Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Na tropie Tomka...

Dodano 05.02.2019 14:55

Lada moment w województwie śląskim rozpoczną się ferie zimowe. To idealny czas, aby w końcu odpocząć od nadmiaru codziennych obowiązków i spędzić czas w rodzinnym towarzystwie. Co robić, kiedy na dworze plucha? Przecież szkoda czasu na siedzenie w domu! A gdyby tak zabrać dziecko do… Muzeum? Wbrew pozorom to zdecydowanie dobry pomysł! Muzeum Śląskie, w ramach celebrowania ferii zimowych, przygotowało intrygujące zajęcia, umożliwiające integrację rodziców z dziećmi. Serdecznie zapraszamy zatem na bajkowe wydarzenie – „Na tropie Tomka”.


Kim jest Tomek?

Tę zagadkę akurat bardzo łatwo rozwiązać. Wydarzenie nawiązuje do Tomka Wilmowskiego – postaci serii książek Alfreda Szklarskiego. Tytułowego bohatera poznajemy w książce „Tomek w krainie kangurów” jako 14-letniego chłopca pochodzącego z Warszawy. Tomek to niezwykle ciekawy świata młodzieniec, przed którym staje niebywała szansa na rozpoczęcie przygody życia. W pierwszej serii książek Tomek wybiera się w podróż do Australii. W kolejnych tomach bohater ma okazję zwiedzać Afrykę, Azję, Stany Zjednoczone i Europę, a także śledzić Yeti. 
Wyprawa na pięć kontynentów 

Muzeum Śląskie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 10 lat z opiekunami do rozpoczęcia niesamowitej podróży. Na terenie Muzeum dzieci będą miały szansę zapoznać się z pięcioma kontynentami, które zwiedzał Tomek.  Zajęcia mają charakter edukacyjno-rozrywkowy i odbędą się pod okiem edukatora. Na początku trwania zajęć każde z dzieci otrzyma plecak podróżnika, zawierający przedmioty niezbędne do rozpoczęcia wyprawy. Następnie podróżnicy będą mieli okazję przymierzyć strój Jakutów, rysować jak Aborygeni oraz zapoznać się z tajemnymi symbolami Apaczów.

Zajęcia odbędą się 14-ego i 21-ego lutego o godzinie 11:00. Cena biletu dla dziecka to 9 zł, zaś opiekunowie mają zapewniony darmowy wstęp.
Egzotyczny zwierzak

Pozostając w temacie podróży, Muzeum przygotowało także zajęcia praktyczne. Warsztaty kierowane są do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Na zajęciach dzieci będą mieli niebywałą okazję dowiedzieć się, czym jest rzemiosło oraz posłuchać o tworzeniu strojów Indian. Kolejną atrakcją będzie możliwość zobaczenia jakuckich zabawek. Warsztaty zakończą się stworzeniem przez dzieci własnej zabawki – egzotycznego zwierzaka z tekstyliów. 

Zajęcia odbędą się 17-ego lutego w godzinach 11:30-14:00. Ceny biletów to: 14 zł – normalny, 9 zł – ulgowy.
Aby rozpocząć podróż, wystarczy kupić bilety, które są dostępne w kasie Muzeum Śląskiego lub online. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i dziadkami do wspólnej zabawy! Możliwość zwiedzenia pięciu kontynentów w jeden dzień może się już nie powtórzyć… 

 

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułLegenda o powstaniu CieszynaLegenda o powstaniu Cieszyna
Dodano 01.02.2019 15:15

Niesamowita jest historia powstania Cieszyna - poznajcie Bolka, Leszka i Cieszka…

Następny artykuł >Spacerem przez... Szczyrk!Spacerem przez... Szczyrk!
Dodano 11.02.2019 21:40

W zależności od pory roku Szczyrk proponuje nam mnóstwo rozrywki, z której naprawdę warto skorzystać! To co, ruszamy w drogę?

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram