Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


XXII Międzynarodowy Turniej Rycerski w Ogrodzieńcu

Dodano 23.07.2019 13:50

Ciężkie zbroje, walka mieczem i strzelanie z łuku – tak w skrócie można opisać Turniej Rycerski, który już w najbliższy weekend (3-4 sierpnia) odbędzie się na Zamku w Ogrodzieńcu. Miłośników historii, z całą pewnością, nie trzeba do tego wydarzenia przekonywać. Jesteśmy jednak pewni, że to event przeznaczony dosłownie dla wszystkich – nie tylko dla fanów średniowiecza. Co zatem przygotowali organizatorzy?


SOBOTA

Turniej Rycerski oficjalnie rozpocznie się o 12:00. To właśnie wtedy nastąpi formalny start całego wydarzenia. A już 30 minut później, bo o 12:30, będą miały miejsce eliminacje do jedynego w swoim rodzaju turnieju łuczniczego. Jeśli jednak to dla Was za mało, informujemy, że w sobotę odbędą się także eliminacje do turnieju na miecz i tarczę. Pierwszego dnia trwania imprezy goście będą mieli również okazję obserwować rekonstrukcję Bitwy o Zamek, a także Pokaz Artylerii. Mało? A co powiecie na chwilę oddechu i zastrzyk sztuki? Jesteśmy pewni, iż Wasi milusińscy będą zachwyceni średniowiecznym przedstawieniem dla dzieci w wykonaniu Teatru Trójkąt. A pozostając w temacie, wieczorem odbędzie się również koncert zespołu Castle Dreams. Sobota zakończy się Walką Drużyn Rycerskich oraz Galą Rycerskich Walk Zawodowych. Brzmi zachęcająco, prawda?


NIEDZIELA

Po eliminacjach przyjdzie pora na rozwiązanie turnieju. O 12:00 nastąpią finały turnieju łuczniczego, a godzinę później – o 13:00 – finały turnieju rycerskiego na miecz i szablę. To jednak nie koniec atrakcji – o 14:00 będzie miał miejsce kolejny turniej, a mianowicie na miecz długi. Jeśli jednak dalej będziecie nieusatysfakcjonowani, o 15:00 będziecie mieli okazję podziwiać Walki samoczwart, a następnie zapasy. Niedziela będzie jednak bardziej łaskawa dla osób niezainteresowanych tematem historii. Wieczorem odbędzie się bowiem konkurs mody średniowiecznej, a także liczne turnieje i zabawy dla dzieci. O 18:30 nastąpi natomiast oficjalne zakończenie imprezy.


To oczywiście nie pierwszy Międzynarodowy Turniej Rycerski w Ogrodzieńcu, a każda kolejna edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. I trudno się temu dziwić – organizatorzy dbają o to, żeby impreza była naprawdę niezapomniana. Jeśli jednak jeszcze się wahacie, warto zaznaczyć, że podczas imprezy nie zabraknie wszelkiego rodzaju pobocznych atrakcji, takich jak: wioska rzemiosł dawnych, pokazy kowalskie, tworzenie witraży oraz gry runiczne. Koszt imprezy wynosi jedynie 14 zł za bilet ulgowy oraz 21 za normalny.

Do zobaczenia na miejscu!Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułMuzeum Archeologiczne w BiskupinieMuzeum Archeologiczne w Biskupinie
Dodano 22.07.2019 14:45

Przenieśmy się do Biskupina. Wioski, która historię ma długą i ciekawą. Wyjątkowe miejsce, nad którym badania trwają setki lat. Podobno zamieszkiwali

Następny artykuł >Święto Wojska Polskiego Katowice 2019Święto Wojska Polskiego Katowice 2019
Dodano 24.07.2019 12:35

Tegoroczna Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego odbędzie się w Katowicach! Z pewnością będzie to wydarzeniem roku!

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram