Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


XVI Najazd Barbarzyńców

Dodano 14.05.2019 11:02

Jeśli lubicie czasy wczesnego średniowiecza i chcielibyście zarazić tą pasją swoich milusińskich, to z całą pewnością wydarzenie przeznaczone dla Was! Międzynarodowy Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza to wyjątkowa impreza rozpoczynająca się 25-ego maja na zamku w Ogrodzieńcu. Wydarzenie potrwa dwa dni i, z całą pewnością, zaspokoi ciekawość nawet największych sceptyków. Co zatem czeka na uczestników imprezy?


Pierwszy dzień rozpocznie się prezentacją drużyn. Już chwilę później odbędzie się otwarty turniej łuczniczy oraz prezentacja mody i uzbrojenia na kupieckich szlakach. Tego dnia goście będą mieli również okazję obserwować targ niewolników oraz turniej bojowy wojów. Mało? A co powiecie na bitwę o mosty i zapasy wojów? A może przekona Was wielka bitwa wojów, która zakończy pierwszy dzień imprezy?


Jeśli jednak jesteście pacyfistami idealną propozycją dla Was będzie strefa folku Joanny Lacher oraz interaktywny wykład dr Pawła Szczepanika – „Mało znane oblicza wczesnośredniowiecznego handlu u Słowian. O niewolnikach, skarbach i religii słów kilka”. Koniecznie zobaczcie również pokaz interaktywny zatytułowany „Gdzie produkowano, czym handlowano”. Gwarantujemy niezapomniane emocje!


Dzień drugi wcale nie odbiegnie ilością atrakcji od pierwszego. To właśnie wtedy odbędą się finały walki wojów o mosty oraz turnieju bojowego wojów. 26-ego maja spóźnialscy także będą mieli okazję zobaczyć targ niewolników oraz strefę folku. Tego dnia odbędzie się także wykład interaktywny „Waluty handlowe w czasach wczesnego średniowiecza” oraz warsztaty historyczne „Rękodzieło i handel”. Pod koniec imprezę uświetnią treningi wojów.


Całe wydarzenie zostanie okraszone wspaniałą muzyką z epoki średniowiecza oraz pokazami rzemieślniczymi. Jeśli jesteście zatem zainteresowani Najazdem Barbarzyńców (a jesteśmy pewni, że tak!) warto wiedzieć, że bilet dwudniowy normalny kosztuje 21 zł. Ulgowy zaś – 14 zł.  


Uważacie, że lekcje historii w szkole w najmniejszym procencie nie oddawały średniowiecznych czasów? Nic straconego! Zaprzęgajcie konie i koniecznie odwiedźcie Ogrodzieniec. Jesteśmy pewni, że Najazd Barbarzyńców to wspaniała okazja zarówno do uzupełnienia wiedzy historycznej, jak i do spędzenia czasu z rodziną.Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułLegenda o Jeziorze BłędnoLegenda o Jeziorze Błędno
Dodano 10.05.2019 15:08

Dawno, dawno temu, w czasach, których na szczęście nie pamiętamy, demony wychodziły poza bramy światów i wabiły ludzi do swoich niecnych celów. Ofiarą

Następny artykuł >Spacerem przez... Szymbark!Spacerem przez... Szymbark!
Dodano 17.05.2019 16:08

Szymbark to niewielka, acz wyjątkowo malownicza wieś położona na Kaszubach. Widoki w trakcie tej wycieczki będą zapierać dech w piersiach! A może jest

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram