Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Spacerem przez... Ustroń!

Dodano 05.07.2021 12:00

Ustroń to malownicze miasteczko żywcem wyciągnięte z fantastycznych filmów. Choć miejscowość jest niewielka, z całą pewnością nie można odmówić jej uroku. Żeby tego było mało, Ustroń jest niezwykle bogaty w atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jeśli zatem macie w planach wycieczkę na Śląsk, z całą pewnością jest to obowiązkowy punkt na mapie! Gwarantujemy, że Ustroń warto odwiedzić. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami!


Leśny Park Niespodzianek

To idealna propozycja na niedzielne popołudnie. Największą atrakcją tego miejsca są oczywiście wolno żyjące zwierzęta, które… Można karmić z ręki! To niewątpliwie wyjątkowa rozrywka, z którą nie mamy styczności na co dzień. W końcu kto z nas miał okazję częstować jedzeniem muflony i daniele? Mało tego, w za specjalnymi zagrodami możemy podziwiać żubry, jelenie, sarny, dziki, żbiki oraz jenoty. W Leśnym Parku Niespodzianek turyści mogą podglądać również ptaki drapieżne i sowy. A to wszystko za sprawą wykwalifikowanych sokolników, którzy, wraz z ptakami, dają niesamowite pokazy. Oprócz tego Leśny Park Niespodzianek przygotował dla najmłodszych wiele innych atrakcji, takich jak na przykład aleja bajkowa z ruchomymi ekspozycjami znanych bajek oraz rozbudowany plac zabaw. Musicie przyznać, że te propozycje naprawdę robią wrażenie!


    

fot. Adrian Wdowiak


Łaciate Ranczo

A jeśli już jesteśmy w temacie zwierząt, kolejną niezwykłą atrakcją Ustronia jest Łaciate Ranczo. To niewielki ośrodek jeździecki, w którym doświadczeni instruktorzy prowadzą naukę jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych. Prawdziwą atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, z całą pewnością okaże się możliwość zorganizowania sesji zdjęciowych na koniu. Nie ulega wątpliwości, że konie to niezwykle majestatyczne zwierzęta, a fotografie wykonane w Łaciatym Ranczu będą wspaniałą pamiątką.


fot. Łaciate Ranczo

Saneczkowy Rollercoaster

Jeśli lubicie adrenalinę, a odwaga to Wasze drugie imię, to z całą pewnością idealna atrakcja dla Was! Saneczkowy Rollercoaster to całoroczny tor saneczkowy umiejscowiony w Górskim Parku na Równicy. To pierwszy tego typu tor w Beskidach. Trasa Rollercoastera ma 600 metrów długości i może zagwarantować naprawdę ekscytujące przeżycia. Choć prędkość „wagonika” nie jest zabójcza – 40 km/h, to 360-stopniowe zakręty z całą pewnością mogą Wam to wynagrodzić. Jeśli zatem lubicie aktywne spędzanie wolnego czasu, to propozycja dla Was. Tor czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00, zaś w soboty i niedziele 10:00-19:00. Zapewniamy, że Saneczkowy Rollercoaster to atrakcja całkowicie bezpieczna, a to za sprawą bezwładnościowych pasów bezpieczeństwa. W razie deszczu na gości czekać będą specjalne osłony. Uwaga – dzieci do 8-ego roku życia wchodzą na tor za darmo. Muszą jednak jechać z osobą dorosłą.


  

fot. rownica.pl

Park Linowy

30 metrów przed schroniskiem górskim na szczycie Góry Równica znajduje się park linowy, którym zachwycą się niemal wszystkie dzieciaki. Jeśli jednak rodzice są równie odważni, park oferuje kilka poziomów trudności. Przed wejściem na wysokość każdy z uczestników zabawy musi odbyć kilkuminutowe szkolenie, które może pomóc w kryzysowej sytuacji.


  

fot. parklinowy.pl


Koleje linowe

Ustroń, choć niewielki, ma do zaproponowania aż dwie kolejki linowe. Pierwszą z nich jest kolej Palenica, której dolna stacja mieści się przy ulicy Wczasowej. Trasa Palenicy liczy 968 metrów, zaś sam stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlony. W trakcie sezonu zimowego kolej czynna jest w godzinach 8:00-20:00. Warto zaznaczyć, że specjalnie dla turystów pod stokiem znajduje się szkółka narciarsko-snowboardowa, wypożyczalnia sprzętu i klimatyczna karczma, w której można najeść się do syta. fot. palenica.ustron.pl


Druga kolejka to słynna Czantoria, która zyskała miano supernowoczesnej atrakcji. Czantoria jest obiektem przystosowanym do osób niepełnosprawnych. Wszystko za sprawą mechanizmów zwalniających przy wsiadaniu oraz wysiadaniu. Kolejka oferuje turystom trzy możliwości, czyli 4-osobowy wyciąg krzesełkowy o długości 1640 metrów (6 minut trasy), 2-osobowy wyciąg „Faturka” – 670 metrów oraz wyciąg talerzykowy „Solisko” – 350 metrów. Zarówno dla turystów pieszych jak i dla narciarzy Czantoria czynna jest w godzinach 8:00-16:30. Wyjątkiem jest trasa Solisko – czynna do 20:00.


  

fot. czantoria.net


Muzeum Motocykli

Innymi słowy – Rdzawe Diamenty. To niezwykłe muzeum położone przy ulicy Partyzantów 1, które swoją ofertę kieruje do fanów motoryzacji. To prawdziwa atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Muzeum wśród swoich eksponatów ma bowiem niepowtarzalne okazy – motocykle z okresu 1905-1970. Jeśli zatem lubicie motoryzację, Rdzawe Diamenty to dla Was prawdziwa gratka! Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00-17:00. Uwaga – zwiedzanie możliwe jest wyłącznie po wykonaniu telefonicznej rezerwacji.  fot. Muzeum Motocykli Zabytkowych "Rdzawe diamenty"


Źródło Karola

Jak na miejscowość uzdrowiskową przystało, w Ustroniu, oprócz licznych rozrywek, znajdziecie również źródełka z wodą pitną. Jednym z nich jest Źródło Karola, o którym krążą legendy! Opowieści te dotyczą przede wszystkim niezwykłej uzdrowiskowej mocy, jaką niesie za sobą wypicie wody z tegoż miejsca. Mówi się, że w XIX wieku mieszkańcy Ustronia poili tutaj bydło. Z czasem najsłabsze i najbardziej chore okazy stawały się zupełnie zdrowe i w pełni sił! Skąd jednak nazwa? W XX wieku kasjer z Kuźni – Karol Hoheisel – postanowił napić się wody ze źródła w związku z nieustającymi chorobami przewodu pokarmowego. Kiedy kuracja pomogła, kasjer na cześć źródełka postawił niezwykły postument wykonany z kamienia, który widnieje tam do dziś. Na kamieniu umieszczono napis: „Źródło Karola 1916”.fot. ustron.fotopolska.eu


Grota Solna

To atrakcja skierowana przede wszystkim do rodziców, ale nie tylko! „Kojąca muzyka dopełniona śpiewem ptaków z przebijającym w tle szumem wody” – tak mówi się o seansie w Grocie Solnej. Brzmi zachęcająco, prawda?  Wygodne fotele, klimatyczne oświetlenie i relaks, na który większość z nas nie może sobie pozwolić na co dzień. Grota Solna to atrakcja polecana również dla osób chorych na astmę, nieżyt górnych dróg oddechowych, zapalenie zatok, niedoczynność tarczycy, łuszczycę, nerwice. Seans trwa 45 minut, a cena biletu normalnego (dla osoby dorosłej) to 10 zł. Dzieci do 7-ego roku życia wchodzą za 7 zł.


  

fot. jaskiniasolna.ustron.pl


Ciuchcia

Dla najmłodszych prawdziwą atrakcją z całą pewnością okaże się Ciuchcia, która od 2002 roku prezentuje turystom niesamowite widoki z Ustronia, Wisły i okolic. Kolejka jednorazowo może przewieźć 184 osoby, a całą podróż umila przewodnik, który w niezwykle ciekawy sposób opowiada historie związane ze zwiedzanymi terenami. Zimą wagoniki są zamknięte, przeszklone i ogrzewane, latem zaś – otwarte. fot. dtsport.pl


Salon Zabaw Figle Migle

To wspaniałe miejsce stworzone z myślą o najmłodszych turystach. Dzieciaki znajdą tam wszystko to, czego im potrzeba – baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, gry, maskotki i całe mnóstwo świetnej zabawy! Salon Zabaw Figle Migle otwarty jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 15:00-19:00. Jeśli jednak chcielibyście odwiedzić to miejsce w innych godzinach, wystarczy skontaktować się z właścicielami telefonicznie. 


  

fot. Salon zabaw dla dzieci Figle Migle


Leśny Kościół

Po całym dniu atrakcji pora na uspokojenie i wyciszenie myśli. Leśny Kościół to miejsce, na które trafimy wędrując przez dzielnicę Zawodzie w kierunku Równicy. Kościół, z całą pewnością, jest niezwykły. Nie jest to bowiem zwyczajny budynek architektoniczny. To po prostu… Kamień, służący niegdyś za ołtarz. W pobliżu kamienia znajduje się głaz z tablicą, na której umieszczono napis „Miejsce, na którym stoisz, ziemią świętą jest”. To niezwykłe miejsce zarówno dla osób uduchowionych, jak i niewierzących. Oprócz wartości religijnych, jest to także wspaniała atrakcja historyczna. fot. ustron.naszemiasto.pl


Jak widać Ustroń serwuje turystom całe mnóstwo atrakcji, które warto odwiedzić. Jednodniowa wycieczka może nie wystarczyć! Jeśli jednak macie odrobinę czasu i chcecie wybrać się na wycieczkę w ciekawe miejsce, Ustroń czeka na Was z otwartymi ramionami. Chyba przekonaliśmy Was, że warto się tam wybrać, prawda?Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułDzień bańki mydlanej, czyli Bubble Days!Dzień bańki mydlanej, czyli Bubble Days!
Dodano 28.06.2021 12:00

Wszyscy je kochamy, niezależnie od wieku. Tak się składa, że bańki mydlane wyruszają w tournée po Polsce!

Następny artykuł >Legenda o powstaniu KaszubLegenda o powstaniu Kaszub
Dodano 12.07.2021 12:00

Mówi się, że Kaszuby po dziś dzień strzeżone są przez swojego Anioła Stróża, który zawzięcie pilnuje swojego dzieła…

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram