Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Makieta kolejowa SEMAFOR w Tarnowskich Górach

Dodano 15.01.2018 09:46

Na małych i dużych miłośników kolei czeka unikatowa atrakcja jaką jest makieta kolejowa Semafor. Mieści się ona na pierwszym piętrze dworca kolejowego PKP w Tarnowskich Górach. Pomimo małych rozmiarów nie da się nie zauważyć, że została wykonana z niezwykłą precyzją. Zadbano o szczegółowe odwzorowanie figur ludzi i zwierząt, modeli domów, pojazdów, drzew i wielu innych elementów tworzących infrastrukturę miasta, w oparciu o modele niemieckiej firmy Maerklin.


                                        


Właścicielem makiety jest Józef John z miejscowości Borawiany, którego pasja do modeli zaczęła się już w wieku dziecięcym. Przy tworzeniu tej ekspozycji pomagało dwóch przyjaciół Józefa, a mianowicie Krzysztof Greczyn i Wojciech Czop. Praca nad nią trwała cztery miesiące. 


Z pewnością było to poważne wyzwanie czasowe, finansowe i technologiczne. Powierzchnia makiety wynosi 200 metrów kwadratowych, jednakże w dalszym ciągu są nowe plany jej rozbudowy o kolejne elementy. Całkowita długość torów wynosi 300 metrów, na których poruszają się wagony towarowe i osobowe, lokomotywy, parowozy. Warto dokładnie przyglądnąć się każdemu modelowi, bowiem to naprawdę odtworzony świat w miniaturze. Przy pracy nad makietą zastosowano odpowiednią skalę 1:32, aby wszystko tworzyło poprawną całość.


                    


Cena biletu wynosi: normalny - 12 zł, ulgowy - 8 zł. Dzieci do lat trzech mają wstęp wolny. Zwiedzaniu towarzyszy miła atmosfera oraz klimatycznie zmieniające się oświetlenie. Najmniejsi mogą wchodzić na specjalne podesty, aby wszystko wyraźnie zobaczyć. Dodatkowo mogą pobawić się wybranymi modelami. Ponadto dla dzieci czeka jeżdżący poczęstunek, który sprawia uśmiech na każdej małej twarzy. Obok jest sklepik, gdzie można kupić pamiątki oraz elementy do stworzenia własnej, wymarzonej makiety w swoim domu.


                                        Godziny otwarcia:

Poniedziałek - tylko grupy zorganizowane

Wtorek -  10:00-18:00

Środa - 10:00-18:00

Czwartek - 10:00-18:00

Piątek - 10:00-19:00

Sobota - 10:00-19:00

Niedziela - 10:00-18:00

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułSpacerem przez... Płock!Spacerem przez... Płock!
Dodano 11.01.2018 12:06

Chcemy Wam polecić Płock - dawną stolice Księstwa Mazowieckiego. Bogata tradycja miasta przyciąga do zwiedzania wielu miłośników historii. Dodatkowym

Następny artykuł >Spacerem przez... Katowice!Spacerem przez... Katowice!
Dodano 19.01.2018 11:28

Nasza kolejna propozycja dla Was to Katowice. Dla tych, którzy nigdy tam nie byli, niech nie wydaje się, że ta duża stolica województwa śląskiego to t

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram