Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Bielsko jako miasto kreskówek

Dodano 13.03.2017 14:05

Każdy z nas zapewne pamięta te czasy, kiedy wyczekiwał godziny 19 aby zobaczyć dobranockę, która serwowała nam znakomite kreskówki. Między innymi to właśnie bajki rozwijają wyobraźnię dziecka, niektóre również uczą, pokazują różne typy charakterów, dobro i zło, piękno i brzydotę. Warto zabrać swojego malucha tam, gdzie historia kreskówek ma swój początek, a mianowicie do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. To tu spod ręki mistrzów animacji wyszły takie super produkcje jak Bolek i Lolek, Reksio, Miś Kudłatek, Baltazar Gąbka i wiele wiele innych. 

Studio przygotowało specjalny program zwiedzania, który dedykowany jest szczególnie dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, ale i dla Was, drodzy rodzice. Wizytę należy zaplanować na roboczy dzień tygodnia, weekendy są przeznaczone dla dużych, zorganizowanych grup powyżej 50 osób. Zwiedzanie trwa ok 2 godziny, a w tym czasie dzieci poznają etapy tworzenia filmu animowanego oraz pojęcia takie jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe oraz dowiedzą się na czym polega skład komputerowy.


Program przewiduje specjalnie zaplanowaną część praktyczną, gdzie wszyscy  mają okazję zobaczyć jak wygląda tworzenie scenariusza od podstaw oraz jakie zmiany zachodzą podczas całego procesu planowania, by twórcy mogli przekształcić go w gotowy film. Podczas tej bajkowej wycieczki wszyscy będą  mieli okazję zobaczyć prawdziwe dekoracje, rekwizyty, projekty postaci i rysunki animacyjne. Punktem kulminacyjnym na zakończenie jest wizyta w kinie “Studio” gdzie odbywają się pokazy filmów produkcji Studia Filmów Rysunkowych.


Bielsko Biała to miasto w którym w różnych zakątkach napotkamy postaci ze świata kreskówek. Warto tu być, przechadzać się po rynku i błądzić między uliczkami odkrywając uroki tego miejsca. Spotkamy tu Reksia, a właściwie jego pomnik. Stoi spokojnie w towarzystwie fontanny niedaleko mostu nad rzeką “Białą”. Zrobicie tu zabawne zdjęcia, a przy upalnej pogodzie możecie ochłodzić się wodą z fontanny. Drugi pomnik, który jest obowiązkowym punktem na mapie miasta są postaci Bolka i Lolka wykute z brązu. Stoją na dziedzińcu przy ul. Mostowej i zawsze jest tu pełno dzieci. To świetna okazja by przytulić Lolka i wdrapać się na plecy Bolka. 


Jeżeli macie jeszcze chwilę wolnego czasu, warto odwiedzić Rynek Starego Miasta w Bielsko Białej. Malownicze uliczki są pełne wielobarwnej architektury, a szczególnie urocze są latem i wiosną, kiedy właściciele kawiarni wystawiają na zewnątrz kolorowe kwiaty i ogródki restauracyjne. Na samym środku dużego placu znajduje się fontanna z Neptunem - podobnie jak Gdańsk, południe Polski również ma swojego reprezentanta z trójzębem w dłoni. 


Bielsko Biała znajduje się u stóp Beskidów. Przez niektórych jest nazywana Małym Wiedniem i mamy na to dowody, że tak jest. Wystarczy spędzić tu jeden dzień, by zauważyć duże podobieństwo do architektury Wiednia. Dotrzeć do miasta można z niemalże każdego zakątka Polski. Bardzo dobrze rozwinięta sieć pociągów i autobusów ułatwia komunikację z każdym miastem, a nie tylko osobom mobilnym z własnym samochodem. Jeżeli planujecie być tu kilka dni, a miejski klimat zacznie Wam się powoli nudzić, zachęcamy do wycieczek rowerowych. Bliskie sąsiedztwo gór zapewnia przepiękne widoki i aktywny wypoczynek.

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułMagiczne Ogrody w JanowcuMagiczne Ogrody w Janowcu
Dodano 13.03.2017 14:01

Miejsce gdzie bajka, nauka i przyroda mieszają się ze sobą. To pierwszy w Polsce rodzinny park sensoryczny inspirowany bajką i postaciami fikcyjnymi.

Następny artykuł >Zabierz dziecko na pustynię. Błędowską Pustynię Zabierz dziecko na pustynię. Błędowską Pustynię
Dodano 13.03.2017 14:19

Afrykańska pustynia na wyciągnięcie ręki? Może nie zupełnie afrykańska, ale pustynia na pewno!

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram