Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Muzeum Mydła i Historii Brudu - Bydgoszcz

Dodano 29.06.2017 16:09

Zamiast leżeć i pachnieć, wyruszajcie na wycieczkę, która wyjaśni Wam skąd się wzięło mydło i jak się je robi. Odpowiedzi na wiele pytań zostaną omówione, a wszelkie wątpliwości rozwiane. Czy częste mycie skraca życie? Tego nie wiemy, ale wiemy gdzie wybrać się na wycieczkę z całą rodziną! Miasto z dzieckiem? Czemu nie! Tym razem Bydgoszcz i jedyne w Europie Muzeum Mydła i Historii Brudu. Sama nazwa powinna zaciekawić szczególnie dzieci. Muzeum zostało otwarte w 2012 roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. National Geographic Traveler w 2015 roku uplasował je na pierwszym miejscu wśród pięciu najciekawszych muzeów w Polsce, dlatego jest to niepodważalny dowód, że miejsce trzeba po prostu odwiedzić. Co można robić w takim miejscu? Przede wszystkim posłuchać ciekawych historii opowiadanych przez ciekawostki oraz zobaczyć eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny przez człowieka. Czekają na Was także zajęcia manualne też skorzystać z zajęć manualnych. Czujemy, że to będzie niezła zabawa!


                    


Bydgoszcz to miasto, które szczyci się tradycją przemysłu chemicznego rozwiniętego w XIX wieku, a szczególnie w produkcji mydła eksportowanego do wielu krajów Europy. Muzeum powstało w celu pokazania w ciekawy, niecodzienny sposób historii higieny, brudu oraz mydła - a to wszystko w formie zabawy. Teraz możecie zobaczyć jak wygląda proces produkcji, a także podszkolić się w praniu na tarze, przenieść w czasie do średniowiecznej łaźni albo zważyć mydło w Kolonialce u Dziadziusia Ażurowego. Co więcej, sami będziecie mieli okazję zaprojektować i wykonać swoje własne, unikatowe mydło podczas organizowanych warsztatów. Możecie samodzielnie dobrać zapach oraz dodatki do zdobienia mydła, wybrać formę, kolor i zapach. Będzie to cenna pamiątka z Muzeum, która przypomni o wycieczce. Jak to zwykle bywa - w muzeach nie wolno dotykać eksponatów. Mamy dobrą wiadomość, tu jest inaczej. Zobaczycie przedmioty do tworzenia mydła od średniowiecza aż po dziś, a każdy muzealny przedmiot możecie dotykać bez konsekwencji, że ktoś zwróci Wam uwagę.
Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy zaprasza nie tylko na wycieczki. Można tu także zorganizować urodziny dla dzieci i dorosłych. Zabawa trwa 2-3 godziny pod okiem wykwalifikowanej kadry. Nikt nie będzie się tu nudził, organizatorzy zadbali o zabawne konkurencje i ciekawe zajęcia. Można wybrać jeden z trzech programów, które różnią się zadaniami i motywem przewodnim. Urodziny dla najmłodszych w wieku 4-6 lat to spacer po Wyspie Młyńskiej połączony z zabawami i zwiedzaniem Muzeum. Każde dziecko z pomocą animatorki wykona własnoręcznie mydło oraz będzie okazja do malowania twarzy i zabaw z chustą animacyjną. Urodziny Małego Chemika przeznaczone są dla dzieci od 6 do 12 lat. W programie prezentacja multimedialna na temat sprzętu chemicznego, pokaz doświadczeń chemicznych oraz samodzielne wykonywanie eksperymentów przez dzieci. Każdy otrzyma strój małego chemika, a na pamiątkę wręczane będzie własnoręcznie robione mydełko. Ostatni program urodzinowy przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Podczas zabawy odbywa się gra miejska z podziałem na grupy, dzieci odkrywają tajemnice miasta oraz zwiedzają Muzeum z przewodnikiem. Nie obędzie się także bez własnoręcznie robionych mydełek.
Bydgoszcz to miasto, które przyciąga turystów nie tylko z Polski ale i z całego świata. Warto wybrać się do Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdyż będzie to ciekawa wycieczka nie tylko dla najmłodszych. To przede wszystkim dobrze spędzony czas w rodzinnym gronie. Bilety kupicie w kasach na miejscu, zarówno normalny jak i ulgowy kosztują po 14 złotych, jednak jeżeli kupujecie bilet rodzinny, zapewnia Wam on wejście 4-5 osób w cenie 45 zł.


Jeżeli chcecie poznać historię poprzez ciekawostki, zabawne anegdoty i przede wszystkim poprzez dotykanie to koniecznie wyruszajcie do Muzeum w Bydgoszczy, będzie to niezapomniany czas.Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułPuszcza Białowieska - jak zaplanować wycieczkę?Puszcza Białowieska - jak zaplanować wycieczkę?
Dodano 29.06.2017 15:31

Patrzycie czasami na mapę Polski i zastanawiacie się, gdzie by ruszyć na wycieczkę z dziećmi? Podpowiadamy!

Następny artykuł >Zamek Krzyżtopór w UjeździeZamek Krzyżtopór w Ujeździe
Dodano 05.07.2017 13:42

Pałac w Ujeździe był wzorowany na włoskim zamku Caprarola oraz był kiedyś jedną z największych rezydencji w Europie. Liczby robią wrażenie, całość zaj

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram