Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Kolejkowo - cudowny świat w miniaturze

Dodano 23.05.2017 09:29

Modelarstwo to trudna sztuka. Bardzo czasochłonna i wymagająca niebywałej precyzji. Jeżeli choć raz próbowaliście złożyć model samolotu, statku czy samochodu, to dobrze wiecie o czym mówimy. Dbałość o szczegóły jest tu najistotniejsza. Zobaczcie, jak robią to profesjonaliści. Zapraszamy na Śląsk do Kolejkowa! Do wyboru macie dwie lokalizacje - Wrocław i Gliwice. Dokładnie na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu oraz CH Europa Centralna w Gliwicach. To atrakcja nie tylko dla najmłodszych, ale i dla Was drodzy rodzice. Imitacja miasteczka jest niezwykle realistyczna a poza tym to największe makiety kolejowe w Polsce. Co zobaczycie na miejscu?


Zacznijmy od Wrocławia. Tu liczby mówią same za siebie, zobaczycie miniaturowe miasto, które zajmuje aż 260 metrów kwadratowych powierzchni makiety! Do tego 430 metrów torowiska, 15 pociągów, ponad 100 samochodów, ponad 160 budowli w tym tych najważniejszych na Śląsku i aż 2300 ludzi oraz zwierząt. Makieta robi ogromne wrażenie, patrząc na wszystko z góry możemy odczuć wrażenie, że to miasto żyje. Zobaczycie pędzące pociągi, życie ludzi na wsi i w mieście oraz obiekty z całego Dolnego Śląska. Wśród nich znalazł się Wrocławski rynek, Dworzec Świebodzki, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu oraz schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich. Twórcy makiety stworzyli poszczególne sytuacje i wydarzenia między miniaturowymi bohaterami i tak na przykład możecie zobaczyć młodą parę, która przed chwilą zeszła ze ślubnego kobierca, starszą kobietę, która ciężko pracuje w polu, zakochanego młodzieńca, który siedzi na moście i twierdzi, że kocha na zabój niejaką Dominikę. Musicie bacznie przyglądać się wystawie, bo tu cała zabawa tkwi w szczegółach. Zobaczycie także cyrkowców, kupców, robotników, spawaczy i mechaników w swojej codziennej pracy oraz akcję ratunkową i plenerowe zajęcia sportowe pod sceną miejską. Nie chcemy jednak zdradzać wszystkich sekretów makiety. Nie namawiamy do podglądania, ale podpowiemy Wam jedynie, abyście zajrzeli również w okna mieszkańców - zobaczycie jak toczy się życie w środku pomieszczeń.


Kolejkowo w Gliwicach nie odbiega od tego we Wrocławiu. Jest równie duże i może pochwalić się imponującymi liczbami. To 900 metrów kwadratowych powierzchni wystawy, 410 metrów torowiska, niemalże 200 miniatur autentycznych budowli Śląska oraz 1100 figur ludzi i zwierząt a do tego mosty, tunele i akweny. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek! Zobaczycie również życie codzienne na wsi i w mieście, możecie zaobserwować jak duże różnice istnieją między codziennymi obowiązkami. Pędzące pociągi zrobią na najmłodszych widzach ogromne wrażenie, poza tym zobaczycie autentyczne budowle regionu Śląska, między innymi Gliwicki dworzec kolejowy, ratusz i urocze kamienice. Nie tylko dla fanów dzikiego zachodu powstało miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice”. Wypatrujcie szeryfa, Indian i braci Wright. Dodatkowo umiejscowiony jest na makiecie samolot oraz statek „Western River”, który spokojnie płynie po wodach Missisipi. Zarówno w Kolejkowo w Gliwicach, jak i we Wrocławiu dzień trwa 9 minut, co oznacza, że latarnie na ulicach się zapalają, witryny sklepowe jaśnieją, a w okiennicach domów widać jak toczy się życie. Noc w Kolejkowie to świetny pomysł, aby porównać różnicę między porą dzienną.


Kolejkowo to wystawa, która zachwyci każdego. Nie trzeba być maniakiem modelarstwa, aby wybrać się na taką wycieczkę. Całe miasto z lotu ptaka zobaczycie właśnie tu. To wspaniała zabawa dla dzieciaków, które na pewno będą z zaciekawieniem przyglądać się szczegółom. Może ich bystre oczy dojrzą to, co Wy przegapiliście? Sprawdźcie sami i wyruszajcie do Kolejkowa! Ceny biletów to 19 zł normalny i 15 zł ulgowy, dzieci do 3 roku życia wchodzą bezpłatnie. Wystawy są otwarte 365 dni w roku w godzinach 10:00 - 20:00 co daje Wam swobodę w wyborze dnia wycieczki. Nawet w święta możecie zaplanować tą atrakcję!

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułJak wybrać miejsce na urlop z dzieckiem?Jak wybrać miejsce na urlop z dzieckiem?
Dodano 19.05.2017 14:21

Czym powinno się kierować przy wyborze odpowiedniego miejsca na urlop z dzieckiem? Dokąd najlepiej się wybrać? Ofert jest przecież tysiące...

Następny artykuł >CIUCIU Cukier ArtistCIUCIU Cukier Artist
Dodano 25.05.2017 14:20

Cukierki - dzieci je uwielbiają! Wszystko co słodkie, kolorowe i czekoladowe jest tym, co najmłodsi lubią najbardziej!

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram