Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Spacerem przez... Wrocław!

Dodano 21.07.2017 09:50

 Na pytanie „Jakie jest najbardziej urokliwe miasto w naszym kraju?”, często odpowiedzią jest Wrocław. Stolica dolnego Śląska jest jednym z najbardziej interesujących polskich miast. Nie tylko przepiękny, malowniczy rynek i tutejsza architektura skłaniają ludzi do przyjazdu w to miejsce. Tutaj naprawdę jest co robić i nie trudno o zaplanowanie ciekawej, rodzinnej wycieczki. Poniżej prezentujemy kilka atrakcji we Wrocławiu, których wprost nie wypada przeoczyć, wybierając się do tej przepięknej miejscowości.

    1. Spacer „Szlakiem Krasnali”

Krasnale są swego rodzaju wizytówką Wrocławia. Małe skrzaty na co dzień umilają życie mieszkańców miasta. Można je spotkać bardzo często w różnych miejscach, lecz ze względu na ich różnorodność, warto zobaczyć je wszystkie, obierając konkretną trasę spaceru. Ścieżka wiodąca przez centrum jest doskonałą okazją na bliższe poznanie wrocławskich gnomków. Rozpoczynając spacer od ulicy Swobodnej 8a zapoznamy się z krasnoludkiem Promykiem, a tuż obok będzie można spotkać Mellonika – kolejnego skrzatowego przyjaciela. Kierując się do centum, przy ulicy Piłsudskiego 88, nie można pominąć Europejczyka – prawdziwego dziadka wśród krasnali, który w życiu widział już chyba wszystko. Nieopodal Dworca Głównego można dostrzec Krasnalicę – prawdziwą damę, która dba również o porządek tego miejsca. Będąc w okolicy, warto udać się na Wzgórze Partyzantów (ulica Gwarna 58), gdzie rezyduje krasnal Strażnik. Jest to nieśmiały skrzat, nielubiący rzucać się w oczy, dlatego zauważyć go mogą tylko najbardziej spostrzegawczy spacerowicze. To tylko jedna z wielu tras po Wrocławiu, która dostarcza niesamowitej radości zarówno dzieciom jak i dorosłym, którzy mogą chociaż na chwilę oderwać się od codzienności i wcielić się w detektywów, szukając kolejnych, sympatycznych krasnoludków.


    2. Bulwar Xawerego Dunikowskiego

Te niezwykłe miejsce położone na południowym brzegu Odry jest idealną okazją do krótkiego odpoczynku i rozmyśleń podczas oglądania zapierającego dech w piersiach widoku na Wrocław. Nazwa bulwaru upamiętnia wybitnego polskiego rzeźbiarza oraz malarza – Xawerego Dunikowskiego, który został również kierownikiem katedry rzeźby w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.


    3. Panorama Racławicka

Ten obiekt również można zaliczyć do wizytówek miasta. W środku można podziwiać wielkie malowidło stanowiące relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był wybitny, lwowski malarz – Jan Styka i batalista – Wojciech Kossak. Swój wkład w obraz mieli również: Ludwik Boller, Tadeusz Popiel, Zygmunt Rozwadowski, Teodor Axentowicz, Włodzimierz Tetmajer, Wincenty Wodzinowski i Michał Sozański. Dzieło powstawało przez 9 miesięcy. Zobrazowanie bitwy pod Racławicami poprzez wykorzystanie oświetlenia, sztucznego terenu, krętego podejścia, sprawia, że widz na chwilę przenosi się w zupełnie inną rzeczywistość. Panorama Racławicka do dziś uważana jest za największą atrakcję Wrocławia.


    4. Hala Stulecia

Ta atrakcja w 2006 roku została wpisana na listę obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. Patrząc na jej nieszablonową konstrukcję i niepowtarzalny klimat, trudno się dziwić. Zaprojektowana została przez Maksa Berga – wybitnego architekta, a tuż po wybudowaniu, została uznana za największe dzieło architektury XX wieku. Obecnie to miejsce, gdzie odbywają się najsłynniejsze wydarzenia kulturalno-sportowe zarówno z Polski jak i zagranicy. Powstała właśnie z myślą o służbie mieszkańcom Wrocławia i wychodzi jej to doskonale. Warto się jej przyjrzeć nie tylko podczas koncertu czy meczu, ponieważ sama w sobie potrafi zrobić piorunujące wrażenie!

    5. Kolejka „Polinka”

Ta niezwykła kolej gondolowa kursująca nad Odrą, jest alternatywą dla przestarzałych już autobusów i tramwajów. Oglądanie Wrocławia z zupełnie innej perspektywy z pewnością będzie dla dzieci niemałą atrakcją. Polinka umożliwia darmowe przejazdy studentom oraz pracownikom Politechniki Wrocławskiej. Pozostali za bilet zapłacą niewygórowaną cenę w wysokości 3 złotych. Kolejka czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 7 – 21, natomiast w soboty i niedziele można z niej skorzystać w godzinach od 10 – 18.


    6. Ogród Botaniczny we Wrocławiu

Dla wielbicieli natury miasto Wrocław przygotowało coś specjalnego. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego to miejsce, w którym - najprościej mówiąc - poczujemy piękno. Na terenie ogrodu o wielkości 7,4 ha, znajduje się około 7,5 tysiąca gatunków roślin. Można wśród nich dostrzec m.in. cypryśniki błotne, cedry czy szydlice. Wyróżniono tam aż 27 pomników przyrody tj. dęby, cisy, miłorzęby, buki i platany. Zielony krajobraz rozpościerający się wokół całego obiektu sprawia, że wizyta w nim na długo zapadnie w pamięć. Dzieci odwiedzając to miejsce mogą obcować z przyrodą i poczuć, jakby znaleźli się w środku prawdziwej bajki, a rodzice w pełni oddać się urokom otaczającej ich natury.


    7. „Słodkie Czary Mary”, czyli wrocławska Fabryka Cukierków

Ciężko jest spotkać dzieci, które nie przepadają za słodyczami. W tym miejscu nie tylko można posmakować pysznych łakoci, ale też na własne oczy zobaczyć proces ich wyrobu. Organizowane są tu również grupowe pokazy, na których profesjonalni cukiernicy prezentują sztukę wyrabiania wzorów na cukierkach, a także pozwalają uczestnikom wyrobić sobie własnego lizaka o dowolnym kształcie! To doskonała zabawa dla całej rodziny, podczas której na pewno nikt nie zgłodnieje. Z pewnością taka forma spędzenia wolnego czasu przypomni również dorosłym łasuchom smaki dzieciństwa, od których trudno będzie się oderwać.


    8. Afrykarium

Obiekt ten powstał z połączenia słów „Afryka” i „Akwarium”, a głównym jego celem jest prezentacja różnych ekosystemów wodnych, związanych z Czarnym Kontynentem. „Morze Czerwone” to zbiornik, w którym można dostrzec aż 60 gatunków, pięknych, malowniczych ryb. „Afryka Wschodnia” zwraca uwagę ze względu na znajdujące się tam hipopotamy nilowe, dikdiki czyli najmniejsze antylopy świata, czy golce – niezwykłe wodne gryzonie. „Kanał Mozambicki” to zbiornik, dzięki któremu odwiedzający będą mogli przyjrzeć się prawdziwym rekinom oraz spotkać żółwia zielonego. „Wybrzeże Szkieletów” dostarczy niesamowitych wrażeń przy oglądaniu kotików afrykańskich i pingwinów przylądkowych, a „Dżungla nad rzeką Kongo” jest doskonałą okazją do poznania krokodyli i manatów. Wszystkie te zbiorniki tworzą wspaniałą, malowniczą całość, a niesamowity, specyficzny klimat towarzyszący temu miejscu sprawi, że będzie to iście egzotyczna przygoda dla całej rodziny!


    9. Fontanna multimedialna

Położona w Parku Szczytnickim fontanna, działa w sezonie wiosenno-jesiennym i niemal codziennie przyciąga dziesiątki turystów, pragnących zobaczyć to niesamowite widowisko. Wydobywająca się z gejzerów woda, tryska na wysokość wynoszącą około 40 metrów, tym samym tworząc swego rodzaju ekran, na którym wyświetlane są wizualizacje w połączeniu z efektami laserowymi. Organizowane są również spektakle do muzyki Beethovena czy Wagnera, jak również nieco współcześniejszych wykonawców tj. Jean-Michel Jarre i Faith No More. Ogromne możliwości wizualne sprawiają, że pokazy są często aktualizowane, a widowisko przeprowadzone jest wprost perfekcyjny sposób, dzięki czemu nieprędko uleci z pamięci.


    10. Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu

Miejsce to dzięki wspaniałemu połączeniu historii ze współczesnością idealnie nadaje się na odwiedziny wraz z całą rodziną. Dzięki nowoczesnej technologii muzeum w interaktywny sposób przedstawi żywe dziedzictwo romantyzmu! Misją tego obiektu jest ukazanie klasyki Adama Mickiewicza jako dzieła mającego wpływ na rzeczywistość historyczno-kulturową Europy, jak i kształtującego nowoczesne myślenie o tożsamości kulturowej i tradycji. W 18 salach mieści się ponad 700 eksponatów, zainstalowanych jest również 100 gier i prezentacji multimedialnych. To wszystko sprawi, że z pozoru nudna historia epoki romantyzmu, zaciekawi nawet najmłodszych widzów.


Wrocław to miasto posiadające swego rodzaju specyficzną aurę. Gdy już raz się je odwiedzi, ciężko jest wyjechać, zwłaszcza gdy moc atrakcji w tym mieście jest wprost imponująca. Planując wycieczkę w to miejsce można być pewnym, że wyprawa dostarczy nie tylko wiele zabawy i emocji, ale także w przyjazny sposób pozwoli poznać nieco historii, co w szczególności zainteresuje małych odkrywców.

Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł



< Poprzedni artykułNajpiękniejsze ogrody zoologiczne w PolsceNajpiękniejsze ogrody zoologiczne w Polsce
Dodano 17.07.2017 13:25

Bliskie spotkanie z przedstawicielami oceanów, sawanny, gęstej dżungli i pustynnych stepów? Tak! Ogrody zoologiczne to zawsze dobry pomysł na wyciecz

Następny artykuł >Kopalnia Soli w BochniKopalnia Soli w Bochni
Dodano 24.07.2017 09:04

Kopalnie od zawsze były czymś bardzo tajemniczym. Podziemne korytarze, mroczne jaskinie często stanowiły obiekt zainteresowania ludzi...

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram