcja przedstawia między innymi rodzinę ogromnych żubrów, dużego puchacza z rozpostartymi skrzydłami, przekrój kopca kreta, dzięki któremu możemy podejrzeć go pod ziemią, czy też scenę polowania na dzika. Zdecydowana większość zwierząt jest przedstawiona na makietach prezentujących ich naturalne środowisko życia. Znajduje się tu również najbogatsza w Polsce kolekcja batalionów, czyli ptaków - 130 samców w szacie godowej. Jedną z głównych atrakcji jest para największych polskich sów: Puchaczy oraz para Orłów Bielików. 
Zwierzęta, które zobaczycie w Muzeum to sowy, borsuki, łasice, kuny, wiewiórki, niedźwiedzie brunatne, dziki, żubry, łosie, wilki, ryby, pingwiny, foki, dziesiątki ptaków i wiele innych. Co więcej każde z eksponatów jest podpisane oraz szczegółowo opisane, dzięki czemu można wyciągnąć porządną lekcję z przyrody. Oprócz eksponatów zobaczycie także wystawę fotografii ptaków oraz wystawę geologiczną. Ciekawym punktem zwiedzania jest makieta z nastrojowym ogniskiem pokazującą życie ludzi na wyspie Wolin sprzed ponad tysiąca lat. Poza tym zobaczycie wystawę geologiczną ze specjalnym wyeksponowaniem bursztynu bałtyckiego. Ciekawa jest także wystawa muszli - zobaczycie tam muszle, które zebrać można na plaży w Międzyzdrojach i na całej linii brzegowej Bałtyku. Dzieci z pewnością rozpoznają znajome im kształty muszli, a do tego ciekawy opis poszerzy ich wiedzę. Centrum Edukacyjno-Muzealne jest rozbudowane i może pomieścić 240 osób. Są dwie sale konferencyjne wyposażone w wysokiej klasy sprzęt audio-wizualny. W wakacje są tu wyświetlane filmy przyrodnicze. 
Jeżeli chcielibyście zobaczyć przyrodę także w znajdującym się obok Wolińskim Parku Narodowym, to zobaczycie przede wszystkim zwierzęta w ich naturalnych środowiskach, między innymi ptaki i ssaki żyjące w lasach parku, ptactwo wodne, owady oraz kolekcję motyli. Będziecie mogli zobaczyć także okazałe żubry, które żyją w zagrodzie. Na terenie znajdują się ławki, stoły i wiata gdzie możecie odpocząć, coś zjeść i nabrać sił. Wszystkie trasy i pomosty widokowe są przystosowane także dla wózków i osób niepełnosprawnych. Jeżeli chcecie zaszczepić w dzieciach miłość do fauny i flory, to jest to idealne miejsce. Obcowanie z naturą w Międzyzdrojach jest na wyciągnięcie ręki. Odpoczynek z rodziną wśród zwierząt to najlepsza alternatywa dla plażowania czy spacerowania po promenadzie, dlatego zachęcamy do zwiedzania!Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułMotoClassic Wrocław 2019MotoClassic Wrocław 2019
Dodano 01.08.2019 14:26

Jesteście fanami zabytkowych samochodów? A może lubujecie się we współczesnych modelach? MotoClassic to impreza dla Was!

Następny artykuł >Legenda o rogalach gliwickichLegenda o rogalach gliwickich
Dodano 05.09.2022 12:00

Historia działa się bardzo dawno temu, a konkretniej w XVII wieku, kiedy to Król Jan III Sobieski wraz ze swoimi oddziałami miał stoczyć walkę z Turka

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram