Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Gdzie jechać w ferie? Polecamy Szczyrk!

Dodano 07.02.2018 09:43

Ferie zimowe nadeszły, hmm... Co tu robić? Szczyrk zna odpowiedź na to pytanie! To jeden z najbardziej znanych w Polsce ośrodków sportów górskich. W sezonie zimowym zamienia się w miejscowość, gdzie królują sporty zimowe. Jeśli Wasze dzieci są fanami nart bądź chcą nauczyć się jazdy na nich proponujemy:


1. SKILANDIA - przedszkole narciarskie


Przedszkole to oferuje autorski program szkoleniowy. Profesjonalny zestaw ćwiczeń sprawi, że dzieci łatwo zdobędą wiedzę i umiejętności narciarskie w oparciu o zabawę. Co ważne instruktorzy to byli zawodnicy narciarstwa alpejskiego, narciarze oraz snowboardziści z pasją. Świetna zabawa i pełny profesjonalizm to gwarancja pobytu. Stoki zostały tak wybrane, aby były bezpieczne dla początkujących. Zapisy trwają od grudnia do początku marca. Pamiętajcie, że realizacja jest zależna od śniegu a ilość miejsc jest ograniczona (20 osób na każdy tydzień ferii). Warto więc sprawdzać dostępne terminy :)

               

fot. Skilandia - Epicentrum Sportu


- Pakiet przedszkole (przez okres ferii zimowych tj. od 15.01 do 25.02)

W przypadku zapisów należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 100 zł. Pakiet obejmuje całodniowe zajęcia w Klubie Malucha w Hotelu Elbrus w Szczyrku oraz szkolenia narciarskie. Członkami mogą być dzieci od 4 roku życia. Zajęcia prowadzone są od 9.00 do 16.00. Zadbano, aby dzieci jak najmilej spędziły czas na różnego rodzaju zabawach, tańcach i konkursach pod opieką opiekunek oraz wykwalifikowanych instruktorów na stoku. Niestety w przypadku braku frekwencji zajęcia przedszkola narciarskiego mogą zostać odwołane. Alternatywnie zostaną zaproponowane lekcje indywidualne.


- Pakiet snowboard (przez cały sezon)

Zawiera szkolenie narciarskie dla dzieci początkujących (min 4 lata) i średniozaawansowanych (min. 6 lat). 


Zajęcia dla grupy początkującej odbywają się na stoku narciarskim Beskidek w Szczyrku  w godzinach 10.00-12.00 lub 12.00-14.00. W cenie pakietu: pomoc w doborze sprzętu, 2h jazdy na nartach pod okiem instruktorów i opiekunów, kamizelka bezpieczeństwa, dyplom i medal dla każdego uczestnika kursu(opcja 5 dni i więcej). Koszty dodatkowe: karnet ok. 10 zł dziennie; sprzęt narciarski, jeżeli dziecko nie posiada swojego 100zł/5dni, 25zł/dzień.


Zajęcia dla grupy średniozaawansowanej odbywają się na różnych stokach, ale start jest codziennie z Beskidka od godz. 9.30 do 13.30. W cenie pakietu: pomoc w doborze sprzętu, nauka jazdy na nartach pod okiem instruktorów, kamizelka bezpieczeństwa, dojazd do wszystkich stoków w Szczyrku naszymi busami bezpłatny, dyplom i medal dla każdego uczestnika kursu (opcja 5 dni i więcej). Koszty dodatkowe, to: karnet ok. 30-50 zł dziennie oraz sprzęt narciarski, jeżeli dziecko nie posiada swojego 100zł/5 dni, 25zł/dzień.


- Szkolenie indywidualne dla dzieci i dorosłych (przez cały sezon)

Nie wierzysz w swoje możliwości? Szkolenie indywidualne przeznaczone jest dla osób, które w krótkim okresie czasu chcą poznać tajniki jazdy na nartach i snowboardzie. Zajęcia prowadzone bezpośrednio z profesjonalnym instruktorem, dzięki temu pozwalają w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę. Możecie liczyć na indywidualne podejście do każdego. Efektem ma być wasze zadowolenie i pewność siebie.fot. Skilandia - Epicentrum Sportu2. BESKID SPORT ARENA


- Mała akademia Ignacego - 2,5 godziny dziennie, zajęcia 9:30-12:00. W programie: zabawa i nauka na śniegu, zawody kończące kurs, wejście na wyciągi BSA bez kolejki oraz nagrody dla każdego. Przedszkole na godziny, czynne od 9:00 do 16:00. Lekcja w przedszkolu trwa 55 minut.


- Kursy narciarskie i snowboardowe dla dzieci i dorosłych (grupy 4 - 8 osób):

Można wykupić dowolną liczbę dni szkolenia. Kurs startuje przy min 4 osobach chętnych. Zajęcia trwają 4 godziny dziennie w godz. 9:30-13:30. Dodatkową atrakcją jest karuzela z Ignacym - narciarska wycieczka do innych ośrodków Szczyrku.


- Kurs snowboardowy na II i III Stopień Sprawności Technicznej SITS

Profesjonalny, kompleksowy kurs snowboardowy dla dorosłych oraz dzieci powyżej 12 roku życia. Zapraszamy każdego kto chce podnieść swój poziom wiedzy i umiejętności snowboardowych, kto wie może w przyszłości także staniecie się instruktorami :)

Kurs startuje przy min 4 osobach chętnych. Zajęcia trwają 5,5 godzin dziennie.


         

fot. Beskid Sport Arena Szczyrk


3. DIMBO SZCZYRK


Dimbo to wyjątkowe przedszkole narciarskie, którego członkami mogą być dzieci od 3 lat. Przyjazna atmosfera rozpala w maluchach pasję do aktywności sportowej. Wykwalifikowana kadra zapewnia opiekę, naukę i przede wszystkim wspaniałą zabawę. Na terenie ośrodka znajdują się dwa wyciągi talerzykowe z trasą o długości 200m i 500m. Atutem jest „Pick-nick area” – czyli przestronna strefa odpoczynku dla dzieci. Przedszkole Dimbo to szansa obcowania z innymi dziećmi, z różnych stron Polski. Dzięki temu tworzą się oparte na wzajemnej pomocy w zdobywaniu umiejętności. Szkolenie dzieli się dwa etapy:


- ETAP I – dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na nartach. Instruktorzy prowadzą zajęcia praktycznie indywidualnie z każdym dzieckiem. 

- ETAP II – dla dzieci, które osiągnęły już umiejętność samodzielnego poruszania się na stoku. Dobierane są w grupy dzielone pod względem umiejętności 4-6 osobowe.


Przedszkole czynne jest codziennie, również w weekendy aż do zakończenia sezonu (połowa marca).  Rozpoczęcie zajęć możliwe w każdy dzień tygodnia od 10.00 do 15.00. Dodatkowo w ofercie znajduje się: Kursy 5 dniowy (od 2 do 5 godzin dziennie), 1 dzień szkoleniowy, poranek z Dimbo (3 godz./dzień 10.00 – 13.00), popołudnie w Dimbo (2 godz./dzień 13.00 – 15.00), lekcja indywidualna oraz zawody narciarskie.


                              

fot. Przedszkole Narciarskie DIMBOFerie nie muszą kojarzyć się tylko z dziećmi. Parę dni odpoczynku mogą zapewnić sobie również rodzice. Najlepiej jak cała rodzina wybierze się w takie miejsce jak to! Nauka przez zabawę w dodatku na śniegu to coś na co każde dziecko czeka. Spraw sobie i bliskim radość i wybierzcie się do Szczyrku pełnego szaleństw zimowych, niesamowitych zabytków i innych atrakcji. Nie zapomnijcie o kolei linowej na Skrzyczne. Ze szczytu Beskidu Śląskiego rozciąga się piękny widok na górskie panoramy. Jeżeli będziecie mieć szczęście to przy dobrej widoczności ujrzycie szyty Tatr. Z pewnością jest to obowiązkowa pozycja urlopów spędzanych w tej miejscowości!


Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułSpacerem przez... Zieloną Górę!Spacerem przez... Zieloną Górę!
Dodano 02.02.2018 08:25

Zielona Góra ma wiele do zaoferowania. Z pewnością, każdy kto odwiedzi to miasto doceni jego walory krajobrazowe, architektoniczne i historyczne. Jest

Następny artykuł >Spacerem przez... Częstochowę!Spacerem przez... Częstochowę!
Dodano 09.02.2018 09:10

Kolejną naszą propozycją jest Częstochowa. Słynie ona z Jasnej Góry, lecz lista atrakcji w tym mieście jest bardzo długa. Sprawdźcie sami!

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram