Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Spacerem przez... Jasło!

Dodano 10.05.2019 15:00

O Jaśle nie bez przyczyny mówi się „miasto trzech rzek”. Jest ono bowiem położone na przecięciu rzek Wisłoki, Ropy oraz Jasiołki. Jasło, choć niewielkie, skrywa w sobie całe mnóstwo rozmaitych atrakcji, które zaciekawią zarówno małych turystów, jak i tych starszych. Jeśli zatem będziecie w pobliżu województwa podkarpackiego, Jasło to obowiązkowy punkt na mapie! Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.


Ogródek Jordanowski

To plenerowe centrum rozrywki położone w samym centrum miasta. Ogródek jest prawdziwą gratką dla osób, które lubią spędzać czas na wolnym powietrzu. Park ma w swojej ofercie propozycje dla dorosłych (np. ścieżka zdrowia), ale również atrakcje przeznaczone wyłącznie dla dzieci: kolorowy plac zabaw, skatepark oraz boiska sportowe. Ogródek Jordanowski podzielony jest na specjalne strefy dostosowane do wieku odwiedzających go dzieci. Znajdziecie tam sektor zabaw dla najmłodszych (3-6 lat) oraz dla starszych dzieci (7-12 lat). Oprócz tego w Ogródku znajduje się również plac zabaw ogólny, zielony labirynt, stanowiska szachowe, kort tenisowy oraz kameralna scena letnia. Brzmi zachęcająco, prawda?


  

fot. citik.jaslo.pl

Park linowy

Po odpoczynku na wolnym powietrzu nadszedł czas na naprawdę ekstremalną zabawę. A na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle emocji nie brakuje! Park linowy to wspaniała forma aktywności fizycznej na wysokości. Organizatorzy wspominają, że tego typu rozrywka to nie tylko forma zabawy. Jest to także świetna terapia dla osób z lękiem wysokości. Bo jak najlepiej przezwyciężyć swój strach? Należy stanąć z nim oko w oko! Park linowy posiada 4 trasy o różnym stopniu trudności, a więc dla każdego coś dobrego. Jeśli chcecie poddać próbie opanowanie swoich emocji w chwilach podwyższonego ryzyka, to propozycja dla Was! Atrakcja przeznaczona jest zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci od 8-ego roku życia.fot. citik.jaslo.pl


BMX

W tym samym miejscu, bo również na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, znajduje się kolejna propozycja dla osób, które lubią stan podwyższonego ryzyka. Mowa oczywiście o torze dla rowerów BMX, na którym może ścigać się jednocześnie sześciu zawodników. Na torze zamontowane są różnego rodzaju przeszkody, które uatrakcyjniają zabawę. Trasa składa się z odcinków prostych i odpowiednio wyprofilowanych łuków. Organizatorzy zapewniają, że rozrywka jest w stu procentach bezpieczna, a nad zdrowiem turystów czuwają wykwalifikowani instruktorzy, którzy zawsze służą pomocą.


  

fot. citik.jaslo.pl


Pływalnia kryta

A jeśli już jesteśmy na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, warto wybrać się także na basen! Do wyboru mamy pływalnię krytą oraz basen odkryty. Pływalnia kryta to dwa baseny przeznaczone do różnego rodzaju potrzeb: basen rekreacyjny oraz pływacki. Basen rekreacyjny przeznaczony jest dla osób, które szukają relaksu i odpoczynku. Znajdziemy tam między innymi zjeżdżalnię wodną, bicze wodne oraz masażery. Innym rodzajem rozrywki jest basen pływacki. To zdecydowanie propozycja dla osób, które lubią sport. Basen ten ma głębokość od 1,20 m do 1,80 m, więc zapewniamy, że można się zmęczyć! Na pływalni dostępna jest także sauna fińska, sauna parowa, gabinet rehabilitacji i masażu oraz kawiarnia.


Basen odkryty

Czyli atrakcja otwarta wyłącznie latem w godzinach 10:00-20:00. Pływalnia otwarta, podobnie zresztą jak zamknięta, podzielona jest na dwie strefy – strefę rekreacyjną oraz pływacką. Część rekreacyjna została wyposażona w całą masę niesamowitych atrakcji, które, z całą pewnością, będą świetną rozrywką zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wśród tych atrakcji znajdziemy między innymi: zjeżdżalnie wodne, grzybek dla dzieci oraz huśtawka ze sztuczną falą.
fot. citik.jaslo.pl


Skałki jasielskie

To niezwykła atrakcja, która znalazła się w grupie stu najciekawszych obiektów geologicznych według Katalogu obiektów geoturystycznych w Polsce. Skałki jasielskie to propozycja dla osób, które szukają odrobiny relaksu i możliwości wyciszenia myśli. Polecamy ten obiekt także dorosłym i dzieciom zainteresowanym skałami i minerałami. Skałki jasielskie od czasu modernizacji stają się coraz piękniejsze i zyskują systematycznie większą popularność.


Muzeum Lizaka

Czyli niezwykłe muzeum, gdzie goście mogą obejrzeć „od kuchni” tworzenie lizaków i cukierków. To przede wszystkim atrakcja dla młodszych turystów, jednak zapewniamy, że rodzice również będą się tutaj świetnie bawić! Wizyta w muzeum zapewnia bowiem możliwość poszerzenia wiedzy o cukrach, aromatach, barwnikach i historii słodyczy w naszym życiu. Czujecie w powietrzu zapach truskawkowego lizaka? To znak, że koniecznie musicie odwiedzić to miejsce!


    

               fot. Muzeum Lizaka                             fot. citik.jaslo.pl     


Jasielska Pracownia Ikon

To niezwykłe miejsce prowadzone przez absolwentkę Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie – Martę Jamróg. Właścicielka od kilkunastu lat zajmuje się pisaniem ikon, a jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Jeśli lubicie wszelkiego rodzaju sztukę, to miejsce zdecydowanie do Was przemówi. Nie jest to bowiem zwykła galeria, a niesamowicie klimatyczne miejsce, w którym prezentowany jest prawdziwy talent!fot. Jasielska Pracownia Ikon


Jak widzicie Jasło to miasto „do tańca i do różańca” – każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Miejscowość pełna jest bowiem zarówno atrakcji „ekstremalnych”, jak i typowo artystycznych. Jeśli więc dobrze czujecie się w parkach linowych, Wasza noga koniecznie musi tu stanąć. A może wolicie galerie i muzea? To wspaniała propozycja również dla Was! Najlepiej jednak, jeśli przekonacie się o tym na własne oczy. Zapraszamy!Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułMasza i Niedźwiedź – Historia pełna tajemnic!Masza i Niedźwiedź – Historia pełna tajemnic!
Dodano 08.05.2019 10:41

Na święta Masza razem ze swoim pupilem przyjeżdżają do Polski - mają na celu przedstawienie swoim fanom… „Historii pełnej tajemnic”!

Następny artykuł >Legenda o Jeziorze BłędnoLegenda o Jeziorze Błędno
Dodano 10.05.2019 15:08

Dawno, dawno temu, w czasach, których na szczęście nie pamiętamy, demony wychodziły poza bramy światów i wabiły ludzi do swoich niecnych celów. Ofiarą

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram