Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Dodano 29.04.2019 10:52

Choć dziś pociągi nie są już głównym środkiem transportu, ich popularność nie maleje. Doskonałym poparciem tej tezy jest Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, które od roku 1984 gromadzi zabytkowy tabor wąskotorowy.


Muzeum Kolei Wąskotorowej mieści się w Sochaczewie przy ulicy Licealnej 18 i jest filią warszawskiej Stacji Muzeum. Powstało na bazie infrastruktury Sochaczewskiej Kolei Dojazdowej. Zostało otwarte dla zwiedzających 6 września 1986 r. To ponad 30 lat! Wyobrażacie sobie ile eksponatów od tamtej pory znalazło się w murach kompleksu?


  


Placówka podzielona jest na dwie części: skansen, czyli ekspozycję zewnętrzną oraz sale wystawowe. W tym miejscu warto wspomnieć, że skansen gromadzi w sobie największą liczbę taboru wąskotorowego w Polsce… A żeby tego było mało – jedną z największych w Europie! W muzealnym skansenie znajduje się bowiem 165 jednostek taboru wąskotorowego.


Sale wystawowe prezentują natomiast kolekcję eksponatów dokumentujących codziennie funkcjonowanie kolei wąskotorowych w Polsce. Sal jest cztery i liczą one łącznie ponad 800 metrów kwadratowych. Oprócz wystawy stałej organizowane są tutaj także wystawy czasowe. Warto zatem śledzić aktualności Muzeum Kolei Wąskotorowej na bieżąco.


  


Muzeum to miejsce powstałe zarówno z myślą o dorosłych, jak i o dzieciach. Placówka posiada bowiem bogatą tematycznie ofertę edukacyjną, dostosowaną do odbiorców w każdym wieku. Oprócz możliwości obejrzenia eksponatów, oferuje bowiem również warsztaty, spotkania tematyczne i imprezy plenerowe, których celem jest popularyzacja tematu kolejnictwa w Polsce i na świecie.


W trakcie trwania sezonu turystycznego Muzeum Kolei Wąskotorowej proponuje jeszcze jedną atrakcję, którą naprawdę warto zobaczyć. Od kwietnia do października obiekt organizuje przejazdy muzealnym Pociągiem Retro. Trasa liczy 18 kilometrów i kończy się piknikiem przy ognisku w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach.
Placówka czynna jest od wtorku do niedzieli w godzinach 9:00-17:00. Cena biletu normalnego to 12 zł, natomiast ulgowego – 6 zł. Muzeum Kolei Wąskotorowej, z myślą o rodzinach wielodzietnych, wprowadziła do oferty również bilety rodzinne (2+3) w cenie 35 zł. Dzieci do siódmego roku życia wchodzą za darmo. Cennik biletów na Pociąg Retro przedstawia się następująco: bilet normalny – 29 zł, bilet ulgowy – 23 zł, bilet bez miejscówki dla dzieci do lat 4 – 9 zł. W środy natomiast wstęp do Muzeum jest całkowicie bezpłatny!


Jeśli zatem interesujecie się polskim kolejnictwem, koniecznie musicie odwiedzić Sochaczew. Gwarantujemy, że warto!Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułStacja Muzeum w WarszawieStacja Muzeum w Warszawie
Dodano 29.04.2019 10:52

Jest takie miejsce na mapie Warszawy, które każdy miłośnik kolejnictwa powinien odwiedzić bez wahania. To Stacja Muzeum mieszcząca się przy ulicy Towa

Następny artykuł >Z pamiętnika podróżnika... Żarki!Z pamiętnika podróżnika... Żarki!
Dodano 30.04.2019 12:54

Jest takie miejsce na Jurze - dopiero przez nas odkryte - które skradło nam serca!

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram