Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


X Raciborski Festiwal Średniowieczny

Dodano 05.06.2019 15:45

Jeśli uważacie, że wydarzenia historyczne są wspaniałą okazją do spędzenia czasu z rodziną, mamy dla Was świetną propozycję na nadchodzący tydzień! Już w najbliższy weekend (7-9/06) na terenie Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu odbędzie się X Raciborski Festiwal Średniowieczny. Jeśli więc lubicie historię i jej wszelkiego rodzaju odwzorowania, to wydarzenie dla Was!


Festiwal rozpocznie się w piątek o godzinie 10:00 – to właśnie wtedy odbędzie się prelekcja historyczna dla szkół i przedszkoli na Zamku Piastowskim. Siedem godzin później, bo o 17:00, będziecie mieli natomiast okazję zobaczyć koncert i pokazy walk na Rynku w Raciborzu.


Sobota rozpocznie się jeszcze ciekawiej – atrakcje będą trwały od 10:00 aż do 20:00. Oficjalne otwarcie Festiwalu będzie miało miejsce o 16:00. Wśród zabaw znajdziecie takie propozycje, jak gry terenowe, turniej łuczniczy, wielka bitwa wojów, czy turniej walk wojów. Wieczorem natomiast odbędą się koncerty zespołów Roderyk oraz Żywiołak. Tego dnia będziecie mieli również okazję obejrzeć spektakl Teatru Rozrywki Trójkąt: „Czego nie wiecie o królach”.


Ostatni dzień X Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego rozpocznie się o 11:30 i potrwa do 16:00. To właśnie wtedy odbędą się warsztaty rzemiosł dawnych, walki drużynowe na moście, turniej łuczniczy, turniej walk wojów oraz turniej szkoły walki dla dzieci. Nie zabraknie również muzyki! W niedzielę będzie miał miejsce koncert Ketrar. 


Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, możemy zapewnić, że atrakcji będzie o wiele więcej! Na X Raciborskim Festiwalu Średniowiecznym nie zabraknie takich zabaw, jak prelekcje historyczne z oprowadzaniem po obozowisku, występy kuglarzy i grajków ulicznych, pokazy rzemiosła dawnego, czy odtworzenie obozowiska Słowian i Wikingów. Oprócz tego na Festiwalu odbędzie się również jarmark rękodzieła współczesnego, tor łuczniczy oraz cała masa gier i zabaw dla dzieci.


W tym miejscu warto zaznaczyć, że wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Jeśli więc chcecie zaszczepić w swoich milusińskich miłość do historii, macie ku temu idealną okazję! Jesteśmy pewni, że ponad 300 aktorów wcielających się w role wojów dawnego średniowiecza zrobi na Was wrażenie!
Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułBieszczadzkie Drezyny RoweroweBieszczadzkie Drezyny Rowerowe
Dodano 31.05.2019 14:18

Przejazd drezyną to marzenie niejednego dziecka oraz dorosłego. Aktywny wypoczynek w rodzinnym gronie w otoczeniu przyrody gwarantuje świetną zabawę i

Następny artykuł >Strusiolandia w BukwałdzieStrusiolandia w Bukwałdzie
Dodano 07.06.2019 14:03

Marzy Wam się wypoczynek z dala od zgiełku wśród przyrody, jezior, rzek, lasów, zwierząt? Istnieje takie miejsce, gdzie oderwiecie się od rzeczywistoś

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram