Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Holi Festival

Dodano 23.04.2019 15:16

Festiwal Holi to impreza mająca swoje korzenie w Indiach. To właśnie tam, w trakcie trwania pełni księżyca na przełomie lutego i marca, odbywa się huczne powitanie nadchodzącej wiosny. Obecnie Święto Kolorów obchodzone jest przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata, w których króluje Hinduizm. Od kilku lat jednak Holi Festival jest coraz bardziej popularnym wydarzeniem w różnych częściach Ameryki Północnej oraz Europy – w tym w Polsce. Mówi się, że to święto miłości i wiosennych kolorów.


Holi Festival to ogólnopolska impreza skierowana do wszystkich tych, którzy chcą poczuć magię kolorów. Wydarzenie kierowane jest zarówno do dorosłych, jak i do dzieci – organizatorzy zapewniają, że ograniczenia wiekowe nie są dla nich. Niezależnie od tego, czy macie lat 5, czy 75, jesteście mile widzialni! Liczy się wyłącznie dobry nastrój.


W praktyce Święto Kolorów to po prostu genialna zabawa. O co zatem właściwie chodzi? Podczas trwania festiwalu Holi uczestnicy mogą tańczyć do muzyki najlepszych DJów i obrzucać się ze znajomymi kolorowymi proszkami. Mimo że opis wydarzenia brzmi niepozornie, musicie uwierzyć nam na słowo, że impreza jest przednia! Na miejscu znajdziecie także pyszne jedzenie i napoje.


Festiwal Kolorów zagości w wielu miastach Polski. Najbliższe punkty na mapie to: Dąbrowa Górnicza, Solec Kujawski, Piła, Nowy Tomyśl, Przeworsk oraz Tuchów. Pełna lista miast, w których odbędzie się Święto Kolorów, dostępna jest na oficjalnej stronie organizatora. 


Jeśli zastanawiacie się, czy obrzucanie się proszkami Holi jest bezpieczne dla zdrowia, spieszymy z odpowiedzią – zdecydowanie tak. Organizatorzy zapewniają, że proszki są w stu procentach naturalne. Są bowiem tworzone z talku, mąki kukurydzianej i naturalnych barwników spożywczych. Proszki są w pełni zmywalne wodą i posiadają certyfikaty świadczące o przebadaniu ich pod kątem norm unijnych. Oznacza to, że proszki Holi są nietoksyczne i przyjazne dla skóry. W tym miejscu warto dodać informację dla osób dbających o środowisko – pył jest również w stu procentach biodegradowalny. 


Jeśli jeszcze wahacie się nad pójściem na Holi Festival, może przekona Was informacja, że wstęp jest całkowicie bezpłatny. Polecamy więc wskoczyć w białe, najlepiej niepotrzebne już ubrania (to właśnie na nich najlepiej widoczne są kolory) i przybyć na jedno z wydarzeń! Jeśli macie ochotę, możecie zabrać ze sobą aparat, telefon lub kamerę. Kto by nie chciał takiej pamiątki?

 

Poczuliście wiosnę? My zdecydowanie tak! Serdecznie zapraszamy.Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułLegenda o powstaniu KaszubLegenda o powstaniu Kaszub
Dodano 19.04.2019 14:37

Mówi się, że Kaszuby po dziś dzień strzeżone są przez swojego Anioła Stróża, który zawzięcie pilnuje swojego dzieła…

Następny artykuł >XXVI Parada Parowozów w Parowozowni WolsztynXXVI Parada Parowozów w Parowozowni Wolsztyn
Dodano 25.04.2019 12:56

Parada Parowozów to niezwykłe wydarzenie dla fanów kolejnictwa, które odbywa się w Wolsztynie od 28 lat!

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram