Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


XXVI Parada Parowozów w Parowozowni Wolsztyn

Dodano 01.04.2019 14:26

Parada Parowozów to niezwykłe wydarzenie dla fanów kolejnictwa, które odbywa się w Wolsztynie od 28 lat! Pierwsza edycja imprezy wystartowała bowiem w roku 1991, uzyskując status najważniejszego wydarzenia kolejowego w Polsce i w Europie.


To prawdziwa gratka dla miłośników lokomotyw – co roku impreza jest odwiedzana przez kilkadziesiąt tysięcy turystów. Jeśli więc lubicie tematykę kolejnictwa, a Wasze dzieci są fanami Pociągu Tomka, nie może Was tam zabraknąć!


Parada Parowozów odbędzie się już 4-ego maja w wolsztyńskiej Parowozowni przy ulicy Fabrycznej 1 (Instytucja Kultury Województwa Wielkopolskiego). Zanim jednak doczekacie się gwoździa programu, dzień wcześniej, bo 3-ego maja, o godzinie 22:00 będziecie mieli możliwość obejrzenia niezwykłego widowiska multimedialnego – „Światło, para, dźwięk”.


Podczas trwania wydarzenia w parowozowni prezentowane będą czynne lokomotywy parowe przybyłe z Polski i zagranicy. To właśnie dzięki Paradzie Parowozów turyści będą mieli możliwość podziwiania tych dostojnych maszyn z bliska. 


Specjalnie dla uczestników wydarzenia parowozownia odsłoni również swoje największe sekrety… To właśnie wtedy turyści będą mogli obejrzeć przygotowania towarzyszące Paradzie od „drugiej strony”. Jeśli zatem jesteście ciekawi, jak impreza wygląda od strony organizatora, możecie przekonać się o tym na własnej skórze! Mało tego – to właśnie wtedy będziecie mogli zapoznać się ze wszystkimi parowozami od strony technicznej. To jedyna i niepowtarzalna okazja do obserwowania przeglądów i drobnych napraw oraz przygotowywania parowozów do jazdy.


Jeszcze nie czujecie się przekonani? Z całą pewnością zaciekawi Was fakt, że podczas Parady Parowozów turyści mogą wziąć udział w wielu zorganizowanych przejazdach specjalnymi pociągami retro. Wycieczki będą odbywać się wokół Wolsztyna i dzięki nim będziecie mogli zwiedzić zaplecze wolsztyńskiej parowozowni od podszewki. 


Jeśli zatem nie macie planów na majówkę, Parada Parowozów jest świetnym pomysłem! Być może dodatkowo zachęci Was fakt, że wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny? 


Do zobaczenia!


Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułHoli FestivalHoli Festival
Dodano 01.07.2019 14:26

Holi Festival to ogólnopolska impreza skierowana do wszystkich tych, którzy chcą poczuć magię kolorów!

Następny artykuł >Spacerem przez... Mrągowo!Spacerem przez... Mrągowo!
Dodano 09.08.2021 12:00

Mrągowo jest niezwykle atrakcyjnym miastem zarówno dla młodszych, jak i dla starszych turystów. Cała gama różnorodnych atrakcji sprawia, że jesteśmy p

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram